Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire rossz januárban egy...

Mennyire rossz januárban egy 60%-os emelt kémia érettségi?

Figyelt kérdés
Most májusban akarok érettségizni. A suliban írtunk egy próbát, és eléggé nehéznek éreztem, sajnos csak olyan 60%-ot tudta összeszedni. Van rá reális esély hogy májusra felhúzzam egy 10-15%-kal, vagy már késő?

2018. jan. 13. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly januárban kezdtem készülni, és 90 százalék lett májusban. Tökéletes a 60 százalék, főleg, ha nehéznek érezted. Szerintem nem csak tíz-tizenöt, de 20-30 százalékkal is fel tudod még húzni, ha odateszed magadat. Nincs késő, pont jó helyen vagy és mindent bele! :)
2018. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából 2 feladattal volt gondom a végén, de mindkettő olyan volt amit nem néztem át.

A baj, hogy a szervest csak most kezdtük el...

És december végén muszáj volt nagyon belevetnem magam, mert akkor derült ki, hogy az általános + szervetlenből írunk egy emeltet, szóval így másfél hét alatt próbáltam magamévá tenni...

2018. jan. 13. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:

A szerves simán menni fog, ha gyakorlod. Nagyon nem szeretek rajzolni, és mindenki azt mondta az elején, hogy úgy fogom megtanulni, ha rajzolok. Hát, megpróbáltam rajzolni, és úgy már tényleg nagyon egyszerű volt megérteni. :) Nekem a szerves gázelegy elégetése volt az, amin mindig meghaltam az összes létező feladat közül, de na, el fogod kezdeni szeretni, hidd el. :) És úgy, hogy szervest még nem is tanultál, pláne nagyon jó a 60%. Nem tudom, hogy hova felvételizel, de ha egy ilyen írásbelire jót szóbelizel, és a többi érettségid meg a jegyeid se rosszak, máris bárhova felvehetnek, ahova emelt kémiát kérnek.


Nekem az is segített egyébként, hogy kitűztem a faliújságomra a célomat (90%), aminek akkor még a közelében nem voltam, de próbáltam nagyot gondolni, és minden nap, ha elbambultam a gyakorlás felett, emlékeztetett arra, hogy miért dolgozom. Addig gyakoroltam a feladatlapokat, amíg meg nem haladtam a célomat. Elsőre engem is meglepett, mert mindenki azzal etetett, hogy kilencvenhez kb zseninek kell lenni, de ez nem igaz. Szerintem teljesen jó a részeredményed, és tényleg bízz magadban, mert azon múlik az egész, és semmi okod rá, hogy ne tegyed. :)

2018. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak szervetlenből és általánosból írtam, minimális szerves volt benne.


Orvosi a célom, lehetőleg Szeged.

Mindenből ötös vagyok, legalább a tanulmányi pontok miatt nem kell aggódnom.

Bioszból is írtunk egy próbát, az 90 % lett, szóval úgy döntöttem, hogy akkor gőzerővel csak a kémia...

2018. jan. 13. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahh, ez a legjobb válasz, én is Szegeden járok orvosira. :D Ilyen szuper eredményekkel meg pláne nincs okod aggódni, inkább hajts kifejezetten arra, hogy duplázni tudd az érettségi eredményeidet, nehogy elkényelmesedj. :D Kitartást! :)
2018. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem is 60 lett, mint kiderült, hanem 71. Nagyon örülök:)

2018. jan. 16. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!