Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem lehet akárkiből orvos?

Miért nem lehet akárkiből orvos?

Figyelt kérdés
Mitől olyan speciálisok az orvosok h napi 100-200 oldalt át tudnak seggelni aztán olyan szemetek meg önzők azt hiszik bármit megtehetnek orvosi diplomával?

2016. aug. 15. 17:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"Egyébként van nekem empátiám is csak a többi ember kiölte ők is kegyetlenek voltak!"

Ez így azt jelenti, hogy nincs empátiád. Pont.


"Amúgy meg miért nem arra való h szuperembereket kreáljunk? "

Egyrészt azért, mert emberek vagyunk, nem szükséges többnek lenni ennél. Másrészt azért, hogy mindenki a saját képességei alapján érvényesüljön. Tudod mi lenne, ha gyógyszerekkel fel szabadna/lehetne turbózni bárkit? A szomszéd Józsika hiába alapvetően sötét, mint az éjszaka, van pénze sportkocsira, meg utazgatni, tehát meg tudná venni a létező összes teljesítményfokozót is, amivel okosabb lenne azoknál, akik alapból átlag feletti képességűek, de csak vajas kenyérre telik. Igazságos ez szerinted? Az olimpián is nem véletlenül zárják ki a doppingolókat...


" a lelki gondok szerei a valóéletben lévő problémát nem tudják megoldani"

Igen, ahogy a te lelki gondjaidat sem fogják megoldani a szerek, elhiheted.

2016. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Ki fogsz égni ennyi szertől, vagy feladja a májad/veséd. Az istenkomplexusodat meg ne emberi lényeken akard kiélni, nem csak az orvosi diploma "valami". Menj el mérnöknek, vagy informatikusnak akárminek, ott is tudsz maradandót alkotni, vagy bújj el egy laborban. Igazából nem is értem a célodat. Most egy orvosi diploma a cél, vagy hogy meggyőzd a "sok hülye orvost", hogy más szereket használjanak azok helyett amivel téged leszedáltak?

Úgy látom mivel téged világéletedben elnyomtak/bántottak ezért bosszúból olyan akarsz lenni akitől függnek az emberek. Nagy hiba.

2016. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Oké, elég lesz a szakzsargon, köszönjük.

Egyébként pedig ahogy az egyik válaszoló is említette, neked orvosi segítségre lenne szükséged, pszichológusra minimum.

A jelenlegi válaszaid alapján pedig nem vagy orvosnak való, nem bíznám rád az emberek egészségét/testét/lelkét, amikor még saját magaddal sem vagy egészséges kapcsolatban.


Orvosit rossz eredménnyel is el lehet végezni, sok ilyennel találkoztam már. Nyilván az eredménye is meg van.

És vannak azok, akik képesek rá, hogy megtanulják mindazt (szerek nélkül), amit csak emberileg lehetséges és ezzel kutatók is lehessenek akár, ha az a céljuk. Ez nem mindenkinek adatik meg, különbözőek vagyunk, ez az élet rendje.

2016. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Na jó azért ne magasztaljátok már egekig az orvosi szakot, hogy ott a hűűűű de top van, és a topból is csak a top-nak a topja, és csak a legpengébb kiválasztott félistenek végezhetik el. Legalábbis ezt sugallta néhány válaszoló.


Ez is egy egyetemi szak, amit ugyanúgy el lehet végezni, mint más egyetemi szakot. És nem, nem kell lemondani a buliról, a programokról, minden a hatékony tanuláson és time menedzsmenten múlik. Érdekes, több orvos ismerősöm van, akikkel együtt buliztunk, és jéé el tudták végezni az orvosit időben, és nem voltak félistenek, sőt...

Nyilván kellett seggelniük, nyilván többet kellett tanulni, mint egy bölcsészeti szakon.


"Orvos azért nem lehet akárkiből, mert egy tremoros félkarú szikéje alá akkor sem feküdnék be, ha egyébként mindenképpen meghalnék amúgy."


Ez egy annyira demagóg duma már bocs. Szerinted azt teszi majd alkalmassá, hogy valakit szívattak, és értelmetlen információt magoltattak be vele? Attól fog gyorsabban, hatékonyabban dolgozni (mert igen, munkamegosztás van, ami nem csak a termelésen, gyártáson érhető tetten, hanem az EÜ ellátáson is: egy valaki egy dologgal foglalkozik) Ha orvosira jársz, akkor te is tudod, hogy a tárgyaid, megtanulandó anyagok nagy részét soha az életben nem fogod használni. Vannak alapok, amit tudni kell, de a mai világban, amikor a tudomány és a technika fénysebességgel fejlődik, a tudásod gyorsabban inflálódik, mint anno a pengő tette.


Azért azt is tegyük hozzá, hogy egy orvos nagyjából élete végéig egy dolgot fog csinálni, rutinszerűen. Egyik ismerősöm pl. egy klinikán végez lézeres szemműtéteket, ami annyiból áll, hogy vizsgálgat, majd a beül a gép elé, elindítja, a többit pedig a gép elvégzi, ha gubanc van (hiába magolt végig éjszakákat, és évfolyamelsőként nyomta le a szigorlatait, ő sem fog tudni semmit sem csinálni, ha a gép "véletlenül" nagyobb mennyiségű szaruhártyát égetett le), akkor esetleg közbelép. És te is tudod, hogy az orvosi munkák nagy része egy rutinszerű, mechanikus munka, a kisebb részében van szerepe a problémamegoldó képességnek, amit ugyebár az egyetemen nem fejlesztenek.


"mert fogkefét nem fogott a kezébe még, de mint fogorvos mégis el kell látnia, pedig nem érdemli meg."


Ez azért durva... nem érdemli meg az ellátást a rászoruló beteg? Orvosi etikai szempontból ez érdekes mondat lehet... Azokat az ügyvédeket még megértem, akik azt mondják, hogy nem védem az a bűnelkövetőt, mert nem érdemli meg, de egy beteg? :O

2016. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%
Már megbocsáss, nekem volt dislexiás, kövér, nagyon szegény, vagy nagyon gazdag osztálytársam. Volt testi fogyatékkal élő is (torz fej- és arcforma, félszemére vak, púpos stb). Érdekes módon soha egyikük sem volt kiközösítve, mert mindegyikük normális volt. Amennyiben te a való életben is úgy viselkedsz, mint itt, úgy egy cseppet sem csodálkozom, hogy nem voltál kedvelt a társaságban. Ilyen hisztis, fölényeskedő görényt, aki ártatlan, segítségre szoruló embereken akar bosszút állni, a kutya nem kedvel. És ezzel most nagyon úrínő voltam. A franc vigye el, hogy orvosira nincs alkalmassági vizsga! Úgy esnél ki a rostán, hogy 10 évre eltiltanának még a felvételi lehetőségétől is. Te és az empátia... Te inkább gyilkolnád az embereket, mintsem segíts rajtuk. Mindegy, a másik kérdésnél már leírtad, milyen problémákkal küzdesz, te ebben az életben nem fogsz bekerülni orvosira, ezt borítékolom neked.
2016. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Amúgy minden tápanyagnak a megléte a szervezetben az is befolyásolja a szellemi-fizikai képességeket pl. az antidoppingos szervezet még a béres cseppet is betiltotta, nézz csak utána. A teljesitményfokozás kérdése meg most ennyi erővel a koffein/csoki meg az oxigén is drog minden kihat a teljesitményünkre az életvitel is akkor a koffeint mért nem tiltották be? Amúgy részben igazatok van h arra is kéne az orvosi diploma h másokat meggyőzzek, hogy ne pofázzanak be...mivel nekem a háziorvosom megkérdőjelezte h miért vonom felelősségre h milyen gyógyszereket ir fel és ő istencsászárkirálynak érzi magát h bármit felírhat, akár a 100 mellékhatással és megvonási tünetekkel rendelkező gyógyszert is meg h neki nem szólt be és nem is szólhatott be életébe senki, ugyanolyan ember, kész. Amugy igen, gondolkodtam rajta nem kellene nekem feltétlenül az orvosi lehetne vmi rokon szakma is én simán lennék laborba is akár. Amúgy utolsó hozzászóló: Nem tudom honnan a fenéből vetted, de ha orvos lennék én nem ártatlan beteg embereken akarnám kiélni a bosszúvágyamat. "Ilyen hisztis, fölényeskedő görényt, aki ártatlan, segítségre szoruló embereken akar bosszút állni, a kutya nem kedvel." Mi van ha téged néznélek meg épp gyenge pillanataidban mikor épp rossz napod van akkor én szólnék be így mit csinálnál? Látszik h baromira nem akarod megérteni az embert csak a saját dolgaiddal elképzeléseddel foglalkozol, nem h meghallgatni a másikat netán elolvasni a másik mondanivalóját akkor miért vagy itt gyakorikérdéseken? Amugy meg képzeld el igen is normálisan viselkedtem és a gyengeségeim miatt közösítettek ki. mi olyan nehéz ezen elhinni? áh de haggyuk is már lerágott téma az egész felesleges boncolgatni. én megteszek mindent ami tőlem telhető többi meg le van sz*rva nem h építő kritikával látnál el hanem még lejjebb is viszed az önbizalmam hát kösz szépen
2016. aug. 15. 21:31
 17/28 anonim ***** válasza:
14-es! Egyrészről nem vagy a témában kompetens, másrészről az állítólagos demagóg dumámnak az az értelme, amit leírtam. Ha problémáid vannak a tremor szó jelentésével, akkor google a barátod. Nem tudom, hogy jön ide a félistenség és egyéb jelzők. És de, mivel az orvos is ember, ezért joga van magában eldöntenie, hogy amúgy az adott ember megérdemli e az ellátást, avagy sem. Ettől függetlenül a beteg meg fogja kapni, ettől ne féljél. Aki tojik az egészségére, akinek már a lábát csonkolják, mégsem hajlandó letenni a cigit, az nem érdemli meg. Mert ne az orvosnak legyen már fontosabb annak az embernek az élete. De mint mondtam, ez mind magunkban játszódik le. Jogunk van hozzá. Soha sehol nem volt leírva, vagy megtiltva, hogy azt gondoljunk a betegről, amit akarunk addig, amíg a legjobb tudásunk szerint javítunk az életminőségén.
2016. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Kérdező! Olvasd vissza miket írtál ide és a másik kérdésedhez. Az meg nem építő jellegű kritika, ha olyasmira bíztatlak, amire JELENLEG nem vagy képes. Te magad degradálod le saját magad, miközben te is érzed, hogy ilyen hozzáállással nem megy. Én meg azt nem értem, hogy miért teszel fel ilyen kérdést, amikor nem viseled el a negatív kritikát és mi a célod azzal, hogy sokadszorra írod le adott hatóanyagokról a véleményed? Mit akarsz te tulajdonképpen? Hátbaveregetést, hogy milyen okos vagy valójában? Együttérzést, hogy milyen szemét a háziorvosod, meg az osztálytársaid? Tanácsot a felvételit illetően? Mit akarsz?
2016. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Amugy a 15-ös válaszra irom. nem vagyok én annyira hülye neked is látszik h bizonyítási meg istenkomplexusod van folyamatosan olyan szavakat írsz melyekkel próbálod alátámasztani saját kompetenciádat/dominanciát akarsz biztositani magadnak ugy manipulálod a szavakat h a másik ember elhiggye, hogy te egy művelt, okos "úrinő" vagy aztán kit érdekel? te is ugyanolyan ember vagy mint bárki más ugyanúgy elhalálozol ugyanugy porrá leszel azt kész... én már b*szok rá mindenre...mindenki a kompetenciáját akarja bizonygatni de mindig lesz okosabb. másfelől meg milyen dolog az ha vkinek a háziorvos nem tőrödik a panaszaival többek között mondtam én a panaszaimat h gyenge a memóriám azt mondta oda kell figyelni akkor mi van? na ilyenektől kéne elvenni a diplomát. h mit is akarok? hát elmondani a lelkemnek a gondját tán. s hasonló emberek tapasztalata kéne. de amugy télleg mi az már ha a háziorvos vkinek a panaszaival nem törödik aztán másnak meg egy ismerősömnek egyszerü nyugtalanságra felirja a xanaxot?
2016. aug. 15. 21:41
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem azt hinni, hogy életképtelen vagy. Nem visszük mi sehova az önbizalmadat, megmondtuk hogy menj pszichológushoz, ez segítség volt.


Egyrészről válts orvost, ha a tiéd nem tetszik, másrészről nem muszáj bevenne a gyógyszert amit felír. Azt hiszed van olyan tabletta aminek nincs mellékhatása?


És igenis nehogy már te akard megmondani az orvosnak, hogy mit írjon fel. Nem azt mondom, hogy az orvos mindig mindent jobban tud, mert köztük is vannak jók és rosszak, de jelenleg te még mindig csak egy laikus vagy, ha nem tévedek.

Senkit nem érdekel hogy mit dumálsz össze a tudásodból amit könyvből/netről szedtél össze, mert ilyen alapon bárki mondhatná magát atomfizikusnak is.


Meg ez a rossz memória dolog, b+ ha erre lenne gyógyszer már mindenki zseniként rohangálna a világban. Nekem se jó a memóriám, de hát ez van, ezt kaptam.


Ha orvosin lenne szűrés, már ott kibuknál, mert labilis vagy.


Amúgy meg tényleg, ha ilyen okos vagy, hogy etetsz minket a szakzsargonoddal, miért nem mentél már el tényleg orvosira? Miért fogod a környezetedre? Menj szépen, készülj fel biosz és kémia emelt érettségire és add be jövőre a jelentkezést. Ha bejutsz, már csak benn kell maradni.


Addig meg menj tényleg pszichológushoz vagy pszichiáterhez, aki tud neked gyógyszert is felírni. Nyilvánvalóan nem agytérfogat novelőt fog neked adni, de fog tudni neked segíteni, mert öhm...tudod, Ő orvos.

2016. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!