Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekel a kémia és a természet...

Érdekel a kémia és a természettudomány, de egyetemre nem mehetek. Hol tanulhatnék?

Figyelt kérdés

Nagy álmom volt, hogy gyógyszerész lehessek, erről lecsúsztam, mert munka mellett nem tudtam teljesíteni (tudom, hogy van, aki tud, én nem tudtam sajnos). Ezután gondolkodtam levelező szakokon, pl. biomérnök vagy vegyészmérnök, de a családom lebeszélt róla. Most végzettség nélkül, mármint érettségivel dolgozok, viszont nem lelem örömömet benne és továbbra is a természettudomány felé húz a szívem. Az egyetem, hogyha nem opció, akkor mit tanulhatnék?

Laborban vagy hasonló környezetben szeretnék dolgozni. Nézegettem az OKJ-s képzéseket (vagyis azt, ami most van, tudom, hogy már nem OKJ), de azok is hosszú képzések. Van olyan lehetőség, ami olyan végzettséget ad, amivel pár hónapon belül el lehet helyezkedni?



2023. aug. 13. 18:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
16%
#20 Biztos nem lesz jó neki, hiszen be kell járni, tanulni is kell, meg a patika is messze van... miért nem viszik házhoz a képzést? Mai világban ilyet megengedni....hallatlan! Fel kell jelenteni őket valamelyik emberjogi szervezetnél, hát hogy képzelik ezt?
2023. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Találtam közben ilyet is, hátha jobb. Itt az elmélet hetente online oktatás pénteken 16:30-19:40 és szombaton 8:30-15:10 között. Gyakorlatot nem tudom.. Meg szerintem tudsz részletben fizetni.. Ezeket tudom neked ajánlani. Oktávnál “csak” 300.000, de havonta lehet részletben is..De ott az elmélet tantermi oktatásban van.


[link]

2023. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
16%
Sokba kerül, nincs otthon internet, akkor pont nem jó mert hétvége van, blablabla....
2023. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

ja, és annyi még, hogy mivel szakképzési munkaszerződéssel van ez a duális képzés, elméletben pénzt is kapsz érte. Minimum 100.000 max. 168.000


[link]

2023. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a segítséget! Én úgy tudtam, hogy a 10 hónapos OKJ-k megszűntek. Ezek szerint nem. Köszi tényleg :))
2023. aug. 16. 08:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!