Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan nő, akinek nem...

Van itt olyan nő, akinek nem életcélja a házasság, meg gyereknevelés, hanem a hivatásának szeretne élni?

Figyelt kérdés

Én pl.orvos leszek és nagy céljaim vannak,az emberiséget szeretném szolgálni.Mindig is ez volt az álmom,hogy segitsek az embereken! Meg imádok utazni,világot látni.És nem vágyom családra. Csak sokszor zavar,hogy itt az oldalon a csapból is az folyik, hogy mindeki beáll a sorba,és férjhez megy meg szül,és ezt tekintik az egyetlen lehetséges útnak. És mivel én nem vágyom rá,nem értem,miért teszi ezt mindenki. Más,hasznos és értelmes célja is lehet az embernek. És jó lenne,ha elfogadnák a hozzám hasonló nők álláspontját is,hogy van,aki mer szakitani a hagyományokkal és rendhagyó utat követ,azt amit a szíve diktál! Csak úgy látom Mo-n ez a dolog,mások feltétlen elfogadása még "gyerekcipőben" jár.

Örülnék,ha találnék hasonló gondolkodású nőket. Nem szeretnék vitát szítani,hanem keresek olyan nőket,akik olyanok, mint én.Szép napot mindenkinek!

25/N


2011. aug. 30. 08:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok.


"Csak azért, hogy ne legyek idős koromban egyedül ... "


Nincs is értelme emiatt.

A nők átlag 8 évvel tovább élnek, a férjek általában idősebbek (jó)pár évvel. Lehet számolni.

2011. okt. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:

"Nincs is értelme emiatt.

A nők átlag 8 évvel tovább élnek, a férjek általában idősebbek (jó)pár évvel. Lehet számolni."


Ez való igaz. Csakhogy itt nem a férjeken van a hangsúly, hanem a gyerekeken. 50-60 éves kor körül milyen jólesik valakinek, ha ajtót nyitnak ráa gyerekei, unokái. Vagy ha lebetegszik, milyen jó hogy van aki adjon neki egy pohár vizet.

2011. okt. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
100%
Off utolsónak: Természetes, hogy az is benne van a gyerekvállaláskor az emberben, hogy "öregkoromban legyen, aki gondoskodjon rólam", de csak vagy főleg ezért vállalni nagyon visszás. Persze, hogy jó esetben hálás egy gyermek azért, hogy felnevelték, szeretgették, de ugyanakkor különálló emberi lény, saját célokkal. Érzelmi zsarolni sem illik :) plusz hozhatja úgy az élet, hogy pl. ő szorul gondoskodásra vagy messze külföldre költözik.
2011. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:

én kettéválasztanám a kérdést: gyereket szülni nem akarsz, ezt maximálisan megértem és tiszteletben tartom, a te döntésed, a te életed, de (persze csak szerintem) a társ más dolog, arra mindenkinek szüksége van, egyedül nagyon nehéz. tartozni valakihez erőt ad és feltölt.


és annak ellenére, hogy nagy közhely, még igaz: "minden sikeres férfi mögött áll egy nő" - és vice versa. ahhoz, hogy te meg tudd váltani az emberiséget (nem gúnyolódom) kell valaki, aki megfelelő hátteret biztosít hozzá, mert azért ez nem egy egyszerű feladat.

2011. okt. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:

Egy kapcsolódó cikk:


[link]

2011. okt. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
74%

Azért a 21. században ne akarják a nőket visszakényszeríteni a fakanál mellé. A férj is lehet otthon, és mindent elláthat, csak a szoptatni nem tud, de az egy rövid időszak.


A nem dolgozó nő ki van szolgáltatva a férjének, nem tud, vagy nagyon-nagyon nehezen kilépni egy rossz kapcsolatból, és feladja az önmegvalósítását, a saját céljait, terveit.

Ennyi erővel ne diplomázzanak a nők, az érettségi sem kell.


Ugye ezt nem gondolják komolyan? Én kiakadtam ezen a cikken.

2011. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
28%

13:58


Szerintem csak a szövegértelmezéssel vannak gondjaid. Amiatt én is kiakadnék.

2011. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
48%

Nincs a szövegértelmezésemmel semmi baj.


Küldi vissza a nőket a fakanál mellé.

2011. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
89%

A felsőoktatásban magasabb a nők aránya, mint a férfiaké.

Nem azért tanul senki 4-5-6 vagy több évet, hogy azután otthon port töröljön.

2011. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:

Gyerekek mellett nem lehet dolgozni?


Az agyontanult orvosoknak, ügyvédeknek, menedzsereknek nincsenek gyerekeik?

2011. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!