Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem lehet akárkiből orvos?

Miért nem lehet akárkiből orvos?

Figyelt kérdés
Mitől olyan speciálisok az orvosok h napi 100-200 oldalt át tudnak seggelni aztán olyan szemetek meg önzők azt hiszik bármit megtehetnek orvosi diplomával?

2016. aug. 15. 17:13
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Oké. De am ennyi erővel a rossz memóriáról amit mondtál, ha neked nincs barátnőd/pasid akkor beletörődsz hogy nincsen és nem próbálsz keresni? lol Ha te szegény vagy akkor nem akarsz elmenni dolgozni és letenni a piát mert ezt kaptad? v éppecskén nem akarsz iskolába menni mert hülye vagy és ezt kaptad? :)) Azt meg hagy én döntsem el, hogy mit szedek, nem az orvos dolga eldönteni, nálam sokan 1000x jobban tönkreteszik az életüket mi rossz van abban ha egy nem toxikus gyógyszert fogyasztok minimális mellékhatásokkal vagy anélkül? nemár hogy a koffein/nikotin bevitelemet is az orvos mondja meg. igen is ezek olyan anyagok amik fokozzák a memóriát. Dee nem te persze beletörődsz mert nem akarsz Istent játszani a saját biológiád felett ahelyett hagyod h mások megmondják mit szedj. Az, hogy az orvos felír valamit jószándékból teszi mert én ezeket a szereket netről is rendelhetném simán, igy legalább nem teszem tönkre magam ismeretlen eredetü szerekkel. A nagyzási mániáddal meg hagyjál már fel. 10. 000 óra alatt szakértő lehet lenni mindenben(nem mondom h lehet valakiből orvos ha ennyi időn át tanulmányozza a témát csak az egyszerübb dolgok pl. neurokémia-biológia meg ilyenek...) kb. Amúgy meg miért kell fölényben beszélni? "Ha erre lenne gyógyszer már mindenki zseniként rohangálna a világban" Miért szerinted az ilyen gyógyszerekhez miért nehéz hozzáférni? Én is csak off-labelre kapom meg de amúgy megmondanád h odakint külföldön az amcsik miért költenek 200(csak a receptre) dollárokat a modafinil 1 havi adagjára? és igen is a PubMed nevű oldalon tudok neked linkelni legalább 10 olyan tanulmányt ahol bizonyítottan egy Alzheimer-demenciára adott szer normál emberekben is fokozza a teljesitményt, memóriát de nem csak a gyógyszerek hanem akár a koffein-nikotin meg egyes gyógynövények. Fejezd már be h én csak labilis vagyok és laikus. és kit érdekel ha laikus? Orvosok között is akadnak laikusok akiket csak beprotektálnak, régebben nem kellett emelt kémia biosz attól még lehet valakinek tudása ha nincs róla papirja nem azt mondom h megtud vele müteni egy embert de elméletet azt igen is tudhatja. Amugy meg képzeld! Pszichológusra-pszichiáterre nincs pénzem a kórházba meg felirnának olyanokat amik engem letompitanak meg nem vennének komolyan és én nem akarom megmondani az orvosnak mit mondok, csak megkérdezem h esetleg lehetne-e v javaslatként, de egykébként a háziorvosi praxisban is van olyan hogy megkérik az orvosokat írják fel ezt azt amazt.. Tianeptin tartalmú antidepresszánst is felirattam. Ha érdekel mit tud a szer akkor nézd meg wikipédián v a pubmeden az egyébként egy államilag elismert kutatások gyűjtőhelye sok orvos használja aki kutat. [link]

Szerinted egy ilyen szer, ami a glutamátra hat, AMPA-NMDA receptorokra hogy ne növelné a memóriát meg nekem miért ne lenne előnyös ha mondjuk fokozza az idegek közötti kapcsolatok, agyi kapcsolatok kiépülését?

[link]

Ezek a gyógyszerek mindig is csak kivételes kevesek számára voltak elérhetőek, v max felirják az antidepresszánst de annak nincs sok hatása nem agyi anyagcserével foglalkozik kiemelkedően.

Amugy meg igazad van, nem a környezetem tehet róla hanem én, de azon próbálok változtatni és nem csak a gyógyszerekre akarok hagyatkozni, hanem elmegyek magántanárhoz meg feldolgozott anyagokat nézek pl. kémia-bioszból. Lehetnék akár humánbiosz-neurobiológia szakos is az jóval könnyebb mint az orvosi, gondolom viszont ugyanakkor az nagyjából ugyanannyi tudás én én elsődlegesen nem a gyógyításra vagyok kiváncsi hanem a kutatásokra. Igen is megfogom csinálni megmutatom mindenkinek nemérdekel...

2016. aug. 16. 13:56
 22/28 anonim ***** válasza:

"Azt meg hagy én döntsem el, hogy mit szedek, nem az orvos dolga eldönteni"

De, az orvos dolga. Hiába nyomod a glutamát-NMDA-receptorsűrűség-stb. szöveget, attól, hogy egyetlen szakterület, egyetlen kis szegletének utánaolvastál, még nem fogod jobban tudni, mint az, aki teljes szélességében áttanulmányozta az egész területet, meg még egy "pár" dolgot, plusz van egy párszáz páciensen alapuló tapasztalata is.


"Orvosok között is akadnak laikusok"

Ez itt egy hatalmas ellentmondás, nem érv.


"Pszichológusra-pszichiáterre nincs pénzem"

Nem csak magánrendelés létezik.


"de egykébként a háziorvosi praxisban is van olyan hogy megkérik az orvosokat írják fel ezt azt amazt"

Korábbi diagnózis alapján, szakorvosi javaslatra, tehát mikor valaki gyógyszerirat, nem lediktálja az orvosnak, hogy mit adjon, hanem csak kéri, amit az orvos kitalált neki. Nagy különbség.


Mielőtt ilyen komoly pályákon gondolkodnál, előbb nőj fel, mert továbbra is egy hisztis kisgyerek szintjén kommunikálsz, összeeszkábált, csapongó, labilis érvekkel. Az ilyen ember egy kutatásnál sem megbízható, nem veszik komolyan, nem csak emberéletet nem adnak a kezébe.

2016. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyjátok a kérdezőt. Tipikus példája annak, aki feltesz egy kérdést valamiről, majd csak a megerősítést várja, semmi mást nem fogad el, mert csak az ő gondolkodása a normális. Ilyenre kár az érveiteket pocsékolni.


Egyébként az, hogy van-e párom vagy nincs nem egyenlő az agyi kapacitásod doppingolásával. Újra elismétlem: beteg vagy és segítségre van szükséged.


Ettől függetlenül sok szerencsét az álmaidhoz, majd írjál pár év múlva hogy hova jutottál.

2016. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Ok, nem mondom h jobban tudom aki teljesen benne van a szakmában. Egyébként meg szerinted az jogos, hogy más gyerek 7-8 évesen megkapja az ADHD-re a gyógyszert én meg nem kaptam meg mert sima tanulási nehézséggel félrediagnosztizáltak. Na majd elmegyek Bp-re az ADHD ambulanciára azt ott majd diagnosztizáltatom magam nem érdekel ha hetekbe telik. Viszont én nem akarom a stimuláns gyógyszerekkel tönkretenni magam ugy megállapodnék az orvosokkal h nekem az Alzheimer-Demenciás szereket irják fel. Szerinted nem engednék? Hiszen maga a nootropikumok(demenciára felírt szerek) és ADHD kezelése az egy gyógyszercsoport. Én felirattam a Sermiont és egyértelműen úgy érzem hogy azzal jobb gyorsabb az információ feldolgozás meg minden. Ha pedig valami javít az állapotunkon akkor miért ne szedjük? Amúgy meg igen, egy háziorvos pl. lehet bunkó a neurológiához nem úgy mint egy neurológus aki ezt tanulta több évekig és több száz pácienssel van tapasztalata. Próbálok kérni akkor a neurológustól beutalót vmi ingyenes pszichológushoz, ha van ilyen, megkérdezem én a háziorvosban már egyáltalán nem bízok mivel nem vett komolyan. De akkor legalább magyarázd meg meg hogyan kommunikáljak rendesen ezt is nyilván gyakorolni kell emberek közé kéne menjek. Egyébként meg igazad van h hisztis vagyok és labilis nem igy kéne viselkednem....
2016. aug. 16. 14:46
 25/28 anonim ***** válasza:
Keress egy pszichológust, ez brutális amit leírtál... Ne azért akarj orvos lenni, hogy "na majd én megmutatom"... Aki így indul neki, az már felér egy fail-lel. Súlyos elfogadási problémáid vannak, képtelen vagy elfogadni helyzetedet. Valakinek ez adatot, valakinek az. Ez ellen nem lehet mit tenni. Fogadd el.
2016. aug. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Tényleg elég labilis vagy.
2016. aug. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
ha akarod keresek egy birkapasztort aki kiveszi a vesedet, akkor megszunik a problemad!DD
2016. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Itt írta az egyik válaszoló.

Hogy a fogyatékal elő embereket nem közösitik ki ,de nagyon is sajna.

Erről sok autista ismerősöm tudna beszélni😔

Szörnyü sajna

2019. júl. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!