Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Alapvetően, miért megbántó,...

Alapvetően, miért megbántó, irígy, intrikus, más boldogságának örülni nem tudó, nagyképű, provokatív, és rendkívül negatív a magyar ember?

Figyelt kérdés
Természetesen akinek nem inge ne vegye magára! Ezt a kérdést azért tettem fel, mert rengeteget járok a nagyvilágban, sok különböző kultúrával , és emberrel találkozom, de az, ahogy a magyar viszonyul az élethez és más emberekhez, rendkívül elszomorít! (Ez nem azt jelenti, hogy máshol ilyesmivel nem találkoztam,mindenhol léteznek ilyen emberek) de a magyarnál ez már kultúrális! Mivel van elég összehasonlítási alapom, és tapasztalatom, ennek függvényében kérdeztem!
2011. júl. 5. 09:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:

"Azért élvezem, hogy feltettem egy kérdést, és nagyon sokan itt olyan önérzetesen felbőszülnek."

Bakker, magyarok vagyunk, minket szidsz! Miért ne bőszülnénk fel önérzetesen? Ha itt szidnám a cigányokat akkor nyilvánvalóan a cigány kommentelők védenék a népüket. Ez ugyan úgy igaz az összes népre. Csak úgy közlöm veled: te még mindig magyarnak számítasz, akár akarod akár nem, tök mindegy hol élsz.

2011. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 A kérdező kommentje:

de nem mindegy neked, hogy én hogy akarom csinálni a saját dolgaimat? miért fáj az neked, ha én így fogalmazok, hogy ez a statisztikám. ?Nekem ez csak játék, és kikapcsolódás, míg neked teljesen vérre menő dolog, mert nem bírsz leálni, és lekopni erről az oldalról. Ami engem amúgy felettébb szórakoztat!! Aki itt provokál az te vagy "haver" és a mocskolódást is beleviszed a dologba, ami azt bizonyítja, hogy téged ez a dolog eléggé dűhít .

S mivel csúnya szavakat használsz kínodban, abból megint csak arra következtetek, hogy amik a kérdésben elhangzottak, azok a feltevések teljesen jogosan illenek rád!! :)

2011. dec. 9. 17:32
 63/80 anonim válasza:
Hogy a fenébe ne lennénk gyarmatország. Csak nem fegyverrel, hanem tőkével igáztak le a hatalmak. Kapitalizmus van ember, vedd ki a kezed a biliből!
2011. dec. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim válasza:
Sokan köpködnek meg ócsárolják hogy milyen szar a magyar politika, nem jutott eszetekbe hogy a külföldi tőle teszi ilyenné, hogy ne tudjunk felszabadulni, hanem továbbra is nekik robotoljuk a tőkét?
2011. dec. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen igazad, mint az emberek többsége én is sok másikat ismerek, és 50 emberre ha egy ilyen jut de még így is túloztam szerintem. Nem kéne több mint 10millió emberre így általánosítanod szerintem, most a szíved mélyén tényleg úgy hoszed hogy igazad van vagy direkt tettél fel ilyen kérdést?
2011. dec. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 A kérdező kommentje:

14:56 ezt nem értem hogy miért írod, hogy még mindig magyarnak számítok, akár hol élek!?

Én nem vagyok 100% ig magyar, ezt már írtam előbb is. De én nem szégyenlem a magyar felemet attól, hogy feltettem egy ilyen kérdést. Igenis büszke vagyok rá, én úgy akartam annó, hogy a gyerekeim is Magyararországon szülessenek, pedig a feleségem sem magyar. De nem is ez a lényeg, én nagyon is jól tudom, hogy mennyi híres Magyar ember van a világon, akik igenis fontosak. Legyen az akár Szent-Györgyi albert,Semmelweis Ignácz, de még sorolhatnám! Én feltettem egy kérdést, ami szerintem jelenleg így van a magyar emberrel kapcsolatban, az én tapasztalataim alapján, és mivel nem 15 éves vagyok, hanem sokkal több, ezért azt gondolom, hogy megkérdezhetem. sajnos ez nem csak az én véleményem. Nem csak az enyém! Én inkább azt mondanám, hogy a szivetek mélyén ezt ti is tudjátok, csak így leírva már igen sokkoló a dolog. Az a kis majom aki meg f@szozik, mert komoly hozzászólást nem tud írni, csak megerősít ebben a kérdésben, és a többi hozzászólónak ezen kéne elgondolkoznia.

2011. dec. 10. 11:28
 67/80 A kérdező kommentje:
ja és kedves f@szozó én a havert idézőjelbe tettem! ha tudod hogy az mit jelent!
2011. dec. 10. 11:30
 68/80 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kétoldalú dolog. Nem lehet csupán egy népre általánosítani. Az innét kiszakadtak, szerencsésebbek hozzáállása sem a legjobb a saját népükhöz. Mivel van összehasonlítási alapjuk más népekkel, ezért nem lenne szabad elfelejteniük az itteniek mentalitását, helyzetét. Egy "világutazó" magyar miért is várja el, hogy örüljenek vagy foglalkozzanak a sikereivel a "szerencsétlen", kitörni nem tudó, egyik napról a másikra élő emberek? Van jobb dolguk is, vagy csak egyszerűen nem érdekli őket, hisz nem azt életet élik, mint a szerencsés. Meghallgatják, ühüm, aham, stb. azt annyi. Nem kéne provokálni őket, aztán rájuk sütni, hogy irigyek, meg negatívak, ez is egy kimondottan bunkó, negatív hozzáállás, tipikus "fejébe szállt a dicsőség" mentalitás. Így nem csoda, ha sokan így viszonyulnak hozzájuk. Lehet más sikerének örülni, de sok értelme nincs, inkább a közöny az arany középút. Tudomásul veszem, de nem verem a fenekem a földhöz. Mindenki a saját, és a szerettei boldogságának örül a legjobban. Nekem ez a véleményem.
2012. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
Én őszintén sajnálom a kérdés kiíróját, hogy miközben állítólag ilyen sokra vitte az életben, elfelejtett embernek lenni. Megmondom őszintén ha ilyen ocsmány lelkű ismerősöm, vagy rokonom lenne, szívlapáttal ütném pofán de úgy, hogy egészen a világ túlsó feléig repülne. :))
2012. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 A kérdező kommentje:
kedves 22:33 azért ahogy a megnyilvánulásodat olvasom csak megint igazam lesz. Még azt kifelejtettem a kérdésből, hogy bunkó, arrogáns, és agressziv. A fenyegetőzés az nagyon megy, de köszi a lapátod nélkül is sikerül eljutnom a vilag masik felere. :) És ember maradtam, pont azért tettem fel ezt a kérdést, ha nem maradtam volna, nem is izgatna az egész. Lehet jobb is lenne, és élném az életem a sok bunkó rágalmazása nélkül, amit emiatt a kérdés miatt kapok.
2012. jan. 31. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!