Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan nő, akinek nem...

Van itt olyan nő, akinek nem életcélja a házasság, meg gyereknevelés, hanem a hivatásának szeretne élni?

Figyelt kérdés

Én pl.orvos leszek és nagy céljaim vannak,az emberiséget szeretném szolgálni.Mindig is ez volt az álmom,hogy segitsek az embereken! Meg imádok utazni,világot látni.És nem vágyom családra. Csak sokszor zavar,hogy itt az oldalon a csapból is az folyik, hogy mindeki beáll a sorba,és férjhez megy meg szül,és ezt tekintik az egyetlen lehetséges útnak. És mivel én nem vágyom rá,nem értem,miért teszi ezt mindenki. Más,hasznos és értelmes célja is lehet az embernek. És jó lenne,ha elfogadnák a hozzám hasonló nők álláspontját is,hogy van,aki mer szakitani a hagyományokkal és rendhagyó utat követ,azt amit a szíve diktál! Csak úgy látom Mo-n ez a dolog,mások feltétlen elfogadása még "gyerekcipőben" jár.

Örülnék,ha találnék hasonló gondolkodású nőket. Nem szeretnék vitát szítani,hanem keresek olyan nőket,akik olyanok, mint én.Szép napot mindenkinek!

25/N


2011. aug. 30. 08:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
96%

52%-os:

Magtalanok!:-DDD

Te meg egy komplett elmeháborodott vagy, talán paranoid skizofrén, abban biztosak vagyunk. Kár, hogy már nem alkalmaznak lobotómiát, talán hatásos lenne a te esetedben.

2011. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
97%

Ez a válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:34


Őszintén remélem, hogy csak trollkodni jöttél ide, és nem gondolod komolyan ezt a vérlázítóan demagóg ostobaságot.


"A nemzet fennmaradása érdekében mindenkinek kötelessége."


Mindenkinek, mi!? Aztán belegondoltál, hogy kik tartoznak ebbe a "mindenkibe"? Szüljön az apáca, az aszexuális, a leszbikus, a szexfóbiás? A súlyosan beteg, a nyomorék, a mentálisan instabil, az örökletes vagy fertőző kórságokat hordozó? Az értelmi fogyatékos, az önmagáról gondoskodni sem tudó? Szüljön a lezüllött alkoholista, a hajléktalan, a nyomorgó, az éhező is? Mindegy, hogy esetleg rühelli a gyerekvállalás gondolatát is, vagy simán csak nem szereti a gyerekeket, de azért csak szüljön szépen mint egy tenyészkanca, mert ezt diktálja a nemzet érdeke? Baromi szép és erős egy nemzet lenne ebből, mondhatom.


Ha tényleg szeretnéd a hazádat, akkor azt szeretnéd, hogy az, és lehetőleg CSAK az szaporodjon, akiből mondjuk van esély, hogy jó szülő válik, és fel is tudja, fel is akarja nevelni az utódot, amihez mondjuk baromira alapfeltétel, hogy akarja is a gyereket, ne csak állampolgári kötelességből pottyantsa a nagyvilágba, nemdebár?

2011. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
10%

ma 20:38

>> Én soha nem szerettem volna gyereket


Te is odatartozol, akikről fentebb sirályhojsza nevű levelezőtársunk ír, azaz: apáca, az aszexuális, a leszbikus, a szexfóbiás, súlyosan beteg, nyomorék, mentálisan instabil, örökletes vagy fertőző kórságokat hordozó, értelmi fogyatékos, önmagáról gondoskodni sem tudó, lezüllött alkoholista, hajléktalan, nyomorgó, éhező...

Na, Te melyik vagy ?

Ezek persze ne szüljenek. De aki ép, egészséges, annak bizony kötelessége a nemzet gyarapításához hozzájárulni !!

2011. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
94%
A "rühelli a gyerekvállalás gondolatát is, vagy simán csak nem szereti a gyerekeket" rész netán elkerülte a figyelmed?
2011. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez már nevetséges!

Az szüljön, aki úgy gondolja van annyira érett, vagy annyi felelősségtudata, és pénze is, hogy egy gyereket felneveljen, meg ugye akarja is és ez a legfontosabb. Ilyenkor kit érdekel, hogy fogy a magyar (15millióan vagyunk világszerte, még nem vagyunk a Vörös Listán)

Nekem se ez az álmom, nem kedvelem a csecsemőket, nem babáztam gyerekkoromban, nem bíróm a gyerekbőgést sem, nem lennék jó anya, mert agyon idegeskedném magam miatta, aztán túl jónak nevelném, ami miatt életképtelen lenne. De ha mégis felnövök, és az egzisztenciám is megengedi és már kiéltem magam, akkor szeretnék egy néger kislányt örökbe fogadni (sajátra nem vágyom, ne mértem ezt a vér szerinti mizériát), kb. 3éveset, akivel már lehet játszani, új dolgokra tanítani, és nem utolsó sorban, segítek egy árván, aki lehet, hogy éhezne, sőt rosszabb esetben beteg is lehetne nélkülem. Ez már régi dolog nálam, 16éves koromtól így gondolom.

Remélem jó orvos leszel, és sok ember életét mented meg.

27/n

2011. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
95%

Az örökbefogadás szép dolog szerintem. :)

Én is gondolkodtam rajta, hogy ha egyszer mégis úgy döntök, szeretnék gyereket (ami nem biztos), akkor lehet, hogy én is örökbe fogadnék.

A kicsi csecsemőkkel főleg nem tudok mit kezdeni. :( A nagyobbacskákkal már jobb.

2011. aug. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
97%

Én sem szeretnék gyereket, már 5-6 éve eldöntöttem, hogy nekem nem lesz gyerekem. 19 éves vagyok most, lány persze.

Én megértem azt, aki a családalapítást választotta, vagy mindig is gyereket szeretett volna, hiszen nem vagyunk egyformák. Nem egyek a céljaink. Azt viszont (mint pl az 52%-os hozzászóló) soha a büdös életben nem fogom megérteni. Valamilyen agyi megbillenése lehet az ilyeneknek, vagy nem tudom, de azt, hogy nem fogja fel , hogy nem minden ember egyformán gondolkozik az elég súlyos probléma. Pszichológushoz simán elmehetne!Szüksége is lenne rá.

Én sem babáztam soha gyerekként, vagy ha volt is babám akkor sem tudtam mit csináljak vele, idegesített mindig a gyerek sírás, a gyerekek már kevésbé mert van amelyik aranyos. De most sem érzem szükségét, hogy én valaha is szüljek gyereket. Ha tényleg meggondolnám magam, akkor én is fontolóra venném a kis árvákat, és lehet árvaházból fogadnék örökbe egy gyereket.

De elsődleges célom magamnak élni, amúgy is mindig ilyen voltam, magamnak való. Elérni azt amit szeretnék, saját egzisztenciát létrehozni, és utazgatni ide oda. Világot látni, szép helyekre elmenni,ahova és amit érdemes látni.

Én szeretek egyedül is lenni. Szeretek egyedül hazamenni, itthon lenni, vagy elmenni valahová egyedül pl vásárolni. Vagy segíteni másoknak.

Aki nem fogadja el azt, hogy másnak mik a tervei a SAJÁT életét illetően, az egy gyökér, ostoba "ember". Nincsenek saját gondolatai szerintem, vagy nem tud továbbgondolkodni, mert mondjuk nincs is mivel.:)

Az biztos, hogy a harmincon túl , ha olyan közegbe kerülök, akkor sok rosszallóm lesz, hogy 'jaj miért nem szültem még? mikor lesz már gyerekem'. Erre fel kell készülni. Szerencsére már nem élünk a sötét középkorban(de ahogy látom páran még mindig abban élnek, már ha azt a részt vesszük ott nyaktól felfelé) , így az életünk céljait Mi magunk válasszuk meg és nem mások akaratai szerint élhetünk!

2011. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, szerintem is döntse el mindenki saját maga, hogy mit szeretne. Én is gyerek nélkül képzelem el az életemet. de azt azért érdemes szem előtt tartani, hogy egy bizonyos életkor után a gyerekszülés lehetősége örökre odalesz, akkor már késő bánni. Persze ilyenkor is jöhet az örökbefogadás. :)
2011. aug. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
19%
Ez a leszbikusság ára...
2011. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
86%
Több országban már a meleg férfiak és nők is örökbe fogadhatnak gyermeket, úgyhogy már ez se akadály.
2011. aug. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!