Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A pesti emberek tényleg...

A pesti emberek tényleg lenézik a vidékieket?

Figyelt kérdés
lehet,hogy a pesti emberek többsége mondjuk divatosabban öltözködik, mint a vidéki emberek (és most azért ne eldugott kis falukra gondoljatok),de az is igaz, hogy lenézik őket? Hallottam már olyat is,hogy vidéki ember inkább ne válasszon pesti sulit,mert rossz szemmel néznek majd rá. Nektek erről mi a véleményetek?
2011. okt. 25. 15:38
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
44%

külünbségek2:


itt születtem, ez a szülővárosom. szeretem.


többször hallgatom, h "ez egy élhetetlen város", "nem is értem hogy lakhat valaki itt a zajban, meg szmogban", "én biztos nem költöznék oda sohasem"....


Ha viszont én fogalmazok meg kritikát egy másik várossal, vagy faluval kapcsolatban, akkor egyből "bunkó pesti" vagyok, akinek semmi sem jó.


(sokszor megtörtént beszélgetések)

2011. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
35%

különbségek3:


szeretek lakásban lakni. hétvégén, vagy amikor időnk engedi persze eljárunk kirándulni a Pilisbe, vagy csak ide a Budai hg-be.


vidéki ismerőseimtől rendszeresen megkapom, "ők nem tudnának nem kertesházban élni", "nekik fontos a természet közelsége", stb.


és amikor megnézem hogyan is élnek, valójában a természet a 200m2-es udvarukra és a fűnyírásra korlátozódik. hétvégente meg inkább autót, láncfűrészt, egyebet bütykölnek, mint eljárnának például kirándulni.


tanulság:


más életforma, nem összehasonlítható, nem rosszabb vagy jobb egyik a másiknál.

2011. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Én ezt főleg a tizenévesek közül vettem észre, meg néhány "elmebajnok" fiatal húszonévesnél.

Kultúrált, normális emberek nem nézik le egymást amúgy sem, amiatt meg pláne nem, hogy ki honnan való.

2011. okt. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
66%

Erre egy valamit tudok írni: pesti és vidéki emberek között is akad olyan, aki lenézi a másikat. Nem mindenki mindenkit.

Én pl. pesti vagyok és teszek rá, hogy ki honnan való, ha a szíve a helyén van. Ennyi.

22/L

2011. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
9%

Látom jókat írok, mert rendesen lepontoznak az emberek.


bizonyára magukra ismertek a szituációkban.


más oka nem nagyon lehet, hiszen pont azt írom, senki nem néz le senkit, csupán máshogy szocializálódtunk....


:-)))))

2011. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
51%
Én csak azt nem tudom megszokni, ha valaki azt a szókapcsolatot használja, hogy "felköltözöm Pestre" vagy "felutazom Pestre". Mégis mihez képest fel??? Ez már magában egyfajta ítélkezést hordoz... Hogy a kérdésre is válaszoljak : az értelmesebbje e miatt úgy sem néz le senkit!
2011. okt. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%
EZ EGY ANNYIRA HÜLYESEG !!! Ne mertem ezt pesti vagy videki mindegy ! az a lenyek,hogy magyarok vagyunk es kesz ! össze kene fognunk mar es nem egymast fikazni!
2011. okt. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
52%
én ismerek olyat aki lenézi őket szemükbe "mucsai köcsögnek "hívja őket stb... de ismerek olyat is aki nem
2011. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
70%

általában pont fordítva szokott lenni, a pestiek kapják meg folyamatosan, hogy bunkó nagyképű pestiek, meg hogy ott mindenki ferdehajlamú degenerált, mindenféle horrorsztorikat, hogy Pesten ha este 8 után kimész az utcára, akkor azonnal megkéselnek, kirabolnak és megerőszakolnak, ilyen sorrendben majd visszafelé sorrendben is, és még lehetne folytatni.


És az is egy remek megfigyelés, amit itt valaki felvetett, és már egyes kommentekben is megnyilvánult: ha egy vidéki lehordja Budapestet, hogy ő valami miatt nem szereti (akár úgyis, hogy max futólag volt ott), az teljesen rendben. De ha egy pesti ki meri jelenteni egy másik városra, hogy az neki valamiért nem jön be, akkor atyaúristen mekkora bunkó nagyképűek ezek a pestiek...


Szintén érdekes, hogy az itteni hozzászólásokban is a felhozott példák döntő többsége olyanokról szóltak, akik vidékről költöztek Pestre, és utána elkezdték fennhordani az orrukat. Tehát összegezve láthatóan vidéken elég elterjedt egy kisebbségi komplexus Pesttel szemben, amit szépen rávetítenek a pestiekre, hogy azok milyen bunkók, milyen nagyképűek, közben meg ha egyszer odakerülnek, akkor belőlük válik a legnagyobb sznob.



Amúgy a focis fórumokat is tanulságos olvasgatni ilyen szempontból, ott is ugyanez megy, hogy hülye pesti csapatok így meg úgy, ami már csak azért is mókás, mert jellemzően a vidéki csapatokat támogatja rendesen a helyi város, mint az egyik fő fenntartó, míg Pesten, ahol a kerületeknek vannak csapataik, ott nincs a klubok mögött az önkormányzat.

2011. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!