Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért csinálnak a régen megszok...

Mért csinálnak a régen megszokott dolgokból ekkora cirkuszt?

Figyelt kérdés

Nagypapám mesélte, hogy az ő apja veréssel nevelte az anyját...és hogy ez a régi világban megszokott volt, és a nők eltűrték.De akkor most mért problémáznak ezen annyira, hogyha a nőt megüti a férje, rögtön válás?

Engem gyakran megver a férjem, de mégse panaszkodok, mert az ő házában lakom, az ő kenyerét eszem...


2011. ápr. 22. 16:58
1 2 3 4 5 6
 31/54 napietus ***** válasza:
94%

régen sem mindenhol volt ez így. az én dédapám egy ujjal nem nyúlt a dédanyámhoz bántólag, ez biztos. mondjuk ő igazán úriember volt. de másról sem hallottam a családunkban, hogy ilyet tett volna, sőt, ha valakiről ezt megtudták, azt megvetették és nem tartották többé vele a kapcsolatot. pont a dédipapám mesélte, hogy a háború előtt volt a faluban 1 jegyző, akivel nagyon jóban voltak, de csak addig, amíg ki nem derült, hogy veri a feleségét. onnantól nem léphette át a dédapámék küszöbét...


szóval sztem normális gondolkodású embereknél sem régen, sem most nem elfogadott dolog ez. meg sok mindent elmond az illetőről: erőszakosságra, neveletlenségre és erélytelenségre is utal. máshogy nem tudja az ilyen keresztülvinni az akaratát, csak fizikai erővel.

2011. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim válasza:
93%

Hat nem csodalom, hogy elturod a ferjed bantalmazasait!!!


Hogy te mekkora egy barom vagy kerdezo!!!!!Esetleg a ciganyoknal "normalis" ha verik a feleseguket.


En erdelyi vagyok es nalunk egyaltalan nem normalis dolog turni a verest.Nem tudom honnan pottyantal le, de legyszives ne hireszteld mindenhol, hogy Romaniaban elfogadott dolog, ha megverik a noket.


Szegyen vagy az egesz erdelyi magyarsag szamara!!!!!Remel nem szaporodsz es hamar kipusztul a fajtad!

2011. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
93%

tudod én a dédmamámat is jól ismertem, ő még 1800-as években házasodott. de a dédapán csak kézcsókkal köszönt neki és az első szava mindíg az volt, hogy mit szeretne. nemhogy megüsse?!? se a nagyszüleimnél.

Lehet, hogy nemtudomhol falun szokás volt verni az asszonyt. de azt se hiszem, mert a nagymamákész szobalánya azért ment el szolgálni, mert az apja egyszer megütötte.

soha nem láttam, hogy egy féfi megütne egy nőt, de még azt sem, hogy a hangját felemelte volna.

Vitatkoztak, de soha nem veszekedtek.

2011. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
59%

Régen a nőknek nem igazán voltak jogaik (legalábbis nem annyi és olyanok, mint a férfiaknak) + a férfi tartotta el az egész családot, a nőt is. Nem volt tehát választása. Sokáig válni sem lehetett, meg az anyagi függés miatt nem is tudtak volna. Meg erre is nevelték a szüleik, a társadalom őket.


A mai nőknek azonban van választásuk, ha nem akarsz együtt élni a férjeddel, akkor dolgozol és eltartod magad egyedül, és senki nem kövez meg, ha elválsz. De mindenki úgy él, ahogyan akar. Ha neked ez jó, ám legyen. Sajnállak, a gondolkodásmódod miatt inkább, mint a verések miatt. Tudnál változtatni.

2011. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim válasza:
93%

"az ő apja veréssel nevelte az anyját"

Szerinted ez így jó? Egy felnőtt nőt nevelni kell? Mire? Hogy tűrjön, megalázkodjon, stb.?


Akárhol élsz és akár milyen nemzetiségű vagy, nem vagy normális!!!

Ne haragudj, ez nem bántás, csak tény.

Elképzelem, ahogy megver a férjed, még bocsánatot is kérsz utána és megcsókolod azt az áldott kezét, amit kenyeret keres meg pofonokat oszt... Ha vannak gyerekeid és ezt látják is, akkor méginkább gratulálok! A fiadba nevelitek, hogy egy állat legyen, mert az a normális, a lányodat pedig szenvedésre ítéled.

Ha a lányod odamenne hozzád huszonévesen, hogy anya, megvert a férjem... mit mondanál? Hogy ez a dolga, tűrjél?!


Úristen!!!!!!

2011. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:36


nem vagyok erdélyi magyar, Bukarest mellett nőttem fel, és egy szóval nem szóltam le a román népet!de egész egyszerűen ott ha megvert a párom, nem kommentálták az emberek, az itteni barátnőim meg rögtön azt mondták, hogy úr isten, meg hogy nem tudják ezt elhinni a mai világban

2011. ápr. 22. 17:44
 37/54 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy arrafelé nem 150 évvel vannak hátrébb (merthogy a mi családunban akkor se verték a nőket) hanem ötszáz évvel.
2011. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:

köszönöm a segíteni próbáló válaszokat


nekem nincs lehetőségem elválni, iskola végzettségem nincs, és 3 kisgyerekkel nem nagyon tudok ugrálni semerre.

nem erre szeretném nevelni a gyerekeimet, de a saját sorsomon nem tudok változtatni.

azért köszönök mindent

2011. ápr. 22. 17:48
 39/54 A kérdező kommentje:
és köszönöm azt is, hogy pusztuljon ki a fajtám, nem tudom mivel érdemeltem ezt ki, embert nem öltem, akkor nemtudom, miért kell ilyen gusztustalan módon beszélni rólam, csak azért, mert nem problémázok azon, hogy néha bánt a párom
2011. ápr. 22. 17:51
 40/54 anonim ***** válasza:

* nekem nincs lehetőségem elválni, iskola végzettségem nincs, és 3 kisgyerekkel nem nagyon tudok ugrálni semerre.

nem erre szeretném nevelni a gyerekeimet, de a saját sorsomon nem tudok változtatni.

azért köszönök mindent


Akkor a válaszod alapján Te is panaszkodnál, illetve Te is lépnél ha tehetnéd, de mivel erre esélyed sincs ezért beletörődsz a sorsodba.


Szóval akkor most miről beszélünk?

2011. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!