Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetemet elkezdheti...

Az orvosi egyetemet elkezdheti valaki 32 évesen?

Figyelt kérdés

...még ha nem is vagyok Albert Schweitzer...aki 30 évesen kezdte és miCSODA lett belőle?!

Segédápolónak jelentkeztem egy kórházba, ápolói okj-re járok -az ápolási igazgatónő meg rákérdezett, mért nem megyek az orvosira?! Nos, ennél nagyobb bókot ritkán kap egy ember... Tegyük hozzá, nem nézek ki a koromnak megfelelően. (Sokkal fiatalabbnak, és úgy is érzem magam). Jöjjenek a vélemények, a kövek, meg mnden hideg-meleg! :) Kíváncsi vagyok!



2015. aug. 12. 00:57
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

hát nem is tescozni kell... én simán találtam 1000/óra nettós állást is és közel 50 ezret hozott, és ott a diákhitel is, meg nyárról és tudsz félretenni

évközi szünetekben többet is tudsz vállalni


csak akarni kéne...

2015. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
ja amúgy pont a sport és a mulatás miatt dolgoztam... mert elvegetálgatok én nagyon kevés pénzből is, csak annak nincs igazából értelme
2015. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

Jah, 1000/óra nettós állás műszaki munkáknál van, meg ha ritka nyelvet beszélsz. :) Egyébként nincsen.


Évközi szünetek?:D Sotén őszi szünet nincs, csak tavaszi, de az is pár nap. Nyár? A június elmegy a vizsgákkal, aztán 1 hónap kórházi gyakorlat, és akkor marad egy hónapod. :) Ha ebből csak egy hetet elmész valahova, akkor is már 3 hét.


De annyira szeretem, hogy mindig azok tudják jobban, akik sose jártak ide. Nem véletlenül nem dolgozik harmadév alatt szinte SENKI az orvosin.

2015. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű. Mit veszíthetsz? Semmit. Mit nyerhetsz? Megváltozik az életed, egy sokkal jobb irányba.
2015. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

"Ez egyszerű. Mit veszíthetsz? Semmit. Mit nyerhetsz? Megváltozik az életed, egy sokkal jobb irányba."


Mondja valaki akinek fingja sincs a felsőoktatás jelenlegi helyzetéről, az orvosiról meg pláne nincs. Mit veszíthet. Valóban semmit, ha a több millió forint neked semmi. Ugyanis most az orvosi a felsőoktatás egyik legnagyobb csapdája.

2015. okt. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy ekezet nelkul irok,de nehogymar azert ne menjen orvosira mert nem tudja kifizetni a kepzes arat. Majd vesz fel diakhitelt, orvosi utan rogton kimegy kulfoldre, es 1-3 ev alatt visszatudja fizetni a lovet. Engem ez a felevenkenti 1 millio nem allithatna meg,hogy elerjem a celom az biztos. Inkabb osszebbhuznam a gatyaszarat orvosi utan egy ideig,csak hogy osszejojjon a penz.
2015. okt. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Ez a diákhitel egy elég nagy átverés, szerintem...
2015. okt. 1. 14:43
 38/44 anonim ***** válasza:

"de nehogymar azert ne menjen orvosira mert nem tudja kifizetni a kepzes arat. Majd vesz fel diakhitelt, orvosi utan rogton kimegy kulfoldre, es 1-3 ev alatt visszatudja fizetni a lovet."


Ha el tudja végezni az egyetemet! És ez egy rohadt nagy HA. Sok ismerősöm, hagyta ott az egészet másodévben, mert egyszerűen rájött, hogy ez őt nem érdekli, vagy nem bírja a stresszt.

Tehát ne írjunk már olyat, hogy nincs mit vesztenie. Igenis van, könnyen ott lehet állni diploma nélkül, egy négymilliós diákhitellel, csórón Magyarországon.

2015. okt. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

a diákhitel nem olyan, mint a banki,

a keresetedhez igazodik a törlesztő


ha úgy döntesz, hogy 4 milla diákhitellel elmész észak borsodba minimálbérre, akkor nem fizeted ki nyugdíjig és az állam így járt csak akkor hajthatják be egy összegben, hogyha nem tartod be a szerződést

kereset alapján számolják ugyanis a törlesztőt, nincs konkrét futamidő


persze egyébként a felelős pénzügyi döntés rajtad áll, vannak előnyei a diákhitelnek, és természetesen a nap sem fűt ingyen, az nem ösztöndíj te azt kölcsön kaptad egyébként a piacinál jóval jobb feltételekkel


ezért javasoltam a bécsi vagy az innsbrucki egyetemet, ahol még ingyen elvégezhetnéd, de ha nem hát nem...

2015. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Nem ertem,hogy mi a gond. Szerintem a diakhitel egy jo dolog,mint ahogy az elozo is irta a piacinal sokkal jobb feltetelekkel lehet igenybe venni es ha azt mondjak neki masok,hogy orvosira menjen, valoszinuleg jo eszű ember, es el fogja tudni vegezni. Amugy meg sok mulik a hozzaallason is, engem peldaul nem tantorithatna el sem a diakhitel, sem az itt jotanacsokat osztogato orvostanhallgatok hada sem. Inkabb probaljam meg es bukjak el,minthogy sosem probaljam megm,es 60 evesen is minden reggel ugy keljek fel,hogy desza.r a munkam, meg mondogassam hogy miert volam olyan hulye,hogy nem probaltam meg. Nekem vegulis mindegy mit csinalsz, a te eleted,te dontesz. :)
2015. okt. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!