Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar fiatalok! Ti szeretnéte...

Magyar fiatalok! Ti szeretnétek innen elmenni?

Figyelt kérdés
Szeretnél elmenni innen egy másik országba? Ha igen, miért? Ha nem, mi erre az indokod? A jobb megélhetés miatt? Vagy mert nem szereted a nemzeted?
2011. aug. 14. 22:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

igen! minden téren máshol sokkal fejlettebbek az orságok. tehát máshol ritkább az hogy lenézik az embereket zenéjük, stílusuk, ruháik miatt, nemi hovatartozásuk miatt..

kevés az elhelyezkedési lehetőség.

sok a bolond, de tényleg, jól jönne már egy diliház, mert elegem van hogy akárhová megyek előttem és mögöttem ül egy ember aki teljesen bolond! meg ugye a pályaudvarok is teli vannak bolondokkal, aluljárók is.

svájcban egyetlen aluljáróban sőt még az utcán se láttam egyetlen hajléktalant se, angliában a busz olyan mint náluunk egy könyvtár kb. társadalmi szinten.

a kisugárzása az embereknek teljesen más, szívélyes, boldog, vidám, míg amint átérek a határon, itt minden szürke és reménytelen.

szeretem a hazám régi múltját, szeretem petőfit meg a néptáncot népdalokat, néptáncolok is, stb. de én el szeretnék menni, és ezek jönnek szóba:

Belgium, Franciaország, Ausztria, Németország, Svájc, Anglia, SVédország

2011. aug. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
Én 1987-ben hagytam el Magyarországot, tehát még a "rendszerváltás" előtt. Az ok: a magyar gondolkozás, mentalitás. (Önzés, széthúzás, irigység, a másik lenézése, kihasználása, 'nekem ez jár' elve) Éreztem, hogy ez soha nem fog megváltozni. Mi változott azóta? Azóta erkölcsi romlás is bekövetkezett. A magyar nyelv legyilkolása is virágzik. Akárhányszor visszamentem látogatóba, mindig éreztem, ha addig nem mentem volna el az országból, akkor most. Aki szereti azt, ami van Magyarországon, az maradjon. Aki nem, az vagy változtasson az országon, vagy menjen el.
2011. aug. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

>> ezek jönnek szóba: Belgium, Franciaország, Ausztria, Németország, Svájc, Anglia, SVédország


Érdekes, hogy egyik sem akar menni Jemenbe, Mauritániába. Albániába, Mongóliába. Csak oda mennétek, ahol jólét van és azt a jólétet MÁS teremtette meg.

2011. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A szívem ide húz, az eszem elfelé. Egyelőre a szívemre hallgatok, de még történhet bármi.
2011. aug. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem mennék el. Itt akarok élni és kész. Máshol csak egy idegen, egy bevándorló lennék mindig is. Szeretnék hozzátenni a nemzethez, még ha kicsit is (ha csak felébresztek egy-két magyart a kómából, már boldog vagyok). Esetleg határon túli magyarokhoz költöznék, vagy ha a határ közelében élnék, akkor kijárnék dolgozni, de itt költekeznék. Természetesen a multiknak egy fillért nem adok, és nem is fogok.


00:05


Anglia aztán most mutatta meg igazán, hogy mi a helyzet náluk...

2011. aug. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Érdekes, hogy egyik sem akar menni Jemenbe, Mauritániába. Albániába, Mongóliába. Csak oda mennétek, ahol jólét van és azt a jólétet MÁS teremtette meg."


Érdekes, Észak-Koreába, Kenyába, Szomáliába, Ruandába sem akar menni. Érdekes, háborúba sem akar senki menni.


A JÓLÉT attól van, hogy egy ország egymást követő kormányai hosszú évtizedek során olyan gazdaságot teremtenek a törvényeikkel, intézkedéseikkel, hogy abban az országban a lakosság nagy része becsületes munkával is meg tud élni. Lásd USA, Kanada, Nyugat-Európa. Ellenpélda Magyarország, Afrikai országok.


Amit MÁSOKnak kell megteremteni az a gazdasági, jogi háttér amiben az egyszerű emberek becsületes munkával is boldogulni tudnak. Ezek a MÁSOK a választott politikusok.


A JÓLÉT kulcsa a működő gazdaság, értelmes jogi háttér, becsületes politikusok. Ha ez nincs meg, akkor a JÓLÉT nem jön létre, vagy megszűnik. Most ebben a fázisban van Nyugat-Európa és az USA. Korrupt politikusok hazudoznak az ország valódi anyagi helyzetéről miközben ellopják az ország vagyonát. Tehát, a JÓLÉT jelen pillanatban megszűnőben van Nyugat-Európában is, ha ez vigasztalja a Magyarországon maradni szándékozókat.

2011. aug. 15. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 ava87 ***** válasza:

Igen, és megyek/megyünk is. Nem csak a magasabb fizetés miatt, bár általánosságban a munkához van köze a dolognak.

Olyan hivatást választottam, amit Magyarországon az emberek többsége kutyába se vesz. Hiába, hogy társadalmilag hasznos, szükség is lenne rá, de egyrészt a lebecsültsége a fizetésen tökéletesen megmutatkozik, másrészt ha megmondom, hogy mit tanulok, akkor jobb esetben sajnálkoznak, rosszabb esetben hülyének néznek. Ezzel szemben sok külföldi országban ez egy megbecsült, jól megfizetett szakma. Hát nem őrültem meg, hogy ne oda menjek, ahol el is ismerik a munkámat.

2011. aug. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Legfeljebb csak par evre mennek ki dolgozni, mert amugy szeretek itt elni. Az onzes, irigyseg nem magyar sajatossag, ilyen emberek mindenutt vannak. Ha mar mentalitas, leginkabb Anglia az, amit kerulnek miatta, nemeteknel meg elnek, de ha lehet valasztani, inkabb itthon.
2011. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
48%

Az USA nagy imádóinak ajánlanám ezt a kis aranyos cikket:


[link]

2011. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék elmenni, de valószínűleg elfogok..

Szeretem Magyarországot, ez a hazám, ezt a kultúrát ismerem, magyar az anyanyelvem, itt nőttem fel, ide köt minden, a családom és a barátaim, magyarként (élek) vegetálok..


Fiatal vagyok, egyetemen tanulok, de az a tudás (papír) amit majd ott szerzek, itthon semmire nem lesz jó. Ez volt az álmom,nem azért csinálom, mert trendi egy diploma, hanem mert ezzel szeretnék foglalkozni, de erre itthon nem lesz lehetőségem (egy darabig hittem benne, hogy persze majd én megmutatom, hogy itt is lehet, de aztán hamar elszállt a rózsaszín köd)

Nem gondolnám egyébként hogy nagy igényeim lennének, szeretnék dolgozni, hogy legyen egyszer egy önálló lakásom,házam (nem kell luxusvilla, semmi extra), szeretnék 10 éven belül egy kisfiút és egy kislányt (bár mindegy is, milyen neműek leszenk) szeretném őket felnevelni úgy, hogy a hónap végén is tudjak nekik enni adni..nem hinném,hogy sokat kérek, de itt nem látom megvalósíthatónak, főleg hogy a szüleim semmivel nem tudnak támogatni (nem is várom el) nincs megtakarításunk, nincs kezdőtőkém..

Ahová szívesen elmennék az Németország lenne, többször jártam már az országban, nagyon tetszik a kultúra, a nyelv (szerencsére beszélem is felsőfokon)

Illetve, van még egy álmom, ami kicsit talán merészebb, de úgy érzem képes lennék rá. Afrikába is elmennék, szegény országokba, háborús övezetekbe, hogy segítsek az embereknek (a leendő munkám is kapcsolódna ehhez), nem tartom kizártnak hogy egyszer ott kötök ki.

2011. aug. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!