Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennél? Maradnál, vagy...

Mit tennél? Maradnál, vagy továbbtanulnál?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő: 19 éves vagyok, érettségi után kijöttem külföldre dolgozni, nagyjából fél éve kint élek. Utánajártam, hogy itt kint milyen az oktatási rendszer, úgy-ahogy honosítottam az érettségimet, és lehetőségem lenne jelentkezni kint egy 3 éves képzésre (ápolónői képzésre jelentkeznék).

Viszont kölyökkorom óta doki akartam lenni... Szóval a másik variáció, hogy hazamegyek és elvégzem az orvosit. A jegyeim, az eszem és a motiváció meglenne hozzá.

Az orvosi ellen viszont két dolog szól: 1. le kell érettségiznem kémiából -21 évesen kezdeném az egyetemet, illetve az otthoni helyzet nem túl kecsegtető, így valószínűleg egyetem után visszajönnék külföldre - így vissza kellene fizetnem az állami támogatást, röpke 11,4 millió forintot.


Mit tennél? Külföldi ápolónői képzés, vagy otthon orvosi? Azt hiszem már döntöttem, csak kíváncsi vagyok, ki mit választana. Köszönöm.


2012. márc. 4. 18:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen, mert csak 2013-tól kell két emelt szintű. Idén még elég az egy.
2012. márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
És szabadon választható a két tárgy, vagy mindkettőnek természettudományos tágynak kell lennie? (Szóval pl biológia-német kombináció jó, vagy kémiából kell emelteznem?)
2012. márc. 4. 21:31
 13/15 anonim ***** válasza:

[link]

Ha legörgeted az aljára, akkor látni fogod, hogy 2013-tól milyen változások lesznek.

Ez szerint 2013-tól az orvosira "Emelt szinten kell teljesíteni: biológia és fizika vagy kémia."

2012. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Okés. Köszönöm. :)
2012. márc. 4. 21:42
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, akkor a biosz megvan. Na az mellé kell majd egy fizika vagy kémia emelt.

Szívesen:)

2012. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!