Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tartjátok ezt kicsit...

Nem tartjátok ezt kicsit pofátlan dolognak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm felhozta, hogy a szülinapi bulijára fejenként jelképes(!) 2ezer Ft lenne a belépő, korlátlan étel és italfogyasztással...nem azért tart valaki bulit, hogy szeretettel meghívja a barátait, rokonait és állja ennek a költségeit? Én pofátlanságnak tartok elkérni ennyi pénzt, még ő hív meg és még fizessek is? Ennyi pénzt pesten nem kérnek el egy szórakozóhelyen. Nekem nem lenne pofám ilyet mondani az biztos. Megtenni meg főleg.

Mit gondoltok erről?


2011. febr. 1. 19:31
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Ezt próbáltam neki elmagyarázni, de nem értette meg és én voltam a hülye meg zsugori zsidó akkor is...meg logikátlan amit mondok...
2011. febr. 1. 21:32
 32/42 A kérdező kommentje:
Most mondja öcsém, hogy amikor az egyik haverja elment valakinek a szülinapi bulijára, akkor ott 3ezret kellett fizetni, de ők az egyik legelitebb szórakozóhelyre mentek és limuzinnal...és ott is volt pár ember, akinek nem tetszett, hogy fizetni kell. Azért van különbség a 2 között...
2011. febr. 1. 21:41
 33/42 anonim ***** válasza:
19%
szándékosan írtam már mert nevetságes és szánalmas amit leműveltek! Csak épp a drága kérdező olyan elemeket hagy ki a kérdésből ami igazán a legjobban fáj! először is hogy több éve nem láttam és akkor ezen akad fenn? hát rohdatúl fáj! Másrészt meg anyagilag nem kicsit vannak elengedve és fenn akad??? 2EZER FORINTON? 30emberből 29 röhögve mondott igent, és leszarják a pénzt! még a szűkebben élők is! Ennyit mondok! GRATULÁLOK MINDENKINEK AKI ÍGY VÁLOGATJA MEG AZ EMBERT! Egyik majom fújja a másik szövegét, megnézném ki lakik jól és ki iszik több kör piát 2ezerből! Érdekes...felhívtam egy rendezvényszervező barátom és körbe röhögött mindenkit aki itt magyarázott :D EMBEREK! HOL ESZTEK, HOL ISZTOK KORLÁTLANÚL 2EZER FORINTBÓL? MINDENKI JÓL JÁR! És nem ropi lesz a kaja elhihetitek! Hidegtálak, meleg szendvicsek, torta, sütik....nem tudom NEKED is miért kell faszoskodnod a szuper inteligens online barátaiddal! Csak gratulálni tudok, hogy ennyit ér a barátságunk! Magyarán kevesebbet mint 2ezer forint! KÖSSZ! JÓ TUDNI! 29 ember nem fog hozzád igazodni! Leszarják a pénzt azzal szembe, hogy bulizunk egy nagyot és nem állnak neki számolni! Hadjuk...nevetséges! De mégegyszer engem ne hívjál fel sírva, hogy a szuper párod mekkora kretén! Innentől kezdve nem érdekel!
2011. febr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
42%
És még útóiratként annyit, hogy abba már nem gondoltok bele gondolom, mert miért is tennétek, hogy esetleg aki megteheti röhögve fizeti ti, mert miért ne fizetné? és aki meg szűkösebb az meg örül majd neki hogy, de jó kétezer forintból milyen jót fog bulizni, és nem kell beosztania a pénzét egész estére, hogy most egyen és szomjazzon vagy igyon és éhezzen?? És, hogy más költ aki megteheti 8 10ezer forintot és a csóróbb meg nézi hogy, mennyit eszik iszik? gondolom odáig már nem terjed ki az elme senkinél! Kössz mégegyszer, hogy kétezer forintot nem ér meg a barátságunk!
2011. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Ünnepelt! (08:57-es) Először is Isten éltessen a közelgő születésnapod alkalmából. Hidd el nekem, hogy rosszul látod a helyzetet. A 2e Ft valóban lófsz, de! Én nem akarok rosszat Neked, de egy jóval idősebb csávótól "meghallgathatsz" néhány tanácsot. Ha a születésnapomra bulit rendezek és erre embereket MEGHÍVOK, akkor egyszerűen evidens, hogy MEGHÍVOM őket, azaz én állom a cehhet. Ellenkező esetben ez nem szülinapi buli, hanem csak egy piknikalap-jellegű társasági összejövetel a szülinapod ideje tájékán. De nem ugyanaz. Ahogy már írtam korábban is, ez így, hogy "gyere, meghívlak a szülinapomra, de a beugró két rugó" ez PITIÁNER. Még akkor is, ha bőven lefogyasszák a vendégek. És azért, mert nem szabad keverni a szülinapi "meghívlakbuli"-t a "rendezzünk egy görbe estét az XY-ban"-nal.

Ennyi. Nem akartál rosszat, gondolom, hogy túlmutat a felhozatal a ropin és a kölyökpezsgőn, de egyszerűen LOVAGIATLAN* dolog a meghívást és a költséghozzájárulást összemosni. Ebben hibáztál. Hogy rosszul aposztrofáltad a dolgot.

Korábban én is futottam bele egy ilyen történetbe, ami azért volt még rosszabb, mert ott ráadásul utólag derült ki, hogy fizetős. Na gondolhatod, az hogy adta ki magát.



___________________

*függetlenül attól, hogy a meghívottjaid között milliárdosok vannak-e vagy sem

2011. febr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
28%
Abszolúte nem milliárdosok, de akiket én meghívtam, a kedves kérdezőn kívűl senki nem húzta a szájját...SŐT! Mondták is többen, hogy mekkora ötlet! A cehh minimum 70%át én fogom állni ígyis, a DJ kelléket, a helybérlést, a górénak is fogok perkálni stb. az a nevetséges kétezret pedig úgyis elennék innák...Ameddig a társoságom fele nem mondja, hogy ez így szar addig nem is törődök mással. És szerencsére senki nem húzza a szájját mégegyszer kijelentem! De nem is ezen alapszik már az egész hanem azon hogy ekkora cirkuszt kell csinálni belölle pont egy olyan embernek aki fontos nekem, hát rohadtúl fáj!
2011. febr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
0%
És köszönöm a felköszöntést!
2011. febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Szia (a felköszöntős vagyok).

Sajnos nem ismerem azt, hogy Ti ketten egymással milyen viszonyban vagytok, sőt azt sem, hogy hogyan kommunikáltad az egészet a barátok felé.

Elsőre nekem úgy tűnt, hogy meghívod a haverokat a szülinapodra, de közben odasúgod, hogy "jöhetsz, ha perkálsz". Mert ez így akkor is lovagiatlannak és pitiánernek tűnik. Ha közösen egyezkedtek, hogy rendeztek egy tavaszváró bulit, de a szülinapod alkalmából a többletet te állod, akkor máris mennyivel diplomatikusabban érted el ugyanazt. :-) A lényeg a megfelelő kommunikáción alapul. A meghívás az meghívás, a közös buli az közös buli. De persze mondom, túl kevés az infóm, hogy akár Te akár a kérdező fölött is pálcát törjek. Saját példáim: én régebben szerveztem egy bizonyos autómárkához kötődő találkozókat. Ezek semleges közterületen lévő gyülekezések voltak, de konvolyban elmentünk egy közösen megszavazott étterembe, ahol mindenki fizette a magáét. Rendeztem házibulit én is itthon, lakáson, ahol minden cuccot megvettem és nem vártam el senkitől semmit. Illetve egyszer volt egy barátnőm, aki a szülinapját étteremben ünnepelte. Még kis ideje jártam vele, tehát azt az aprócska "jelentéktelen" momentumot elfelejtette velem is közölni, hogy a MEGHÍVÁS szó az ő olvasatában is más, meg az én testvéremékében is. Így aztán volt egy klassz közös nagy ünnepi vacsora, mindenki kitett magáért, hogy a meghívást viszonozza ajándékkal és utána jött a hidegzuhany, amikor a csaj elkezdte kiszámolni mindenki fogyasztását és elkérni a rá eső részt. Nem is soká jártam vele utána (nem emiatt szakítottunk, de ez egy nagyon hülye és kényelmetlen szitu volt). Nálad az lehet, hogy talán rosszul lett kommunikálva a dolog és szülinapi meghívásként aposztrofáltad, holott ez nem csak az. Minden esetre jó mulatást kívánok és remélem, hogy sem Te, sem a Kérdező nem sértődött meg a beírásomon. üdv

2011. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
61%
Idáig Te vagy az első EMBER akinek adok a véleményére! Én kérlek így adtam elő a meghívott barátaimnak: a szülinapi partym úgy tervezem, hogy itt és itt lesz, ezek és azok lesznek, mindd ezekért cserébe kettő ezer forintot szeretnék elörre ( nem útólag, nem meglepetésként stb) elkérni! rgo tudomásukra adtam hogy, mit tervezek! És vártam mindenkitől egy választ és egy véleményt! és mindenki, ismétlem MINDENKI azt mondta hogy persze okés, teljes mértékben korrekt így! A kérdező lányra pedig hugomként nézek! Számtalanszor fordultunk egymáshoz mindenféle szír szar problémával! Remélem így nagyjából érted a szisztematikát! a lényeg hogy én elörre felvázoltam a tervet és nem zsákba macska lesz! mert ez még csak egy TERV! és nem úgy van hogy aki fizet jön és aki nem az meg nem jön...nem! Közös döntés az egész! minden félt meghallgattam akire számítok, senki nem hepciáskodott ezzel kapcsolatba! Azt aláírom, hogy tényleg patkányság, ha utólag nyőgi be valaki hogy hé akkor most lehet fizetni. Nálam egy szóval nincs, nem volt, és nem is lesz ilyen!
2011. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
37%
És íme az egyetlen ember az életembe akire hallgatok most (Apám) És most idézném szavait: "Hát ez a legjobb ötlet így, senkinek se kell semmivel törődnie, az ár is csekély, ajándékot úgyse kérsz ugye? "nem" Hát akkor mit idegesíted magad? Hibátlan az ötlet, teljesen jó így!"
2011. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!