Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon fontos! Ide illik, de...

Nagyon fontos! Ide illik, de nem családdal, hanem közösséggel kapcsolatos. Szinte már család. Munkahely?

Figyelt kérdés

Nos...röviden megpróbálom leírni. Ellopták egy kollégám pénzét. Állítólag visszanézték a felvételeket (egy vezető beosztású emberrel), és egyszerre azok a kollégáim, akik megtudták ki volt az, furcsán kezdtek velem viselkedni. Azon a bizonyos közösségi oldalon pedig olyanokat írtak, amelyekkel egyértelműen rám utalnak, utaltak. Minden egyezik. A "gond" csak az, hogy nem is én voltam aki ezt csinálta...(természetesen nem tudom ki volt az). Felhívtam egy olyan kollégám, akivel nagyon jóban vagyok(gondoltam én), és közölte, hétfőn meg lehet tudni ki nyúlta le a pénzt, ő nem akar semmit mondani, vagy kérdezzem meg, azt akitől ellopták. Azért hétfőn (gondolom én) mert csak hétfőn megyek legközelebb. Általában mindig tudom mit csináljak, mindig tudom mit miért/hogyan, stb. DE: most abszolút tanácstalan vagyok. Milyen felvételeket néztek ők???? Miért ennyire biztosak benne?....hogy bizonyítom az igazam, ha ennyire biztosak benne, hogy én voltam?!?! Miért ennyire biztosak benne? Egy kemény, magabiztos, érett férfinek tartanak, és az is vagyok...de miután elolvastam a kommenteket az oldalon, a könny kicsordult a szememből.... az igazságtalanságot nem tudom elviselni...és ez a dolog leírhatatlanul bánt. Már most alibin gondolkozom, és próbálom felidézni, mit, mikor, mennyi ideig csináltam bent, hogy majd el tudjam mondani...de fogalmam sincs (nem figyelek erre....)...és a legbántóbb, hogy közöm sincs az egészhez, de védekeznem kell...


Vajon tönkre fognak tenni, anélkül, hogy bármit is csináltam volna....jajj, segítsetek, kérlek titeket....


2011. okt. 6. 23:27
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
...és rendben :) nem hallgatok az elsőre :)) (köszi)
2011. okt. 6. 23:54
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de még azt sem tudod, hogy kit láttak a felvételen. Lehet, hogy túlreagálod. Az meg, hogy magukban (vagy egymást közt) mit gondolnak rólad, nem meríti ki a becsületsértés fogalmát. Majd ha hivatalosan megvádolnak, akkor lehet ezzel fenyegetőzni, de ha nincs bizonyíték (mert nem te tetted), akkor úgysem fognak megvádolni, a semmire biztosan nem.


Szerintem nyugodj meg, hisz nem te voltál, amit pedig nem te követtél el, azt nem fogják tudni rádbizonyítani.

2011. okt. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem nagyon értem, miért itt, ezen a weblapon próbálsz választ keresni, ahelyett, hogy azt a bizonyos felvételt próbálnád megnézni, megnézetni valakivel, ill. a cégen belül próbálnál intlzni valamit.


Mi értelme annak, hogy idegesíted magad? Itt miért védekezel, semmi értelme, ez semmit nem visz előre.

2011. okt. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert drukkolok, de ha nem te voltál csak nem tudják rád húzni!
2011. okt. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Tuti nem reagálom túl....mondok két példát is: ráírtam az egyikre, az oldalon: rá 10 másodpercre kiírta: "és rám is írt priviben", előtte, felhívtam a másikat, rá 5 percre: "telefonálgat, ahelyett, hogy bevallaná"... :D - nem őszinte a nevetésem...


ennél egyértelműbb nem lehet, hogy kire gondolnak. A feljelentést pedig csak akkor teszem meg, ha a rágalmazás ténylegesen meg is történik. DE. a lehetőséget keresni fogom, és keményen meg is teszem a megfelelő lépéseket, ha odakerül a sor.


(azóta törölték az egész kommentelgetést az oldalról egyébként)

2011. okt. 7. 00:48
 16/41 A kérdező kommentje:

Nem védekezem :). Csak tanácsot kérek. A dolgok pedig CSAK hétfőn derülnek ki. Addig pedig...


1.: ki kell "beszélnem" magamból.


2.: reménykedtem benne, hogy értelmes hozzászólásokat kapok, amik olyan jó lehetőségeket, tanácsokat kínálnak nekem a probléma megoldására, amiket ténylegesen fontolóra veszek. :) - szerencsére elértem a célom, mert rengeteg jó hozzászólást, véleményt kaptam.


A bizonyítás, "harc"...harc... hétfőn kezdődik... :)

2011. okt. 7. 00:52
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha alaptalanul vádolnak simán feljelentheted őket rágalmazásért és becsületsértésért. Vagy bizonyítsanak vagy kussoljanak. Amenyiben a felvételekéből kiderül hogy nem te voltál úgy az döntő lehet.mindenképp nézzétek meg azal is aki most vádol
2011. okt. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet,hogy csak szivatnak?

Munkahelyi terror (mobbing)

Egy biztos ezek nem tekintenek barátjuknak!

(lopás ide vagy oda)

2011. okt. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Tuti nem szívatnak :D:S...ennyien biztos nem. Eddig ráadásul szinte mindenkivel relatíve jóban voltam. Csak egy embert gondoltam barátnak, de....hát ő is bek@phatja....
2011. okt. 7. 01:12
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy hasonló esetem, ott a főnököm nézett el valamit nagyon, és azt hitte eltettünk pénzt, de a végén sikerült meggyőzni, bár onnantól kicsit más lett a hozzánk állása, pedig mi sem követtünk el semmit. Ott voltak kamerák, és mi mondtuk neki hogy: "ok, akkor nézzük már vissza", mire bevallotta hogy nem vesznek.
2011. okt. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!