Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennél? Maradnál, vagy...

Mit tennél? Maradnál, vagy továbbtanulnál?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő: 19 éves vagyok, érettségi után kijöttem külföldre dolgozni, nagyjából fél éve kint élek. Utánajártam, hogy itt kint milyen az oktatási rendszer, úgy-ahogy honosítottam az érettségimet, és lehetőségem lenne jelentkezni kint egy 3 éves képzésre (ápolónői képzésre jelentkeznék).

Viszont kölyökkorom óta doki akartam lenni... Szóval a másik variáció, hogy hazamegyek és elvégzem az orvosit. A jegyeim, az eszem és a motiváció meglenne hozzá.

Az orvosi ellen viszont két dolog szól: 1. le kell érettségiznem kémiából -21 évesen kezdeném az egyetemet, illetve az otthoni helyzet nem túl kecsegtető, így valószínűleg egyetem után visszajönnék külföldre - így vissza kellene fizetnem az állami támogatást, röpke 11,4 millió forintot.


Mit tennél? Külföldi ápolónői képzés, vagy otthon orvosi? Azt hiszem már döntöttem, csak kíváncsi vagyok, ki mit választana. Köszönöm.


2012. márc. 4. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha problémát jelent a kémia érettségi megírása, akkor nem vagyok olyan biztos abban, hogy olyan könnyen menne neked az orvosi, de meg lehet próbálni. Egyébként mi van akkor ha 21 évesen kezded? Nem azt írtad, hogy ez az álmod? Úgyis vagy 10 éves a képzés, úgyhogy szerintem mindegy, ha a kezdéssel néhány évet csúszol.


Egyébként ha már csak tanulni jönnél haza az állam és az adófizetők pénzén, akkor legyen már annyi tisztesség benned, hogy ha utána kimész, visszafizeted... főleg ha már csak itt tudod elképzelni az orvosképzést.

2012. márc. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés az , hogyha elvégzed itthon az orvosit és kiész külföldre akkor lesz pénzed visszafizetni a tandíjat. Amúgy meg én a helyedbe az orvosit csinálnám. Mert most gondolj bele abba , hogyha megcsinálnád azt az ápolói képzést és majd dolgoznál egy kórházba , orvosok között , akkor minden nap szembesülnél azzal hogy te erre nem voltál képes , hogy neked ez nem sikerült. Soha ne add fel az álmaid, különben idős korodba rájönnél , hogy az egész életed szart se ért , mert nem valósítottad meg azt a célt amire mindig is vágytál. Sok sikert.
2012. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Külföldi ápolónői képzés.

Külföldön ápolónőként is jól fizetnek és kereslet is van rá.

2012. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A kémia érettségivel nem az a gond, hogy nehezemre esne, hanem hogy már lecsúztam a májusi érettségire való jelentkezésről, így idén szeptemberben nem tudnám elkezdeni az egyetemet, csak jövőre, és így lenne egy 'üres' évem.


Az A) terv amúgy az volt, hogy kint (Németországban) végzem el az orvosit, csak az érettségim honosítása nem úgy sikerült, ahogy azt vártam. Az itteni adatbázisban az van számontartva, hogy Mo-n csak két emelt szintű érettségivel lehet bekerülni a felsőoktatásba (ami amúgy nem igaz), és mivel nekem csak egy biológia emeltem van eddig, így nem lehetséges a közvetlen egyetemi jelentkezés itt (sem).

Éreztem amúgy, hogy jönni fog valaki az adófizetéses dologgal. :)

Nyílván én sem úgy gondoltam, hogy mihelyt elvégzem a képzést, jövök vissza minden kötelezettségtől mentesen. Ha otthon olyan lenne a helyzet, mint amilyen nem, akkor eszembe nem jutna visszajönni. Csak nem teljesen érzem korrektnek az anyagi oldalát a dolognak. Csak úgy szemléltetés képpen:


Otthon egy félév az orvosin 3000-3300 €-ba kerül, Németországban 600€.

Otthon egy orvos 450 €-t keres keres havonta, Németországban 6000-10.000€ között.

2012. márc. 4. 19:32
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

"Otthon egy félév az orvosin 3000-3300 €-ba kerül, Németországban 600€.

Otthon egy orvos 450 €-t keres keres havonta, Németországban 6000-10.000€ között."


- Gondolom, nem lep meg a kérdésem: akkor miért nem ott tanulsz?

2012. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Megcsinálnám az orvosit és itthon maradnék. Nem csak a tandíj miatt, de szerintem ez valahol erkölcsi kötelesség is, elsősorban a családoddal szemben. Lehet lehurrogni a véleményemet, de én igenis így gondolom. Esetleg a rezidensi éveket külföldön tölteném a tapasztalatszerzés végett, de a sok pénz és jólét vagy az álmom megvalósítása és a szerényebb élet közül én az utóbbit választanám (és választottam is, amikor gyógyszerészként hazajöttem hatodennyi pénzért dolgozni). 21 évesen nem késő elkezdeni az orvosit, bár azért azt érdemes végiggondolnod, hogy nőként belefér-e az életedbe, hogy ne a gyereknevelés legyen a legfontosabb életcélod. A kémia érettségivel kapcsolatban pedig egyetértek az elsővel: ha az orvosi a célod, akkor fel kell hogy tudj készülni rá, nagyon kellenek a szilárd alapok, különben az elsőéves kémián és a negyedéves (?) hatástanon is küszködni és bukdácsolni fogsz.
2012. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcs itthon maradni és itt dolgozni , ha itthon végzem el az egyetemet. De az nem lenne erkölcs , hogy ha tanul egy orvos 6 plusz akárhány évet , az egész fiatal korát erre szánja , nem bulizik nem szórakozik, hanem kőkeményen tanul , akkor rezidensként ne kilencven ezer forintot kapjon ? ( szemléltetés képen ennyit keres egy fővárosi utcaseprő is). Ez a dolog nagyon két oldalú , nehogy már csak az orvosnak kelljen betartani azokat a bizonyos erkölcsi normatívákat.
2012. márc. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek.

Ma 19:35, ha elolvasod a korábbi válaszomat, rábukkansz, hogy miért nem kint tanulok.


Én sem érzem tisztességes dolognak, az otthon kitanulni- aztán lelépni szituációt, csak a tandíjjal nem vagyok teljesen kibékülve. Illetve a fizetéssel.


De azt hiszem a kérdés nem az 'erkölcsi tisztességről' szól, hanem arról, hogy ki hogyan döntene az adott szituációban. Szerintem mindenki próbál boldogulni az életben, ki így, ki úgy. És ha választhatok aközül, hogy létbiztonságban és nyugalomban élem a napjaimat, vagy mindennap gyomorgörccsel ébredek, amiatt, hogy vajon hogyan húzom ki a hónap végéig... akkor tisztesség ide, tisztesség oda, azt hiszem inkább az előbbit választom.


Ápolónőket egyébként olyan veszett nagyon nem fizetik meg, legalábbis ahogy olvasgatom az itteni fórumokat, nagyon sokan panaszkodnak a fizetés miatt. Ausztriában- Németországban olyan 1100-1500 € a standard. Svájcban viszont egész jó a helyzet, olyan 4000-4600 frank nettóban minimum kijön a legtöbb helyen, ha teljes munkaidőben van az ember.

2012. márc. 4. 20:22
 9/15 anonim ***** válasza:

"csak az érettségim honosítása nem úgy sikerült, ahogy azt vártam. Az itteni adatbázisban az van számontartva, hogy Mo-n csak két emelt szintű érettségivel lehet bekerülni a felsőoktatásba (ami amúgy nem igaz)"


De az orvosira igaz. Márpedig te arra akarsz menni...

2012. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

[link]


A felvin csak egy tárgyat jelölnek.

2012. márc. 4. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!