Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan nő, akinek nem...

Van itt olyan nő, akinek nem életcélja a házasság, meg gyereknevelés, hanem a hivatásának szeretne élni?

Figyelt kérdés

Én pl.orvos leszek és nagy céljaim vannak,az emberiséget szeretném szolgálni.Mindig is ez volt az álmom,hogy segitsek az embereken! Meg imádok utazni,világot látni.És nem vágyom családra. Csak sokszor zavar,hogy itt az oldalon a csapból is az folyik, hogy mindeki beáll a sorba,és férjhez megy meg szül,és ezt tekintik az egyetlen lehetséges útnak. És mivel én nem vágyom rá,nem értem,miért teszi ezt mindenki. Más,hasznos és értelmes célja is lehet az embernek. És jó lenne,ha elfogadnák a hozzám hasonló nők álláspontját is,hogy van,aki mer szakitani a hagyományokkal és rendhagyó utat követ,azt amit a szíve diktál! Csak úgy látom Mo-n ez a dolog,mások feltétlen elfogadása még "gyerekcipőben" jár.

Örülnék,ha találnék hasonló gondolkodású nőket. Nem szeretnék vitát szítani,hanem keresek olyan nőket,akik olyanok, mint én.Szép napot mindenkinek!

25/N


2011. aug. 30. 08:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
83%

"A sz*rt le kell húzni a WC-ben..."

Téged is, pajtás. Te idióta.

2011. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem mindenki éljen úgy, ahogy neki neki jó, mert magunknak kell elsősorban megfelelnünk. Az család-téma magánügy, mindenki sepregessen a saját portája előtt.

Én sem igazán szeretnék gyereket, de egészségügyi problémáim vannak és ez miatt nem is ajánlott.

Csak azt nem értem, miért mindig a nőket csesztetik az anyasággal és a házassággal? Azokat a férfiakat, akik nem akarnak családot, azokat miért nem?

2011. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
6%

ma 11:27

> sok magyarnak komoly gondja van azzal,h elfogadja, h vki máshogy akarja élni az életét, mint az átlag.


Neked az az átlag, hogy nincs gyereked, te szerencsétlen ?

Kibújtál a gyermeknemzés és gyermeknevelés kötelessége alól, ingyenélő !!

2011. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
90%

Milyen kötelezettségről beszélnek itt egyesek???

Már elnézést, de a gyereknemzés-, szülés NEM kötelezettsége senkinek!

Kötelezettség az, hogy úgy éljünk, hogy az másokat ne zavarjon (lehetőleg), ne okozzon bajt, gondot senkinek, ne kövessünk el súlyos bűnöket... Kötelezettség pl. adót fizetni, nem pedig elcsalni, ugyebár... (Nem tudom, aki itt kardoskodik a gyereknemzés mellett, az ezekre mit mond?)

De NEM kötelezettség szülőnek lenni!!

2011. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
98%
Neked meg a szövegértelmezéssel, valamint a kultúrált kommunikációval vannak komoly problémáid. A többi már a te bajod.
2011. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenélő??? Miről beszélünk? Aki egyedül próbál megélni, szerinted miből él???? Nem adományokból és segélyekből, elhiheted.
2011. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
81%

"> sok magyarnak komoly gondja van azzal,h elfogadja, h vki máshogy akarja élni az életét, mint az átlag.


Neked az az átlag, hogy nincs gyereked, te szerencsétlen ?

Kibújtál a gyermeknemzés és gyermeknevelés kötelessége alól, ingyenélő !!"


Látom, nem megy a szövegértés, te gyökér:).Az az átlag, aki gyereket vállal, azt írtam, az embereknek problémája van azzal, ha vki nem akar gyereket és nem akar úgy élni, mint az átlag. Remélem, sikerül most felfognod. Hol kötelezettség a gyerekvállalás? :) És miért ingyenélő? :D ez a legjobb, komolyan.Nagyon buta vagy, sztem fejezd be a fröcsögést és okoskodást, mert csak lejáratod magad.

2011. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
18%

ne általánosíts, és ne gondolkozz végletekben. egy leendő orvostól ez talán elvárható lenne.


nos, nekem sem az az egyetlen életcélom, h gyerekem legyen, de fontos helyet foglal el az életemben.

egy idő után egy nőt de akár egy férfit már nem elégít ki az, h milyen jó karrierje, autója, háza van. nekem ennél több kell, mert érzem, h ennyi nem elég. persze ez is hozzájárul ahhoz, hogy az embernek teljes élete legyen.


sok megsavanyodott, dilis öregasszonyt ismerek, akinek nincs gyereke. mindene megvan, volt karrierje, van vagyona, de látszik, h hiányzik neki a család, h valaki néha rányissa az ajtót.


szerintem a gyereked az egyetlen ember az életedben, aki érdek nélkül fog szeretni, és viszont.


ezzel nem buzdítok senkit arra, h szüljön, de én így látom, és ennek megfelelően alakítom a jövőmet.

2011. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
11%
Igazad van. A dilis kérdező is fontolja meg. Már úgyis megvert az isten minket, hogy ilyen egy leendő orvosunk !!
2011. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
85%

Nekem sem célom a családalapítás, nem akarok párkapcsolatot és gyereket se (azt főleg nem), és nálam történetesen nem is működhetne egyik opció sem.

Kizárólag azért, mert "hát így normális" meg "ez a nő szerepe" meg "hogy öregkoromban ne legyek egyedül" NE alapítson senki családot, ha minden más tekintetben annyi hajlandóságot érez hozzá, mint egy négyoldali végtagamputációhoz.


Én elfogadom, hogy nem vagyok normakövető, és azt is, hogy a többség az, és hogy nekik úgy helyes, nekem meg emígy. Azt is elfogadom, hogy jó esélyem van "kattant macskás öregasszonnyá" válni vagy megkeseredni, ha megérem (nem mintha a családos nénik közt nem lenne rengeteg megkeseredett vagy kattant).


Az ilyen primitív féreg hozzászólókat, akik szerint nem vehető emberszámba az, aki nem pottyant le egy-két utódot, azokat viszont nem fogom soha elfogadni.

2011. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!