Milyen a jogi egyetem?

Figyelt kérdés

Ha van itt olyan, aki Pázmányon, ELTE-n, Károlin (vagy a debreceni egyetemen) tanul jogot, tudna picit mesélni, hogy milyen?

Többi egyetem is érdekel, de leginkább ez a négy:))



2021. ápr. 28. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
0%
Wow, nem vártam többet, tényleg elég szűk a látóköröd
2021. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
71%
Te egyébként mit végeztél?
2021. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
71%
31 ez okos érv volt :)
2021. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
82%
Az a sok buta bíró, ügyész, ügyvéd, jogtanácsos nem tud semmit. Sok butus. Bezzeg a mérnökök...
2021. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
71%
Te mit végeztél és mi alapján tudod összehasonlítani
2021. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
56%
Egy fejlesztő vagy villamosmérnök is mire eljut arra a szintre, hogy ilyen nettó 800 ezret keressen (amennyit egy kőműves), ahhoz azért el kell érni egy olyan szintet. Jó pár év tapasztalat kell.
2021. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
77%

,,Egy átlagos ügyvéd 30 éves, mire végre ügyvédként funkcionálhat, ami azt jelenti, hogy az alatt egy családot sem képes eltartani"


Öhmmm...hát..az orvosoknál ugyanez a helyzet. :) Mind1. Jogászokra mindenhol van szükség. Kórházaktól kezdve sportszövetkezeteken keresztül mindenhol! :)


Én nem vagyok jogász, de a párom igen és rengeteg állásajánlatot kap! Kap! Nem ő jelentkezik! Ez nagyon fontos :) És igen, az elején rossz a fizu, de 30 éves koruk után már jó. Ugyanaz az orvosoknál. Egy jogász több lábon tud állni. Tanácsadó, egyetemi óraadó is lehet az ügyvédi iroda mellett.

2021. júl. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
0%

Egy jogász több lábon tud állni. Egy orvos is elmehet hr-esnek, ez nem mérce. A nap végén ugyanúgy annyit keres, mint egy diákmunkás, kivétel ha tud praxist átvenni.


Ezek csak szimpla mesebeli ábrándok. br 500- vagy az alatti fizu amúgy sem számít már manapság jónak. 10 év után... Az orvosok egyébként többet kapnak, de nem lehet a jogi szakmához hasonlítani, nagy tévedésben vagy. Ők tanulnak, értékes a képesség amit szereznek.


Egyébként egyre jobban nincs szükség jogászokra sem. A digitalizáció a legtöbb dolgot, mint ezt is, lassacskán helyettesíti, de a szakma (talán) teljesen nem fog megszűnni.

2021. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
71%

38

Ezt azért írod, mert nem igazán értesz hozz

Digitalizáció nem tud jogi problémát megoldani. Nem tud pl egy fellebbezést elbírálni, érvekkel alátámasztani, stb.

jogtanácsos pedig 7-800 ezres fizut simán hazavisz. Egy átlagos jogász csak pár év tapasztalattal 300-at, de nem kell megszakadni.


Ha valamihez nem értesz, miért érzel kényszert, hogy hozzászólj?

2021. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
71%
Magyarországon bruttó 500 ezres fizu elég jónak számít, tekintve hogy nagyon sokan keresnek még most is 100 és 200 között. Lehet, hogy te valami budai villanegyedben született elkényesztetett hülyegyerek vagy, de érdemes lenne kimászni a burokból amiben élsz.
2021. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!