Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1 év alatt fel tudok készülni...

1 év alatt fel tudok készülni biosz-kémia emelt érettségire? Nekem való az orvosi?

Figyelt kérdés
Igaszság szerint 6. as koromtól kezdve matekból vagyok nagyon jó,szuper tanárom van, matekfaktra járok, matekból fogok emeltezni jövőre, és nagy eséllyel fel fognak venni a Corvinusra. Viszont egy éve jött egy "ihlet", hogy menjek az orvosira, de a biosz és a kémia tanáraim nem túl jók, és én se szakadtam bele a biosz kémia tanulásba az elmúlt években, bár 5ös voltam mindkét tantárgyból. Szerintetek érdemes "eldobni" egy iylen ígéretes jövőt a bizonytalanért? Nem tudom megmagyarázni, miért vonz az orvosi, egyszerűen nem hagy nyugodniu, pedig tudom, hogy nem az volna ésszerű. Remélem, azért érthető a kérdés :)

2018. jún. 25. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha szívvel lélekkel csinálnád akkor neked való! Ha akarod beszélhetünk róla privátban, hasonló helyzetben vagyok.
2018. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha bizonytalannak érzed az orvosit, és a másikat pedig biztosnak, akkor ezt még gondold át. És nem azért, mert nem tudnál felkészülni a két emeltre (mert kellő szorgalommal meg tudnád csinálni), hanem azért, mert nem vagy elhivatott iránta és így lehet, hogy hamar kiesnél, lehet, hogy már az érettségire való készülés alatt rájönnél, hogy mégis inkább a gazdasági irány való neked. Szóval belekóstolhatsz a másikba is, de azt válaszd végül, amiről úgy gondolod, hogy évtizedeken át csinálni (az orvosin pláne, 10 évig csak tanulsz) és igazán elhivatott vagy iránta.
2018. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
83%

Szia!

Szinte szóról szóra leírtad az én esetemet :D Gyerekkori álmom volt az orvosi, mindig is oda akartam menni, de a kémia oktatás gyakorlatilag nem létezett a sulinkban, így matek fakt, majd Corvinus GTK lett a vége. Ami tartott tavaly szeptembertől januárig, amikor rá kellett jönnöm hogy abszolút nem érdekel amit tanulok és még mindig orvos akarok lenni, és bánom hogy anno elengedtem mert lebeszéltek/nem bíztam magamban. Ugyan az a "nem hagy nyugodni" érzés, mint amit te is írtál. Röviden, idén csináltam egy emelt biosz & kémia érettségit, és ha minden igaz szeptemberben kezdem az orvosit. Ezt azért meséltem el, hogy tudd, nem vagy ezzel egyedül, és egy évnél kevesebb idő is elég, ha nagyon akarod :). Inkább most gondold át a dolgokat, most legyenek kételyeid, mint hogy egyetem alatt jöjj rá hogy nem vagy a helyeden.

Szerintem mindkét előző válaszolónak igaza van valamilyen szinten. Ha biztosan érzed, hogy minden nehézség ellenére te orvos akarsz lenni, és csak azt tudnád szívből csinálni, akkor válaszd a "rögösebb" utat, és csináld végig töretlen lelkesedéssel.

Viszont ehhez mérd fel a saját képességeidet, céljaidat, gondold át hogy mit vállalsz, bármelyik szakról legyen is szó, mert valóban, a közgáz egy biztosabb jövő, könnyebb, gyorsabb mint az orvosi, de ez semmit se ér ha utálod amit csinálsz, nem érdekel, és csak az tart ott hogy ebből a szakból legalább jó pénz lesz 3 éven belül. Legalábbis velem ez volt a helyzet. Aztán ha végül rosszul is döntesz, az se a világ vége, ahogy az én példám is mutatja, bár semmiképp se ideális, elismerem :D.

Remélem tudtam segíteni, és bocsi ha kicsit hosszú lett .:)

2018. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1) Az orvosi k**va nehéz.

2) Nagyon későn leszel igazi orvos (6 év egyetem + 3-6 év szakképzés)

3) Orvosnak lenni azért nem fenékig tejfel (éjszakázás, türelmetlen betegek)

4) Szinte muszáj magánpraxis, ha jól akarsz keresni.


Szemben a Corvinus-ra ha bejutsz, nem nehéz 4-5-ökkel elvégezni, már egyetem alatt elkezdhetsz dolgozni, éjszakázás szinte kizárt, elég jó fizetést is össze lehet szedni heti 40 h-ban.

Szerintem orvosira nagyon nagy elhivatottság kell, én biztos nem csinálnám, és tisztelem azokat, akik becsülettel csinálják!

2018. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dedurva, te már egy évvel előtte tudod, hogy fel fognak venni a Corvinusra. Én tavaly ilyenkor még azt se tudtam, hogy hova jelentkezzek idén.:)
2018. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Ha biztosan tudod, hogy ezt szeretnéd csinálni és elég elhivatott vagy, akkor vágj bele!

Fel lehet készülni ennyi idő alatt, tapasztalatból mondom, hiszen én gimi után nyáron döntöttem el hogy pontosan mit szeretnék csinálni, persze mindig vonzott az orvosi, de előtte mindig elhessegettem a gondolatot magamban.

Fogalmam sem volt hogy kezdjek neki, de sokat informálódtam arról hogy milyen könyvekből meg hogyan érdemes készülni az emeltekre. Egyáltalán nem lehetetlen megcsinálni, de azt azért elmondanám,hogy én ezalatt az egy év alatt csak ezzel foglalkoztam, se munka, a bulizást, barátokkal való találkozást is próbáltam minél minimálisabbra csökkenteni, minden időmet ennek szenteltem, mert csak így tudtam szép eredményt elérni.

Fontos, hogy senkire ne hallgass aki próbál róla lebeszélni, meg tudod csinálni, de ha belevágsz, akkor onnantól kezdve tényleg tanulj rendesen, mert a biosz-kémia emelt nehéz, ha előtte nem tanultad nagyon nagy odaadással ezeket a tantárgyakat, és komolyan kell venni a felkészülést.

Ha bármilyen kérdésed lenne, szívesen segítek neked, mert én is voltam a te helyzetedben!

Hajrá:)

2018. jún. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!