Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekel a kémia és a természet...

Érdekel a kémia és a természettudomány, de egyetemre nem mehetek. Hol tanulhatnék?

Figyelt kérdés

Nagy álmom volt, hogy gyógyszerész lehessek, erről lecsúsztam, mert munka mellett nem tudtam teljesíteni (tudom, hogy van, aki tud, én nem tudtam sajnos). Ezután gondolkodtam levelező szakokon, pl. biomérnök vagy vegyészmérnök, de a családom lebeszélt róla. Most végzettség nélkül, mármint érettségivel dolgozok, viszont nem lelem örömömet benne és továbbra is a természettudomány felé húz a szívem. Az egyetem, hogyha nem opció, akkor mit tanulhatnék?

Laborban vagy hasonló környezetben szeretnék dolgozni. Nézegettem az OKJ-s képzéseket (vagyis azt, ami most van, tudom, hogy már nem OKJ), de azok is hosszú képzések. Van olyan lehetőség, ami olyan végzettséget ad, amivel pár hónapon belül el lehet helyezkedni?



2023. aug. 13. 18:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségire épülő szakképzések (pl. vegyésztechnikus) általában 2 évesek, s még ezek is túl hosszúak neked? Akkor egész egyszerűen lehetetlent keresel. Nem gondolhatod komolyan, hogy még ennél is rövidebb idő alatt olyan szakemberré képezheted magad, amivel beengednek egy laboratóriumba dolgozni. Ilyen egész egyszerűen nincs.


Egyébként pedig én a helyedben nem hagynám, hogy a családom lebeszéljen az álmaimról. Legyél határozott, állj ki a jövődért, s februárban add be az egyetemi jelentkezésedet valahova levelezős vegyészmérnök vagy kémia alapszakra. Vannak államilag támogatott levelezős képzések is, így igazából ez az út nem kerül sokba. Ne arra a 3-4 évre gondolj, ami valószínűleg munka mellett kemény kihívás lesz, hanem arra a 40 évre, amelyben olyan pályán dolgozhatsz, amelyet szeretsz csinálni. Ha most nem állsz ki magadért, és nem vágsz bele a jelenlegi helyzetedből kivezető képzésbe, egész életedet megkeserítheted. Nincs könnyű út, de valamit valamiért.

2023. aug. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Igazad van, de 2 éves nappali képzés az nem fér bele. A levelező vegyészmérnökivel pedig az volt az elsődleges gond, hogy ami nekem szóba jöhet helyileg, az Debrecen és még az is 1 órás utazásra van, de a lényeg, hogy ott pénteken is vannak órák és a munkahelyem nem engedne el kéthetente. Volt erről szól, többször is próbáltam velük beszélni, de közölték, hogy ez nem megoldható és ha erre az útra lépek, akkor megválnak tőlem. Utálok ott dolgozni, de nincs jobb lehetőségem.
2023. aug. 14. 10:24
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
#2: Egy egyetemi félév szorgalmi időszaka 14 hetes, így ha kéthetente péntek-szombaton vannak az órák, az azt jelenti, hogy félévente 7 péntekre kellene, hogy a munkáltatód szabadságra elengedjen. Ez összesen 14 nap szabadság egy évre. Ennyire sem hajlandók elengedni? Próbálj valami más, rugalmasabb munkahelyet találni, különben bele fogsz ragadni egész életedre abba, amiben most vagy. Az ennyire rugalmatlan munkáltatókat az első adandó alkalommal ott kell hagyni, keresni kell valami mást. Nézz körül a neten az álláskereső portálokon, pályázgass állásokra. Ha nem így teszel, belenyugszol egy nyugdíjig tartó szenvedős életbe. Ne hagyd magad! Sok sikert!
2023. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"Utálok ott dolgozni, de nincs jobb lehetőségem."

Milyen munka kéne kb. hol?

2023. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Mármint most azonnal, hogy mellette tanulhass.
2023. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%

"1 óra utazásra van"

Juj..Nehogy belehalj abba az1 órás útba...Én 240 km-et utazok kéthetente, csak hogy tanulhassak. Ha 1 órát nem bírsz ki, akkor jó neked ott ahol vagy....

2023. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"Én 240 km-et utazok kéthetente, csak hogy tanulhassak."

És mellette dolgozol egy másik városban, ahol (legalábbis jelenleg úgy tűnik, hogy) az az egyetlen munkalehetőséged?

2023. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
#7 Igen.
2023. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mákod van, hogy neked összeegyeztethető a munkaidőd a tanulással. A kérdezőnek viszont nem megoldhatóak a péntekek.
2023. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
23%
#9 Tanulmányi szerződést kötöttem a munkahelyemmel, ráadásul szakirányban tanulok tovább. Szerencsém van mert maximálisan támogatnak ebben....mondjuk nem kevés munkámba került amíg ezt elértem. Dehát az életben semmit sem adnak ingyen.
2023. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!