Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vannak emberek akik nem...

Miért vannak emberek akik nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés

Itt azokra a gyakori hibákra gondolok, hogy \'evvel, avval, hagy(a had helyett), ennák, innák, alszok, eszek, stb.\'

Egyszerűen nem értem meg az ilyen embereket...


2009. aug. 20. 15:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
ezeket az embereket vagy nem tanították meg rendesen írni/beszélni, vagy ők nem akarták megtanulni, ez a két lehetőség van
2009. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Az alszok, eszekkel mi bajod? Az nem helytelen. Elég hülyén nézni ki hogy hogy pl: Nem érek rá éppen eszem! GÁZ. Ilyet ember nem ír. AMúgy meg mi a kérdés? Hogy miért vannak ilyen emberek? HONNAN TUDJUK. Ilyenek és kész. nem tanultak meg helyesen írni és kész. Én olyat nem láttam még hogy valaki azt mondta volna, hogy eszem, iszom, ennák. Ezeket max elírják, de ezt senki sem használja
2009. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

én nem tudom hogy mér vannak még mindig ijen emberek, eccerűen engem is felháborít! :D

Amúgy, szerintem azért nem tudnak sokan, mert megszokták hogy beszédben senki nem szól érte ha például azt mondja hogy "hagy menjek már be" sőt a környezetétől is így hallja, akkor az fog benne rögzülni hogy így a helyes, és így fogja leírni.

2009. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"Miért vannak emberek akik nem tudnak helyesen írni?"


Hát... a fogalmazással neked is gondjaid vannak ahogy látom.

2009. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
15:26-osnak, lehet hogy te gáznak tartod, hogy az eszem iszom, alszom helyett azt írod, hogy eszek, iszok, alszok, de azok úgy nem helyesek. természetesem szövegkörnyezet függő, nem véletlen van alanyi és tárgyas ragozás a magyarban
2009. aug. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Remélem saját magadra is gondoltál, amikor a helytelen írókat megszóltad, mert a helyesírásba a vesszőhasználat is beletartozik. Sajnos ez nálad is igényel némi tanulást és gyakorlatot. Legközelebb tegyél vesszőt a kérdésedbe, a megfelelő helyre, és akkor talán nem veszik félvállról a kérdésed.
2009. aug. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyzet a hagy-had szócskával? Fejtsd ki, mert nem értem. Esetleg példázd.
2009. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Hadd menjek játszani, hadd aludjak a barátnőmnél, nem pedig hagy aludjak, a hagy szó nem helyes, és nincs mit rajta kifejteni
2009. aug. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért az sem semmi, ha valaki 'had' helyett 'hagy'-ot mond, mivel az 'hadd'.
2009. aug. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

egyébként az előző hozzászólásomhoz csatolva mondanék annyit, hogy így elgondolkodva a hadd szó is átalakult, mert amit magyarban kellene használni az a hagyd szó


tehát


Hadd menjek játszani---> Hagyd, hogy menjek játszani

Hadd aludjak a barátnőmnél---> Hagyd, hogy a barátnőmnél aludjak.


Valószínűleg átalakult és így jött létre a "hadd" szócska, ami a lerövidítésre szolgál.


aztán kitudja, de a "hagy" tényleg nem használatos jobb helyeke, ez olyan mint az evvel-avval, rengetegen használják, de az ezzel-azzal a helyes...

2009. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!