Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért csinálnak a régen megszok...

Mért csinálnak a régen megszokott dolgokból ekkora cirkuszt?

Figyelt kérdés

Nagypapám mesélte, hogy az ő apja veréssel nevelte az anyját...és hogy ez a régi világban megszokott volt, és a nők eltűrték.De akkor most mért problémáznak ezen annyira, hogyha a nőt megüti a férje, rögtön válás?

Engem gyakran megver a férjem, de mégse panaszkodok, mert az ő házában lakom, az ő kenyerét eszem...


2011. ápr. 22. 16:58
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
pont ez az, hogy énis panaszkodhatnék, de nem teszem, mert nem akarom, hogy a gyerekeim apátlanul nőjenek fel, úgy, hogy nincsen kenyér az asztalon
2011. ápr. 22. 17:53
 42/54 anonim ***** válasza:

Tudod az a baj, hogy megtanulják és azt hiszik ez így normális. ahogy te is azt hiszed. és majd ők is ezt csinálják, vagy ezt hagyják.

biztos találnál valami minkát, a férjednek is fizetnie kéne gyerektartást.

Az az igazság, hogy a bátorság hiányzik és a büszkeség.

Sokan megelégelték és lehet, hogy nem esznekminden nap húst, de a gyerekek békében nőnek fel, és nem fogják majd verni a feleségüket.

2011. ápr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:

* pont ez az, hogy énis panaszkodhatnék, de nem teszem, mert nem akarom, hogy a gyerekeim apátlanul nőjenek fel, úgy, hogy nincsen kenyér az asztalon


A kérdésem az lenne, hogy mivel jobb a gyerekeid számára az, hogy van kenyér az asztalon de rendszeresen azt látják, hogy az apjuk veri az anyjukat? Ez egy normális családban szerintem nem megengedhető. Nem jól gondolkodsz szerintem... Nagyon nem jól!

2011. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim válasza:
91%

Es te egy ilyen vadallatnak szultel harom gyermeket???


Legyszives iskolaztasd a gyerekeid, hogy ne jussanak oda mint te. Es errol beszeltem az elmar obb, mikor duhomben azt irtam, hogy pusztuljon ki a fajtad. Van mar eleg szerencsetlen ember ezen a vilagon, nincs szukseg tovabbi nemzedekre beloluk. Es ezt most konkretan a nyilvanvalo ignoranciad miatt irom. Attol meg lehetsz kedves, joszivu, akar szorgalmas is, de a tudatlansagodon ez nemvaltoztat.

2011. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%

Én már egyszer írtam választ,de most muszáj még egyet. Ha te nem,akkor ki tud változtatni a sorsodon? A többi kommentelőnek meg ezt tudom mondani: az én apám (akit mellesleg utálok,de ez más tészta) vidéken lakott, és amikor találkoztam vele,rögtön meglátszott rajta,hogy teljesen más szokásai vannak,teljesen más szabályok szerint él. Hozzá teszem,hogy ez első válaszomban én sem tapsoltam meg a kérdezőt,de most kicsit elgondolkodtam: szerintem nem azt kéne tenni,hogy lehordjuk az olyan nőket,akiket ver a férjük és még tűrik is. Nem,szerintem nekik segíteni kéne és felfedni azokat a lehetőségeket,amiket nem ismernek. Persze,most jöhetek az agyalágyult dumámmal,amikor a legtöbb ember alig tud saját magán segíteni,nem hogy másokon...


Nyugodtan le lehet hordani most engem is,akkor sem tartom helyesnek,hogy hagyja magát verni a kérdező,de azt sem,hogy ismeretlenül elkülditek őt a búbánatba. Lefogadom,hogyha lehetősége lett volna a legjobb iskolákba járni,és olyan erkölcsi normák között nőtt volna fel,mint a legtöbb válaszoló ő sem tűrné a verést.

2011. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:

még csak elválni se tudnék... és milyen munkát tanulhatnék felnőtt fejjel?

na látjátok...

2011. ápr. 22. 18:03
 47/54 anonim ***** válasza:

Nem látom. menj el takarítani, 3 gyerek után gyerektartás, a lakást 3 gyerekkelúgyis neked ítélik.

Mi itt a gond?

Csak nemakarást látok.

2011. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
Miért,gyerek fejjel milyen munkát találnál? És hidd el,sokkal jobb a gyerekeknek apa nélkül felnőni,minthogy azt lássák,hogy az apa veri az anyát és őket is. Ezt tapasztalatból tudom. ha elszánt vagy találnál munkát,nem mondom,hogy simán,de találnál! És ki tudja,még talán olyan férfit is aki tisztel téged,és a gyermekeidet is!
2011. ápr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én is Romániából vagyok s nálunkfelé igenis nagy dolog ha a férj veri a feleségét, nekem a férjem csak 1 legyintésnyi pofot kellene adjon, hogy szó nélkül otthagyjam. Szüleim se, nagyszüleim se verekedtek.

Miért tűrnéd el? Hát bolond vagy? Neked jól esik mikor üt? Dolgozol valahol?


Te is el tudsz menni dolgozni s albérletbe költözni, saját kenyeredet enni. El van maradva ez az ország, de azért éppen ennyire, hogy vannak nők akik normálisnak-eltűrhetőnek fogják fel a verést??

2011. ápr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, hogy régen verték a nőket, ez a mostani kor meséje. Soha senkit még a széles ismeretségi körömben sem ütött meg a férje!!! Egytől egyig tisztességes emberek voltak! De ha neked ez tetszik, akkor ki vagyok én, hogy beleszóljak?
2011. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!