Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A pesti emberek tényleg...

A pesti emberek tényleg lenézik a vidékieket?

Figyelt kérdés
lehet,hogy a pesti emberek többsége mondjuk divatosabban öltözködik, mint a vidéki emberek (és most azért ne eldugott kis falukra gondoljatok),de az is igaz, hogy lenézik őket? Hallottam már olyat is,hogy vidéki ember inkább ne válasszon pesti sulit,mert rossz szemmel néznek majd rá. Nektek erről mi a véleményetek?
2011. okt. 25. 15:38
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
34%

Én nem nézem le a vidékieket, miért tenném.

Viszont párszor visszahallottam már, hogy "mert én pesti suttyó vagyok".

2011. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
43%
14 éves voltam amikor Pestre költöztünk, és ugye ott jártam középiskolába és van jó, és rossz tapasztalatom is. Suliban, és sulin kívül is sokszor kiközösítettek, leköptek, beszóltak, megvertek (ezt ritkábban) stb... amikor egyszer erőt vettem magamon hogy vissza szóljak, akkor abból nagy baj lett... akkora hogy ki is rugtak. Szüleim is akkor váltak szóval képzelhetitek... 14 évesen nyugtatókat kellett szednem. Gondolom ha felnőttként kerültem volna ide, akkor ez másképp lett volna, nem tudom.
2011. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim válasza:
49%
Előfordul néhány pesti, aki csak azért mert Pesten született, már egyből übernek képzeli magát, azokkal nem kell foglalkozni. A többiek meg jó fejek mindenkivel. (Szerintem ez az utóbbi a nagy többség.)
2011. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 Antimod ***** válasza:
37%
Soha nem néztem le senkit azért, mert vidéki.
2011. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim válasza:
31%
én Szolnokon lakom, és a szolnokiak is lenézik a kis falvakból jötteket, mert önbizalom hiányosak, és kisebbség érzésük van és ezzel kárpótolják. De amúgy ezzel a városok közötti gazdasági fejklettségek eltérése nem lenne gond, ha a mai unintelligens emberek megfelelően kezelnék
2011. okt. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
50%

Engem a fősulin eleve utáltak, mert pesti vagyok. (HB megye) Fél évig tartott, mire rájöttek, hogy ember vagyok, aki normális.


Akkor most ki néz le kit? :)

2011. okt. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
0%
Én Pesten laktam és nem igazán volt téma,ha valaki vidéki.... Egyszer határidősen dolgoztam 2 hónapot vidéken fegyveres szervnél,a hátam mögött állandóan sutyorogtak és többször is megkaptam teljesen ok nélkül azt,hogy bezzeg mert én pesti vagyok stb Úgy annyi volt az egésznek a lényege,hogy frankón kiközösítettek mert én pesti vagyok...
2011. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
59%
én vidéki vagyok(dél-dunántúl).nyáron mindig szoktam menni barátnőmhöz aki szintén vidéki(alföld) ott soha nem szokott érdekelni,hogy hogyan nézek épp ki.úgy vagyok vele,hogy ezek az emberek most látnak először és utoljára(pedig minden nyáron szoktam menni hozzá)...
2011. okt. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
26%

azt bírom, mikor a falusiak azt hiszik, hogy egy pesti gyerek életében nem látott még tehenet max fotón, és azt sem tudja melyik végén kell megfogni az ásót..

szóval a lenézés megy oda-vissza.


sok rokonom él kis faluban, és sajnos tapasztaltam, hogy elég korlátoltak sok dologban. emiatt nem lenézem őket, csak nincs közös témánk.

nem látogatom meg őket, ők sem jönnek hozzánk.


egyébként sok falusi, kisvárosi barátom van, aki az egyetem miatt költözött pestre, ők valahogy tudtak asszimilálódni, és fel sem tűnik, hogy pár éve még a csirkéket etette az udvaron :)

2011. okt. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
6%
nálunk a suliban is több ember van,aki faluból jön,de nem nézzük le őket.sőt,van olyan,aki falusi létére az osztály libái közé tartozik..
2011. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!