Milyen a jogi egyetem?

Figyelt kérdés

Ha van itt olyan, aki Pázmányon, ELTE-n, Károlin (vagy a debreceni egyetemen) tanul jogot, tudna picit mesélni, hogy milyen?

Többi egyetem is érdekel, de leginkább ez a négy:))



2021. ápr. 28. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
51%

Az informatikus fizuk tudnak változóak lenni több tényező miatt (leginkább a BME-eskről tudok nyilatkozni):


-Valaki egyetem mellett gyakornokoskodik, ők 150-300ezer nettó környékig terjedő fizetést kapnak átlagban


-Van a junior, akinek szinte nincs még tapasztalata, körülbelül 0-3 év közé tehető, 400 ezer nettó a fizetése.


-Van a medior, aki már 3 és 5 év közötti tapasztalattal rendelkezik, a fizetése bruttó 500-tól 900-ig terjed.


-Van a senior akiknek a fizujuk általában br 1-1,2 millió, ha vezető poziba mennek, esetleg architect, vagy valami manager, akkor 1,5 és határ a csillagos ég.

2021. júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
100%
61 Lehetséges. Persze igazságtalan, hogy aki gürizik mondjuk a forró napon jó ha megkapja ennek a felét sokszor. Keveseket érdekel, mert hát valljuk be nem épp egy érdekes szakma, hogy mondjuk programnyelven utasításokat pötyög be az ember, még ciklusokról tanul meg mittudomén.
2021. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg erős reál beállítottság is kell hozzá.
2021. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:

Hát igazából tapasztalatból mondtam, ismerőseim, munkáim által.



Valamilyen szinten valóban kockának kell lenni, hogy élvezd, plusz szeretni kell alkotni, mert igazából hiába ciklusok és programnyelvek, a végén egy kész terméket fog alkotni.


Sok jogásszal találkoztam egyébként, aki programozóra váltott a fizetés miatt, ugyanakkor orvosokat is /nem olyan sokat/, náluk inkább a mérnöki szakmára váltás a jellemzőbb (leginkább egészségügyi mérnök), vagy csak megcsinálják a diplomát, mert miért ne.

2021. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
Hú, rég voltam itt :D Csak átfutottam a kommenteket. Nem tudom, hogy jött ide a villamosmérnök meg egyéb "matekos" összehasonlítás a joggal. A jogász általában nem tud ilyen magas színvonalon számolni, azért nem megy ilyen szakokra, meg eleve más képesség is pont a számolások túlnyomó aránya miatt, míg a jogon beszélni, érvelni, tanulni és tudni kell, éppen ezért a kettőt nem lehet összehasonlítani. (Ha én tudtam volna számolni, biztos mérnökire megyek.) Nem tudom, hogy a Kérdező ettől a vitától mennyire rettent meg, de ha nem egy reálos szellemiségű, úgysem fog ilyen pályára menni, ha meg igen, akkor meg bíztatnám inkább ilyen szakok irányába. És mindegy, mit választ végül, a kapcsolat-kapcsolat-kapcsolat építése menjen ezerrel.
2021. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!