Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt/van cigány osztálytársad?...

Volt/van cigány osztálytársad? Szeret (t) ed?

Figyelt kérdés
A kérdést nem kell törölni, mert én is cigány vagyok, szval ha én cigányozok, az nem rasszizmus.. :)
2011. okt. 7. 20:54
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
48%
Te meg azzal nem mész semmire hogy ócsárolod őket ;) Ebben az országban sajna nem az van amit a nép szeretne.A gyűlölködés miatt sem fogják a cigányokat kizavarni az országból...ha arányokat nézel ha nem.De ha ez lenne,hogy a lopós,koszos cigányoknak ki kellene menni az országból,akkor az ugyanilyen magyarok is menjenek.Jó pár politikus és "nagy ember" nem maradna itt ha a lopást nézzük.Akiket nem a cigányok lopnak meg azt a fentiek !!
2011. okt. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
87%

Ez miért lenne gyűlölködés? Ezek tények sajnos. Nem kell kivonulni a cigányoknak, nyilván nem az a megoldás, ha más országra zúdítjuk a problémákat, bár ahol ők előfordulnak...

A cigánybűnözés külön kategória, vannak bűncselekménytípusok, amik kifejezetten rájuk jellemzőek, így azokat nem is lehet összemosni akár a politikusbűnözéssel, akár mással, speciális kezelést igényelnének. De amíg ez be sem kerül a köztudatba, addig ne várjunk megoldást se.

2011. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
84%
Igen, gyerekkorom óta mindig voltak cigány (inkább lány) barátaim, általánosban is talán volt egy-két cigány származású. Aztán középsuliban egy elég hülye gyerek volt az osztálytársam aki szintén cigány, de nem volt ártalmas (pláne, hogy még a hangyától is félt). Színjátszós szakkörben is volt egy srác, aki valami hihetetlen művészi tehetséggel volt megáldva (az hogy, meleg-e soha nem derült ki). Aztán egy programon megismerkedtem egy csajjal, ő is tök normális. Amikor egy zálogházban dolgoztam akkor mondta a főnököm, hogy add nekik meg a többieknek is járó tiszteletet és ők is normálisak lesznek hozzád, ez a dolog bejött, soha nem ért atrocitás részükről.
2011. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
Látom, megoszlanak a vélemények.. Nekem mindig is voltak magyar barátaim :)
2011. okt. 7. 23:43
 35/55 anonim ***** válasza:
98%

Bocsi, a válaszokat nem olvastam végig, de sejtem, hogy miről szól a többség.

Nos, nálunk az egész suliban egyetlen egy roma lány volt, és a mi osztályunkba járt. Eleinte én is tartottam tőle kicsit, de mivel pont utánam jött a névsorban, sokszor voltunk együtt hetesek, és a végére egész jól összebarátkoztunk, sőt, mindenki megszerette.

EGYEDÜL Ő ÉRETTSÉGIZETT KITŰNŐRE a stréber osztályunkból. Szóval erről ennyit. :)

2011. okt. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
86%

Volt és van is.

Valamelyiket kedveltem, mert tényleg normális volt, de a többsége állat módjára teszi tönkre az órákat, üvöltöznek, verekednek, stb és a tanár nem mer lépni, mert nem egyet megvertek már!

2011. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
82%

Igen, volt egy furcsa kamaszszerelem köztünk, de csak felületes, nem maradt meg, elég zavaros lelkivilágú gyerek voltam abban az időben.


Később cigányul tanultam, egyszerűen érdekelt. Ez még a 80-as évek végén volt. Egyszerűen rájöttem, hogy tulajdonképpen azt sem tudom, mi ez a szó, mit is jelent. Valami nép? Van nyelvük? stb. Gyerekkoromban olvastam cigány meséket, érdekesen furcsák voltak. De hogy tulajdonképpen kik is ők, azt nem tudtam, ezt a kérdést sokat feszegettem felnőtteknél, apám munkatársai között meg voltak szociológusok is, az egyik meg úgy válaszolt hogy könyvet adott, meg mesélt. A nyár unalmas volt, szóval volt időm foglalkozni a dologgal, a nyelvbe is belekezdtem pár lecke erejéig. Aztán jött a rendszerváltás (még kamasz voltam), megjelent a sok romániai utcagyerek. Gondoltam, na most kipróbálom, ,,működik''-e a nyelv igaziból, vagy csak valami kitalálás. Hát működött ,,élesben'' is, furcsa volt hogy Budapest utcáin egy teljesen más nyelvet használhatok gyerekekkel beszélve. Nyolcadik kerület bevándorló utcagyerekeivel beszélgettem, de jártam ,,honos'' nagycsaládokhoz is, jó emlékeim voltak. Az utcagyerekekkel meg beszélgettem, játszottam, aki agresszív volt, azt persze kerülni kellett, de voltak életvidám jófej gyerekek is, egy idő múlva megismerte az ember. Persze ezek már a kora kilencvenes évek vadkeleti idői voltak, akkor volt a kamaszkorom vége.

2011. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim válasza:
91%
nekem van ő az egyik legjobb barátom néha fuüllent de hát ell lehet nézni
2011. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
80%
Na... Innen is látszik, hogy nincs szólás szabadság, kitörölték a kommentemet... szép
2011. okt. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim válasza:
100%
Általánosban volt több is, de utáltam őket mert buták és lopósak voltak. Aztán másik suliba mentem ahol volt egy barátnőm aki cigány volt. Sose volt vele semmi bajom szerettem... Most gimiben is van egy cigány osztálytársam.Elismerem, először előítélettel fogadtam de megváltozott a véleményem.Töri órán néha olyan társadalompolitikai okfejtéseket nyög be, hogy még én is meglepődöm, pedig jó tanuló vagyok. Őt igazán bírom jófej és értelmes,még habitusa sem cigányos.
2011. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!