Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy viselitek a külföldi...

Hogy viselitek a külföldi magyarokat?

Figyelt kérdés
Gondolom szlovákia meg hasonlók akik magyar anyanyelvűek de nem Magyarországiak.Volt egy kisebb összetűzésem ezért kérdem!
2009. jan. 29. 15:07
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
92%
Mondhatom itt a legszebb az élet ahol én élek... :S Magyar országiak többsége szerbnek tart bennünket, mivel ha Szerbiában élek hiába magyar az összes elődöm hiába ez az anyanyelvem ugyebár nem lehetek magyar kedves első válaszadó. De a legszebb az egészben, hogy ti szerbnek tartatok bennünket ezért van velünk problémátok, a szerbek pedig magyarnak tartanak bennünket ezért utálnak minket...Úgyhogy Vajdaságban szép az élet ilyen téren... Elnézést ha valakit megsértettem az általánositással, csak nagyon felbosszantott az első válasz.
2009. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van én így vagyok ezzel szlovákiában:-)
2009. jan. 30. 12:06
 13/38 anonim ***** válasza:
48%
Én viszont a saját fülemmel hallottam székely embert úgy nyilatkozni, hogy a magyart azt a székely sz*rta. Úgyhogy van lenézés, felsőbbrendűség-tudat, "igazimagyarvagyok" a másik oldalon is. Szerintem nagyon is jó helyen van mindenki a saját országában, ott találja meg a boldogulását, ahol él.
2009. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim válasza:
86%
Jobban vagyok magyar szolávkiában és jobban érzem magamat magyarnak, mint valamelyik magyarországi magyar.
2009. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim válasza:
26%
amúgy meg kap...ok be!
2009. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
51%

Én is úgy látom, hogy mind2 oldalról megvan a gyűlölködés.

A magyarországi magyarok nem tehetnek Trianonról így kár rajtunk levernetek a port.

Ha szerb útleveled van akkor szerb vagy, ha szlovák akkor szlovák.. hogy mi van a lelkedben az mindenkinek saját belátása.

De ne várjátok szerintem, hogy Magyaroszág is istápoljon titeket, mikor itt is van elég ember aki istápolásra szorul..

2009. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim válasza:
39%

Mint magyarországi "magyar" az a problémám a határainkon túl élőkkel, hogy elfoglalták az országomat! A gazdasági válságra hivatkozva bennünket elbocsátottak, a románok meg dolgoznak tovább. Idejött egy gyári munkás, a mi pénzünkön elvégeztettek vele különféle tanfolyamokat, most püffeszkedik az irodában!

Az elmúlt 15 évben nem tudtam olyan munkahelyre menni, ahol ne lettek volna románok és szerbek. Akik fennen hangoztatják, hogy "mit hagytam otthon azért, hogy itt élhessek". És szidja a hazámat mindenért. Menjen haza, ott reklamáljon!

Nekem azokkal semmi bajom, akik otthon maradtak. Bár ne akarják, hogy az én adóforintjaimból támogassák őket!

2009. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat , abszolút de nem arról volt szó hogy mi szeretnénk a ti támogatásokat és elfogalalni a ti munkahelyeiteket csak arról hogy hogy jöttök ki velünk. A magam részéről Magyarország sem nyújt több lehetőséget mint bármely közeli ország. Szóval nem is tervezem hogy oda menjek dolgozni:-) én szeretlek benneteket semmi bajom veletek:-D nincsenek országhoz kötve a nemzetek és az emberek. már a 21.ik században:-) sziasztok és köszönöm:-)
2009. febr. 2. 13:26
 19/38 anonim válasza:
81%
Kedves legelső válaszoló, te nyugodtan lehetnél angol is, annak alapján, amennyire tisztában vagy a magyar történelemmel!
2009. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Utolsó!


A kérdező a személyes véleményt kérdezte, én pedig leírtam.. és ehhez semmi köze a magyar történelemnek.. pláne nem az én tudásomnak, amit bizton állítok, hogy jóval több mint a tiéd..

(első)

2009. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!