Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetemet elkezdheti...

Az orvosi egyetemet elkezdheti valaki 32 évesen?

Figyelt kérdés

...még ha nem is vagyok Albert Schweitzer...aki 30 évesen kezdte és miCSODA lett belőle?!

Segédápolónak jelentkeztem egy kórházba, ápolói okj-re járok -az ápolási igazgatónő meg rákérdezett, mért nem megyek az orvosira?! Nos, ennél nagyobb bókot ritkán kap egy ember... Tegyük hozzá, nem nézek ki a koromnak megfelelően. (Sokkal fiatalabbnak, és úgy is érzem magam). Jöjjenek a vélemények, a kövek, meg mnden hideg-meleg! :) Kíváncsi vagyok!



2015. aug. 12. 00:57
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

én is jelentkeztem segédápolónak és 3 évig tartó okj-s képzést ajánlottak, amivel ugyanúgy segédápoló maradnék


az a tervem, hogy a diplomás ápolói képzésre megyek


az orvosi persze biztos nagyon klassz, de sajna nekem is fogytán vannak az állami féléveim :(

2015. aug. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
hát akkor menj bécsbe... ha úgyse tart el senki, akkor nem tök mindegy hol dolgozol mellette?
2015. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nem az a szak, ami mellett dolgozni lehet. Illetve ha dolgozik mellette, nagy az esélye, hogy bukdácsolni fog már a kimerültség miatt is...


Amúgy nem értem miért kell lepontozni, tényleg megéri az orvosi diplomába beleinvesztálni 6 milkát, ha utána több ezer eurót keres az ember külföldön.

Itthoni fizetés mellett persze semmiképp.


Amúgy aki mérnöki után akar orvosira járni: miért?:D Meg milyen mérnök vagy? Vagy most jöttél rá, hogy az orvosi jobb lenne?

2015. aug. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

Tényleg, minek a mérnöki mellé orvosi? Már láttam olyan orvost, akinek volt mérnöki diplomája is, de ortopéd orvosként a kutatásait tudta alkalmazni és továbbfejleszteni... :)


****


Aki arról írt, hogy a 3 éves gyakorló ápoló OKJ-vel a a végén is csak segéd lehetek -- van ebben valami! Most már én is elgondolkodtam! Csak jó kis csapat gyűlt össze az OKJ-n és könnyen megy nekem. Eddig 5ösöm van, első modulzáró. Elég egyszerű volt, csupa alapozó tárgy, amiket régen tanultunk a főiskolán.

2015. aug. 12. 12:00
 15/44 anonim ***** válasza:

Egyébként külföldön ápolóként is jól élhetsz a fizetésedből! Nővérem férje is épp most csinál egy képzést, bár nem tudom, hogy okj-e - nekik a németek szervezték, 3 éves, de alá kellett írnia egy szerződést, hogy végzés után legalább ennyi ideig kint fog dolgozni. Két hétre már kivitték egy stuttgarti idősek otthonába, tetszett neki, teljesen mások a körülmények, mint itthon.

Annyi idős kb, mint te, bár a negyvenhez közelebb van már szerintem.

Ez egyébként járhatóbb és könnyebb út, mint az orvosi. Ha gondolod megkérdezem tőle, hol lehet jelentkezni vagy ilyesmi.

2015. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Köszi! ;) :) azért a 32 a 30-hoz van közelebb -megjegyzem.


Írd meg, hogy melyik cég az, köszi szépen! privát is lehet...

2015. aug. 12. 14:03
 17/44 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező én semmi esetre sem ajánlom neked az orvosit ITTHON! Gyakorlatilag már viszonylag kevés támogatott féléved van. Az orvosira 14 jár, tehát még ha eddig csak hatot használtál is el akkor is 4 szemesztert ki kell fizetni az 4 millió forint, ha nem csúszol, és csúszni bizony nagyon könnyű, még ha nagyon okos és szorgalmas vagy akkor is jöhet például téli vizsgaidőszakban 1 hét influenza, amikor nem tudsz tanulni és nagy eséllyel már bukott is a mutatvány, tehát orvosira reálisan 7 évet célszerű számolni. Továbbá abba is érdemes belegondolni, hogy miből fogsz egyetem alatt megélni. Orvosit mindenki úgy csinálja, hogy valaki eltartja, mert máshogy nagyon nehéz, csak alkalmi munkát lehet mellette végezni és azt is nehezen a tanulás rovására. Ráadásul ez nem a legolcsóbb egyetem, drága tankönyvek, eszközök stb.

Egyébként maga a kor önmagában nem gáz. Nekem is van olyan ismerősöm aki, 30 éves kora körül kezdte az orvosit, de ők annyi előnyből indultak, hogy az egyik egy kitartott nőci, aki már a harmadik diplomáját csinálja, hogy addig se kelljen dolgoznia, amíg egyetemre jár, a másik illető pedig menő vállalkozó volt, amikor kitalálta, hogy orvos lesz, most menő nőgyógyász.

2015. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

"Aki arról írt, hogy a 3 éves gyakorló ápoló OKJ-vel a a végén is csak segéd lehetek -- van ebben valami! Most már én is elgondolkodtam! Csak jó kis csapat gyűlt össze az OKJ-n és könnyen megy nekem. Eddig 5ösöm van, első modulzáró. Elég egyszerű volt, csupa alapozó tárgy, amiket régen tanultunk a főiskolán."


Nekem ezt mondta az itteni ápolási igazgató. Konkrétan rákérdeztem. Lehet, hogy máshol máshogy működik.Nekem nem éri meg. Gondolom neked is ezért mondták, hogy tanulj valami komolyabbat.

2015. aug. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez a cég az: [link]


De mehetnél a Semmelweis-re diplomás ápolónak is. Oda jók a régi érettségik és nem kell emeltet rakni.


Ha közben megtanulsz németül, ugyanúgy mehetsz ki. :) És diplomás ápolóként valamivel megbecsültebb lennél.

2015. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Hagyjam ott az okj-t? Szeptemberben indul a Semmelweis-en diplomás ápoló?

Nem azért kérdezek ennyire amatőr dolgokat, mintha nem tudnám megnézni ,de több szem többet lát. hátha valamire felhívjátok a figyelmem!

Egyébként, sajnos, akármilyen sokra néznek diplomás ápolóként, és akármilyen semmibe se néznek segédként (amúgy ezt nem hiszem teljesen) a lényeg, hogy péntektől újra kórházban fogok dolgozni -és tökmindegy, mi leszek, betegekkel fogok törődni, másokkal együtt dolgozni ,akik szintén fehér, meg kék ápolós cuccokat hordanak és vajmi keveset fog egy melegben hőgutától "fetrengő" betegnek számítani, hogy van-e belőle most diplomám, csak vigyem már be az ebédjét, meg a vizét, meg segítek fürödni. A kórház az kórház és kész -az orvostanhallgatók is menőzhetnek ott nyugodtan, ők is alá vannak rendelve a betegek szolgálatának. Lehet, hogy idealista és naiv vagyok! :)

2015. aug. 12. 18:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!