Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan képesek arra az egyetem...

Hogyan képesek arra az egyetemisták, hogy több száz oldalt megtanulnak egy hét alatt? Mi a módszerük?

Figyelt kérdés
Remélhetőleg jövőre kezdem az egyetemet!
2008. dec. 20. 20:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Tesómnak most volt az államvizsgája (jogi egyetem). Na most ő neki hozzátartozik, hogy az ilyen egyetemen magolni kell, még ha nem érted, akkor is. Ő úgy csinálta, hogy reggel fél8kor felkelt, hajnali 1ig tanult. Mellette nem járt el sehova, nem nézett filmet stb. Ő úgy gondolta: vagy normálisan megpróbálja megtanulni és arra koncentrál vagy közbe eljár stb. Hát ő inkább itthon maradt, magolt. És most már Dr. :)
2008. dec. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
100%
Mindenben igazuk van az előttem szólóknak, de nem hülyeség az a mondás, hogy nagyon jó fenék kell a tanuláshoz. Komolyan mondom egy- egy vizsgaidőszak közben néha annyira fáj már a fenekem a sok üléstől, hogy azt el sem lehet mondani. Szóval keress egy jó párnát is a feneked alá!
2008. dec. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyébként az pl. mindig segít, hogy valakit megkérek, hogy próbáljunk együtt tanulni, ez azt jelenti, hogy mindegy, ért-e hozzá vagy nem, megpróbálom neki elmondani saját szavaimmal. Ha sikerül, és elkezdi egy kicsit érteni úgy is, hogy nem ért hozzá, akkor az már fél siker a sikeres vizsgához. Jó, annyiban előnyöm van az ilyen tanulási lehetőséghez, hogy az én tanulmányaim tényleg olyanok, hogy érteni kell (informatika), itt nagyon ritka az, amit muszáj magolni, de valami összefüggést akkor is keresek, lehet, hogy bődületes hülyeséget találok, de ha így megjegyzem, és tudom vizsgán, akkor mindegy.


Egy kalappal! Szerintem menni fog. Én már a szakdolgozaton dolgozok és lassan államvizsga. Elhiszed, hogy eleinte volt olyan, hogy feladom? Aztán valami mégis itt tartott, és tudod, jól tettem, hogy maradtam, mert azután a húzós időszak után jöttek az érdekes tantárgyak (2. év 2. félévétől), szóval eleinte sokan ki is estek, de akik bent maradtunk, végülis visszatekintve egyetértünk abban, hogy az első év volt az első nagy szóró év, száraz tananyagokkal (több tárgyból el is csúsztak a vizsgáink későbbre), az volt a legnehezebb, de a későbbi jobb tárgyak miatt megérte maradni.

2008. dec. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem reál és humán tárgyaim is vannak vegyesen. Reált nagyon komoly koncentrálással, rengeteg gyakorlással, "na még egy ilyen feladat!"-elven lehet tanulni. A humán részét pedig úgy, hogy elolvasom egyszer figyelmesen a könyvet, utána átlapozom, és megpróbálom felidézni a fejezetek címéből, képekből, grafikonokból, hogy mire emlékszem az adott részből. Ha mindenre, akkor jó. Ilyenkor összeírom, mi az, ami nem ment és ezeket még egyszer figyelmesen átolvasom. Általában jól meg is marad.
2008. dec. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen egyetemre akarsz menni. A jogi, orvosi meg hasonlókon sokat kell seggelni, ha ilyesmit tervezel, szokj hozzá. Műszakin sok seggelés ÉS sok gyakorlás, de szerencsére legtöbb esetben van gyakorlat az előadások mellé, ha arra rendesen jársz (és megírod jól a ZH-kat), nem lesz szükséged a gyakorlásra.

Szóval én vagy 30 oldalakat szoktam megtanulni egy hét alatt, de az száraz matematikai formulákkal van tele, ezt nagyjábóli megértés nélkül lehetetlen megtanulni, mert bele is kérdeznek, és láttam már néhány vizsgázót, aki helyett nekem égett az arcom, hogy ezt nem tudni (a sinus alapvető dolgairól volt szó), vagy pedig ki kell gyűjteni, ami fontos. De ha nem akarsz bölcsésznek vagy lánynak tűnni, ne huzogasd-kiemelőzd össze a könyveket, az olyan nevetséges tud lenni...

2008. dec. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Bocs, de ezt most kikérem a bölcsészek és a nők nevében. Intelligens ember nem firkál könyvbe, hanem kiírja, lefénymásolja, és arra firkál.

Még a saját könyvembe sem írok bele, nem hogy abba, ami nem az enyém. Különben is lehet tanulni szövegkiemelő nélkül is.


Első voltam

2008. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
36%

Miért kéred ki a bölcsészek/nők nevében, ha utána intelligens emberekre hivatkozol? :D Elnézést, ezt kicsit erős volt :)

Amúgy meg normális szakon tanulónak nem kell kiemelnie a lényeget a könyvból, mert csak a lényeg van benne. Csak a bölcsészeknek (meg a többi, fent említett seggelőgéppé redukált embernek) vannak olyan terjedelmes irományaik aminek a felét ki kell dobni a fenébe. A nők még így is hajlamosak firkálgatni, sosem voltam képes felfogni, miért jó az nekik...

2008. dec. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
A nők nevében kikérem, könyvbe nem firkálok, füzetbe igen, de az más tészta. :-)
2008. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Tantárgyfüggő a dolog. Van olyan tárgy amit muszáj érteni nem elég tudni. A matematika pl. kiváló példa erre. Hiába magolsz be mindent ha nem érted a képleteket és az összefüggéseket nem fogod tudni megoldani a feladatot. Bemagolsz egy feladatmegoldást, de ha eggyel több számadat van már nem tudod megoldani, pedig a képletet alkalmazva meg lehet. Itt nincs mese időt kell rá szánni, eg kell érteni, egyetemen fősulin pl. a tanárok szoktak vizsgák előtt konzultációt tartani, ott rá lehet kérdezni arra, amit nem értesz. Lehet a társaiddal összefogni, tanuljatok együtt nálunk bevált. Ha van egy zseni köztetek akkor majd ő elmagyarázza úgy, h akár te is megérted. Ha nincs akkor üljetek össze valószínűleg te vmit nem értesz, de ha kellően sokan vagytok más fogja tudni, és ő neked elmagyarázza. Amit meg te értesz azt meg te mondod el annak, aki nem érti.


Sok tárgynál viszont magolni kell, mert megérteni nehéz. Nálam ilyen volt a pénzügy, középiskolában az irodalom, a történelem stb. Itt sokszor működött az, h vizsga előtti napokon magoltam be, kb,. úgy, h kívülről megtanultam a szöveget ( mint általános iskolába a verseket), ezt a vizsgán pár nappal később visszaböfögtem majd harmadnapra a felét el is felejtettem. Az osztályzat szempontjából csak az számít, h a vizsgán hogyan tudod. Azt mégegyszer nem kérdezik tőled vissza. A vizsgán kell tudni arra adnak pontot meg osztályzatod és csak az számít ,h mi kerül be az indexedbe.


Ismerek olyat, aki két nap alatt készült fel az érettségire a szóbelis tárgyakból, akkor és ott vissza tudta hibátlanul böfögni mintha könyvből olvasná, de már aznap azt se tudta miből felelt.


Tételhúzós vizsgánál meg ugye aranyszabály, h nem kell minden tételt tudni csak azt az egyet, amit kihúzol. Minél többet tudsz annál jobbak az esélyeid. Lehet trükközni is sokszor, érdemes informálódni. Pl. nálunk volt tanár, aki sorba rakta a tételeket egymás tetejére. Szóltak ,h így lesz, ezért az elsőt és az utolsót jól megtanultam és igyekeztem elsőként tételt húzni, ami sikerült is. Húztam a tetejéről és az első volt. Máskor volt mikor vékony papírt használt a tanár és átlátszottak a betűk, a sarokban voltak a számok. Azt láttad pl. h egy vagy két számjegy van ott. Ugye nem kell részleteztem miért előny ez neked ha tudod, h így lesz és mondjuk 12 tétel van?

2008. dec. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

En a kovetkezo modszert alkalmaztam: (PSZF es jogot vegeztem)

Rangsoroltam a tantargyakat mi a legfontosabb ill mibol lehet konnyen bukni es nem szeretnel megbukni belole. Igy elonyt elvezett szamvitel, matematika, statisztika, penzugy. ezeket sajnos idore be kellett gyakorolni, nem volt eleg tudni vagy erteni, mert a vizsgan nem volt ido kisilabizalni a szbalyokat na vajon melyiket is alkalmazzam. ez pedig rengeteg gyakorlas h vki ranez a feladatra es maris tudja h melyik szabalyt alkalmazza.

aztan jottek az elmeleti tantargyak sorrendben melyik a fontosabb. abbol azt csinaltam h elolvastam a tartalomjegyzeket, abbol kpasz egy vazat h mirol is szol a tantargy. majd elkezdtem olvasni. na de am nem minden betut olvastam ki mert akkor tenyleg nem lehet megjegyezni ennyi oldalt. elkezdtem olvasni a kezdo betuit egy soznak a tobbit kitalaltam tehath nem beturol beture olvastam, majd ha egy mondat tul rizsa volt nem fejeztem be mentem a kovetkezore. en mindig alahuztam a lenyeget h kiemeljem a sok rizsa kozul. abbol is a kulcsszokat bekarikaztam. tehat mikor mar ismeteltem mar celiranyosan olvastam. itt mondjuk attol is fugg ki milyen gyorsan tanul, nekem eleg votl egyszer elolvasni vmit utana en atlapoztam es kesz voltam a vizsgara. en vizsga elott tanultam mert ilyen gyorsmodszerrel tudas igazan nem marad, csaka vizsgara es felejheted is el mert kell hely a tobbi tantargynak.

a vegere meg maradtak a lenyegtelen tantargyak mint mondjuk informatika, szociologia, szervezestechnologia etc, ezeket meg maradta puska modszer...

maskepp a pszf-et keptelenseg lett volna elvegezni. en 97-ben vegeztem akkor meg eleg kemeny volt, most mar nem tudom mennyire szivatnak.

ja meg ne ess ketsegbe ha netan megbuksz, mesz meg egyszer ez nem jelenti h hulye vagy csak nem volt szerencsed. nem szabad h ilyenkor az elkeseredettseg eluralkodjon rajtad.


en ejjel tanultam nekem akkor fog jobban az agyam, baratnom inkabb hajnal kelt fel. kinek mi a megfelelo. ki kell tapasztalni. nekem a hajnali keles nem mukodott a biologiai rendszeremnek nem jo. de vkinek az a hatekony. h h csinaltam vegig nem tudom de meglett es jo eredmennyel. igy utolag mar nem is volt olyan borzaszto..

sok sikert!!!

2008. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!