Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Alapvetően, miért megbántó,...

Alapvetően, miért megbántó, irígy, intrikus, más boldogságának örülni nem tudó, nagyképű, provokatív, és rendkívül negatív a magyar ember?

Figyelt kérdés
Természetesen akinek nem inge ne vegye magára! Ezt a kérdést azért tettem fel, mert rengeteget járok a nagyvilágban, sok különböző kultúrával , és emberrel találkozom, de az, ahogy a magyar viszonyul az élethez és más emberekhez, rendkívül elszomorít! (Ez nem azt jelenti, hogy máshol ilyesmivel nem találkoztam,mindenhol léteznek ilyen emberek) de a magyarnál ez már kultúrális! Mivel van elég összehasonlítási alapom, és tapasztalatom, ennek függvényében kérdeztem!
2011. júl. 5. 09:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom... te milyen blogról beszélsz? A gyk alapból nem egy blog, ez meg csak a honlapon belül egy fórum. A blog az más.


Amúgy te nagyon jól el vagy azokkal akik az elején igazat adtak neked, de ahogy jött valaki aki nem azt mondta amit te gondolsz egyből leugattad. Hát ez aztán a szép jó világ.

2011. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 A kérdező kommentje:
És igazam volt!!!! :)) Tehát a kérdés jogos!!!
2011. júl. 10. 11:17
 53/80 anonim ***** válasza:
??? Nem jogos, mert a kérdéssel magadat is olyannak titulálod mint amilyennek te véled az átlag magyart. Tehát hü.lyeség.
2011. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 A kérdező kommentje:
Mindíg vannak kivételek, mindenben! Én nem vagyok sem írígy, sem negatív ember és az sem tesz boldoggá, hogy mást sanyargassak, vagy tapsikoljak mások nyomorán,vagy éppen megnyugtasson az, ha másik embernek ugyan az a nyomora mint nekem, vagy főleg nagyobb! És tudok örülni más boldogságának! Talán provokatív, az vagyok, ez igaz! Mert akkor nem tettem volna fel ezt a kérdést! Pontosan tudtam, hogy hideg-meleg válaszok fognak érkezni! Egyébként ez jól is van így! Nem minden magyar ilyen ez igaz, viszont bármilyen ember tud ilyen lenni, nem kell ahhoz magyarnak lennie, de én kimondottan most csak a magyarokra koncentráltam! Miért baj ez? Kiváncsi voltam, hogy hány bunkó válasz fog igaziból érkezni! Senkit sem bántottam meg személyesen , csak mindenki magára veszi, ezért írtam oda azt, hogy akinek nem inge...... de mindenki olyan rohadtul önérzetes!
2011. júl. 10. 23:13
 55/80 A kérdező kommentje:
egyébként 13:41 te kis rendkívül önérzetes aki mellesleg egy hatalmas tuskó, csak hogy tudd, ha felteszel egy kérdést, a rendszer autómatikusan kidobja, ha már van olyan, vagy ahhoz hasonló, tehát nem kellett visszaolvasnom: És amikor beírtam ezt a kérdés, nem adott ki semmit, hogy akár lenne még hasonló is. Azóta lehet, hogy valaki már írt újabbat, hasonlót.b.a.l.f.é.k. :)
2011. júl. 11. 22:35
 56/80 anonim válasza:
Ez nagyon így van ahogy mondod. Szerintem már nagyon régen kialakult ez a széthúzó magyar mentalitás. Rengeteg irodalmi mű is erről szól, hogy a magyarok istene ezért büntet minket mert ilyenek vagyunk. És véleményem szerint ezért tartunk most itt a csőd szélén, ahol vagyunk. És ezért lettünk jelentéktelen gyarmatország. Mátyás Királytól kellett volna jól csinálnunk és mi lennénk európa közepe, de ez már késő :/
2011. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:

1. Nem vagyunk gyarmatország.

2. Minden népnél ment ez irodalmi szinten, hogy széthúz a nép. A németek évszázadokon keresztül azért kaszabolták egymást, mert az egyik katolikus a másik református, a franciák is ölték ezért egymást, az angoloknál gyakorlatilag magát irtotta ki a nemesség a rózsák háborújában, stb. Egyszerűen nem tudsz olyan országot mondani ahol ne lett volna polgárháború, bár nálunk igazából nagyon kevés volt, nem igen tudnék mondani elhúzódó polgárháborút itthonról.

3. Aki ezt a kérdést feltette egyértelműen provokál.

2011. dec. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:

"Alapvetően, miért megbántó, irígy, intrikus, más boldogságának örülni nem tudó, nagyképű, provokatív, és rendkívül negatív a magyar ember?"


Te milyen nemzetiségű vagy? Rád igazak ezek a tulajdonságok?


"rengeteget járok a nagyvilágban, sok különböző kultúrával , és emberrel találkozom"


Ezt bárki mondhatja. Az igazság azonban az, hogy:

1. Éveket kell egy idegen kultúrában töltened, hogy ne csak felületes ismereteid legyenek róla.

2. Ahhoz, hogy sok idegen kultúrát mélyebben ismerj, sok különböző helyen kell több évet élned. Nem sok fér ebből bele egy emberéletbe.

3. Még ha nagyon sok helyen éltél is sok évet, akkor is csak a személyes tapasztalataidról tudsz beszámolni, ami sosem lesz reprezentatív egy egész kultúrára nézve.


Tehát sztorizgathatsz, de a sztorizás még nem bölcsesség.


"a magyarnál ez már kultúrális!"


Aki azt a szót sem tudja leírni, hogy "kulturális", az mit tud a kultúrákról? Mit csinált az ilyen külföldön? Mosogatott Londonban? Halakat belezett Marseille-ben? Az biztos alkalmas pozíció nagy kultúrfilozófiai összefüggések megállapítására.

2011. dec. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:

10:54


"természetesen az angolok nem csatlakoznak az EU-hoz, talán igazuk van"


Látom, nagyon képben vagy. Párizsban mit csináltál, utcát sepertél? Esetleg koldusmaffia?

2011. dec. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 A kérdező kommentje:

kedves 23:50 aki 53%-ban ad hasznos válaszokat.


Igazából neked semmi közöd ahhoz hogy milyen nemzetiségű vagyok, de ha már annyira kötözködni akarsz--ugye!!! folyik magyar vér is az ereinben, és

1, éveket töltöttem idegen kultúrákban, nem felületesek a tapasztalataim.

2, sok különböző helyen töltöttem ezeket az éveket, és a mai napig is folyamatosan ezt teszem.

3, nem csak az én véleményem ez, de egyébként ezt a kérdést már kiveséztük. Nem írom le újra amit már hónapokkal ezelőtt megtettem. Inkább olvasd el.

Ezzel a "bárki mondhatja "mondatoddal meg csak bizonyítod, hogy jogosan tettem fel a kérdést,és ezzel a kijelentéseddel is személyeskedsz.

Egyébként a helyesírással kapcsolatban, mivel nagyon régóta nem élek az országban, ürölök annak is hogy legalább jobban nem felejtettem el magyarul írni.

Nem halat beleztem, és nem is mosogatok. De inkább nem írom le hogy mit is csinálok, mert még kibújik belőled a csúnya magyar írígység, mint ahogy a kötözködés is megtörtént.

Lezártuk már ezt a témát régen a többi hozzászólóval, későn jöttél. Nincs már itt miről beszélni. Leszűrtem a konzekvenciát... a kérdésem betalált, és jogos!

Szép napot.

2011. dec. 8. 20:16
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!