Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekel a kémia és a természet...

Érdekel a kémia és a természettudomány, de egyetemre nem mehetek. Hol tanulhatnék?

Figyelt kérdés

Nagy álmom volt, hogy gyógyszerész lehessek, erről lecsúsztam, mert munka mellett nem tudtam teljesíteni (tudom, hogy van, aki tud, én nem tudtam sajnos). Ezután gondolkodtam levelező szakokon, pl. biomérnök vagy vegyészmérnök, de a családom lebeszélt róla. Most végzettség nélkül, mármint érettségivel dolgozok, viszont nem lelem örömömet benne és továbbra is a természettudomány felé húz a szívem. Az egyetem, hogyha nem opció, akkor mit tanulhatnék?

Laborban vagy hasonló környezetben szeretnék dolgozni. Nézegettem az OKJ-s képzéseket (vagyis azt, ami most van, tudom, hogy már nem OKJ), de azok is hosszú képzések. Van olyan lehetőség, ami olyan végzettséget ad, amivel pár hónapon belül el lehet helyezkedni?



2023. aug. 13. 18:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%
Akkor nem kéne beszólni annak, akinek nem olyan együttműködő a munkahelye, mint a tied...
2023. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Kétféle ember van: az egyik kifogást keres, a másik megoldást....
2023. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó neki a technikusi képzés, sem az utazás, dolgozni is utál, munkahelyet se akar váltani....Persze, mindent készen rakjanak a s.gge alá...álmodik a nyomor.
2023. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
Éppen a megoldást keresi.
2023. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

#14 Látom....

Ez van gyerekek; az élet kemény.

Ettől csak nehezebb lesz minden. Talán nem kellett volna megenni a sok hülye dumát,elhinni hogy kis hópihécskék vagytok, akiknek mindenhez joga van, minden ingyen jár. Tetszik, nem tetszik, nincs más.

2023. aug. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy szerencséd van (ahogy te magad írtad) még nem jelenti azt, hogy te nem vagy hópihécske. Majd akkor nézd meg magad, amikor nem lesz ilyen mázlid...
2023. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

#16 Szerencse? El se tudjátok képzelni milyen munka volt idáig eljutni....szerinted egy cég csak a semmire dobálja az ilyen lehetőségeket?

Jönnek hozzánk a kis érettségizett, gimnáziumból épp hogy kiesett gyerekek dolgozni; nincs szakmájuk, 0 munkatapasztalat de ők nem túlóráznak, nem hétvégéznek....persze nekik járjon minden: dupla fizetés, céges autó, telefon, laptop. Na az ilyenek elég hamar rájönnek, hogy mi a helyzet a való életben.

2023. aug. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg lehet utálni, lepontozni...verhetitek magatokat a földhöz is tőlem. Akkor is ez van. Ha nem születtél milliárdosnak akkor mindenért meg kell küzdeni.
2023. aug. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
74%

"Szerencse?"

Te írtad, nem én:

"tanulok tovább. Szerencsém van mert maximálisan támogatnak ebben"


Nem mindenki ilyen szerencsés. Erről van szó. Nem pedig arról, hogy mi van, ha nem születtél milliárdosnak és tanulni sem vagy hajlandó. Van, aki hajlandó lenne rá, csak a munkáltatója nem támogatja.

2023. aug. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
gyógyszertári asszisztens esetleg? utána lehetsz szakasszisztens is. Engem sajnos nem vettek fel gyógyszerészire, jövőre újra próbálom, addig pedig asszisztensnek tanulnok. Csak 10 hónapos az Oktávnál, és hétvégén van. Az elméletet náluk tanulod, a gyakorlatot pedig egy általad választott patikában. Én kórházba megyek, intézeti gyógyszertárba. Annyi, hogy a szakasszisztensit érdemes elvégezni, mivel a sima asszisztensivel nehezen találnál munkát.. fizetésileg is kedvezőtlenebb
2023. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!