Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Alapvetően, miért megbántó,...

Alapvetően, miért megbántó, irígy, intrikus, más boldogságának örülni nem tudó, nagyképű, provokatív, és rendkívül negatív a magyar ember?

Figyelt kérdés
Természetesen akinek nem inge ne vegye magára! Ezt a kérdést azért tettem fel, mert rengeteget járok a nagyvilágban, sok különböző kultúrával , és emberrel találkozom, de az, ahogy a magyar viszonyul az élethez és más emberekhez, rendkívül elszomorít! (Ez nem azt jelenti, hogy máshol ilyesmivel nem találkoztam,mindenhol léteznek ilyen emberek) de a magyarnál ez már kultúrális! Mivel van elég összehasonlítási alapom, és tapasztalatom, ennek függvényében kérdeztem!
2011. júl. 5. 09:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
34%
Pontosan!
2011. júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
54%
Ez most már több a soknál! Én nem vagyok irigy és tudok más boldogságának örülni akkor nem vagyok magyar?! Nem ilyen a magyar ember csak léteznek ilyen emberek.
2011. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:

"Ez most már több a soknál! Én nem vagyok irigy és tudok más boldogságának örülni akkor nem vagyok magyar?! Nem ilyen a magyar ember csak léteznek ilyen emberek."


Sajnos ez mostanában a tendencia. Szembe kell nézni a problémával, mert ennek gazdasági és kulturális hatásai is lehetnek.

2011. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
52%

A magyarok sajnos, hajlamosabbak a pesszimizmusra meg az irigykedésre, mint más nemzetek. Hiányzik belőlük az összetartás, nem igazán nyitottak, a múlton keseregnek, amin változtatni úgysem lehet. Pl Trianon. A külföldiek, amikor idejönnek , annak ellenére, hogy jól érzik itt magukat, azt látják, hogy az emberek olyan szomorkásak és idegesek. A Himnusz zenéje és szövege is a legszomorúbb a világon, más népekével ellentétben.

Ehhez a mentalitáshoz természetesen hozzájárul az alacsony életszínvonal, bár, vannak még nálunk is szegényebb országok, és mégis pozitívabbak ott az emberek.

Ez van...

2011. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
Mindezek hátráltatják az ország fejlődését. A gondolkodásmódon kellene változtatni.
2011. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
11:03: De magyar vagy, ha annak vallod magad, csak más a többinél. Pozitívan más. Mellesleg én kérek elnézést az általánosításért, elfelejtettem odaírni, hogy tisztelet a kivételnek, bár azt hittem, hogy ez egyértelmű. :)
2011. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
11:21: Igen ezt próbáltam elmagyarázni, csak ezek szerint rosszul fogalmaztam, és mint mondtam, az emberek túl ostobák és csökönyösek ahhoz, hogy változzanak. Az ember csak akkor változik, ha ő úgy akarja. Más akaratából nem változik meg, maximum más hozzá segíti a változáshoz, de a változást magának kell elérnie. Mielőtt bárki belém kötne; TISZTELET A KIVÉTELNEK! :)
2011. júl. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
47%

Elszomorít, hogy mennyi magyar, magyargyűlölő van itt. Tessék, meglett az iskola és a média közös agy mosásának eredménye:


"Éljen a szegény kisebbség, ti gonosz magyarok pedig utáljátok egymást!"


Tömik a fejetekbe a sok sz.rt, ti meg megkajáljátok. A magyarok a múltban élnek. Ez nem igaz. A múltban elkezdődött egy olyan folyamat, ami a mai napig tart. Először jött Trianon, kiheréltek minket. Aztán a II. Világháború után megcsavarták azt amink megmaradt. Ezután minden kisebbség teljes védelmet élvez. Most meg szépen eladják az országot és leépítik. A cigányt és a magyart folyamatosan uszítják egymásnak. Aztán ha a két nép kiheréli egymást, na akkor melyik harmadik *nép fog idejönni fülig érő szájjal? :)


*nem írhatom le a nevüket, mert valamely oknál fogva törölnék a hozzászólásom. Bár lehet, hogy így is fogják. Nem érdekel.

2011. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
Meg kellene reformálni ezt az egészet..kellenének emberek,akik kiállnak és hallani lehet a hangjukat...és lesznek követőik,aztán szép lassan kihal az a nemzedék,aki savanyú és irigy és mindenki szeretné a másikat..persze ehhez példamutató vezetőség és média is kellene...és akkor sok év alatt megoldódna ez a helyzet...ha lenne egy ilyen mozgalom,biztos sok ember csatlakozna...csak az a baj,hogy ahhoz pénz is kell és némi jólét,hogy a rengeteg ember ne azon görcsöljön,hogy mit vesz még el az állam és mit adok a gyereknek enni reggel...meg lehetne oldani szép fokozatosan,először csak kezdetleges összefogásokkal,némi összetartozás-érzéssel...meg persze rengeteg alaptőkével..ha lenne pénzem,biztos bevállalnám...
2011. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
eläin: Irónia az i betűnél a szótárban.
2011. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!