Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetemet elkezdheti...

Az orvosi egyetemet elkezdheti valaki 32 évesen?

Figyelt kérdés

...még ha nem is vagyok Albert Schweitzer...aki 30 évesen kezdte és miCSODA lett belőle?!

Segédápolónak jelentkeztem egy kórházba, ápolói okj-re járok -az ápolási igazgatónő meg rákérdezett, mért nem megyek az orvosira?! Nos, ennél nagyobb bókot ritkán kap egy ember... Tegyük hozzá, nem nézek ki a koromnak megfelelően. (Sokkal fiatalabbnak, és úgy is érzem magam). Jöjjenek a vélemények, a kövek, meg mnden hideg-meleg! :) Kíváncsi vagyok!



2015. aug. 12. 00:57
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Jaa, és ha eddig még nem szántatok eléggé, tovább emelem a tétet: bő egy órát kell két átszállással mennem BKV-vel, hogy fél hétre beérje, átöltözzem és este ugyanígy, egy óra haza. Meglátjuk, hogy bírom majd. Hogy megéri-e?!Ha anyagilag nézzük, semmiképp nem éri meg, de megtanulhatok sok mindent és tekintve, hogy idén február elején kezdtem magát az okj-képzést, azért már jól haladok. :) ;)
2015. aug. 12. 18:46
 22/44 anonim ***** válasza:

Indul, de arra már nem tudsz jelentkezni, minden évben február valahanyadikáig lehet. De ha érdekel, ott a felvi.hu tényleg.


Jó, persze, ott az orvostanhallgatók meg mindenki a betegekért dolgozik, de még orvosok között is kemény hierarchia van (pl. sebészek, nőgyógyászok sokszor lenéznek más ágakban dolgozókat, a pszichiáterekre meg "nem is orvos" stb ilyeneket mondanak - persze nem mindenki), a diplomás ápolók picivel többet keresnek az okj-t végzetteknél. 1 óra utazás meg nem olyan sok, én az örs közelében lakom, de ha időre megyek 50 perc kell, hogy beérjek a klinikákhoz a suliba. Gimimbe is ilyen idő körül értem be, szerintem ez elég átlagos.


És azért nyilván ha az ember választhat, tehet a későbbi boldogulásáért, akkor miért ne a jobbik opciót válassza... Idealizmusért nem kapsz a boltban kenyeret.

2015. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Amúgy levelező képzésben is indul ápolói a sotén, de mondom, csak jövőre tudsz már jelentkezni.
2015. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Köszi.


Csak, hogy ha olyan munkát végzek, amiért sok kenyérre-valót adnak,de nem a hivatásom ,vagy eleve utálom ,vagy szemen köpöm magam miatta (szerintem ilyenek is vannak), akkor hiába adnak kenyeret, akkor csak keserű lesz az a kenyér.

2015. aug. 12. 20:04
 25/44 anonim ***** válasza:
csak majd eltelik 6-10-15 év és sajnálni fogod hogy már rég szakorvos lehetnél
2015. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

"Utolsó, ez nem az a szak, ami mellett dolgozni lehet. Illetve ha dolgozik mellette, nagy az esélye, hogy bukdácsolni fog már a kimerültség miatt is... "


Miért, jártál orvosira? A legtöbb embernek az a legfőbb problémája, hogy nem tanították meg a gimiben tanulni.

A legfőbb hiba, hogy nem folyamatos a tanulás, hanem tanulunk szemeszter elején, meg a véghajrában. És nehéz...

Persze vannak amikből vannak bizonyos óránként demók, ott azért rákényszerítenek, hogy óráról órára. (bár még így is vannak lógósok)

2015. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Igen, harmadéves leszek.

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány ismerősöm dolgozik rendszeresen. :) A nyári diákmunka az más, azt én is csinálom. De hol találsz diákmelón kívül olyat, ami összeegyeztethető az órarenddel? És sok helyen ott is kérik, hogy heti 3-4 napot minimum dolgozz. Úgy, hogy közben nyelvet tanulok, sportolok, és még a barátaimra is szeretnék időt szakítani, ez nem megy.

Legalábbis kényelmesen biztos nem. Akit ismerem és rá van kényszerítve, hogy dolgozzon, az csúszott is.

2015. aug. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
nekem elég sok ismerősöm jár orvosira, és rendesen tanulnak évközben, nincs gondjuk a tanulással, mégis borzasztó nehéz az orvosi, és nem ritka ha egy-egy tárgy nem sikerül nekik és emiatt ki kell hagyniuk egy évet. Minden elismerésem azoknak akik végigcsinálják a hat évet keményen és képesek végigtanulni. Hogy dolgozni emellett nem lehet, az olyan egyértelmű hogy nincs szükség ennek ellenkezőjére való bizonyításra.
2015. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

"És sok helyen ott is kérik, hogy heti 3-4 napot minimum dolgozz."


Ja hétfőtől szombatig van "munkanap" és vállalhatsz 4 órákat is.

koliban laksz nincs autó és lakáshiteled még, tehát közel sem kell annyi pénzt összekalapozni, mintha tényleg a nagybetűs életed csinálnád

Tankönyv van használt, és van az ncore tékából is sok minden. A sobota pl kapásból fenn van, ami rögtön nincs egy 50 ezres kiadás így év elején, de minden évben kivágják a 2. év végén az anat szigorlat után 10-15 ezrekért mind a két kötetet. Ha meg csóró az ember ki a fenét zavar, ha belefirkált két három jegyzetet.

ha tényleg öneltartó vagy, akkor még szoctámot is kapsz szerintem

2015. aug. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Nem büdös a munka, de ha már van eszem és lehetőségem, szeretném a későbbi életem megalapozni, remélem nem veszed ezt személyes sértésnek. :) Tudom, hogy nem mindenkinek van az orvosira kapacitása (mert nincsenek szülei, akik támogassák), ettől még süt belőled a rosszindulat. Gratulálok.


30, nem azt mondtam, hogy lehetetlen, de egyrészt túl sokat nem keresel vele (heti 3 napos 4 órával számolva, az még 35 ezer se), másrészt szerintem első két évben tényleg nem túl ideális. Nem vagyok amúgy öneltartó, pont erről beszéltem. Édesapámmal lakom. Szoctámot pedig elég gyéren osztogatnak, én a nyugdíjas apámmal és a félárvaságommal havi 10 ezret kapok. :) Ncore-on pedig kb a régi tankönyvek vannak fent, amik semmire nem jók. Élettan tankönyvből is idén adtak ki újat, kapásból 17 ezer, mert az az intézet aztán tényleg komolyan vette magát, piszlicsáré adatokon is buktattak. Biokémiából most adtak ki szintén új jegyzetet. Sobotta meg lehet fent van a neten, de én személyszerint nem tudok a gépről anatot tanulni. Kinyomtatni többe kerülne, mint megvenni eredetiben. Meg hogy nézegetem a boncteremben? Viszem a hátamon a pc-t vagy kib.aszom a fémre a laptopot?:DDD

10-15 ezerért? 25 az a 15 inkánn, jó esetben.

De te biztos jobban tudod. :)


Szóval konzekvencia: igen, ha nagyon akarja valaki, zsebpénzt lehet keresni mellette. Csak akkor élete nem lesz, barátaival nulla program, sport semmi. :) Nyilván van élethelyzet amikor ez nem szempont, nekem, így a huszas éveim elején az. Hát sajnálom, kövezzetek meg érte.

2015. aug. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!