Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A pesti emberek tényleg...

A pesti emberek tényleg lenézik a vidékieket?

Figyelt kérdés
lehet,hogy a pesti emberek többsége mondjuk divatosabban öltözködik, mint a vidéki emberek (és most azért ne eldugott kis falukra gondoljatok),de az is igaz, hogy lenézik őket? Hallottam már olyat is,hogy vidéki ember inkább ne válasszon pesti sulit,mert rossz szemmel néznek majd rá. Nektek erről mi a véleményetek?
2011. okt. 25. 15:38
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
54%
Engem csak az zavar, hogy a pestieknek van Pest minden más már "vidék". Elhagyod a Pest táblát és egyből már vidékeznek. Ez engem borzasztóan bosszant. A párom pesti, ha arról van szó, hogy megyünk a szüleimhez, nem azt kérdezi, hogy akkor megyünk-e anyámékhoz stb. Hanem, megyünk vidékre? Ha valakinek mondja, hogy megyünk anyámékhoz, akkor "vidékre megyünk hétvégén". Ha nyaralni megyünk, akkor "vidéken vagyok". AKkor is, ha mondjuk Debrecenben, meg akkor is, ha egy kis eldugott faluban. Minden vidék! Vidék, vidék, vidék, az agyamra megy vele. De ugyanilyen a közért is. Olyat nem tud mondani, hogy elmegyek boltba. Ő közértbe megy...
2011. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
33%
szerintem ez is emberfüggő mint minden más. vannak buta emberek és vannak értelmesek.
2011. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

arra soha nem gondoltam,hogy egy vidéki lenéz egy pestit, erre inkább fordítva gondoltam. már csak azért is,mert egyszer egy pesti barátom lejött hozzánk vidékre és ahogy mentünk az utcán,csodálkozva megkérdezte: "És hol vannak a disznók meg a tehenek?"

most azt hitte, hogy vidéken egész nap földet művelünk meg trágyázunk az állatoknál? holott nagyon jól tudta, hogy nem lakom faluban, hanem nagyobb városban. bár a faluban se szokás ez mindenkinél.

15.44 válasza tetszik: "Mindamellett hogy megnézném én, hogy ki mit enne, ha nem lennének falvak, nem lennének agrárgazdálkodó területek, mint pl az Alföldön. Azt hiszem, leginkább egymást."

Az is igaz, hogy ezen inkább a kamaszok akadnak ki... de sajnos találkoztam már olyan felnőttel,aki lenézte a vidékieket.

2011. okt. 25. 16:04
 24/39 anonim ***** válasza:
72%
Nagyanyósom anno egy faluból jött Pestre, de úgy csinál, mintha valami nagyasszony lett volna belőle, pedig a legputribb kerület legputribb részén lakik annak megfelelő színvonalon, de ha szó van mondjuk szabolcsról, akkor mint a borjú az új kapura: "És mit csinálnak ott az emberek??? Milyen munka van ott?? Miből lehet ott élni? Mi van ott egyáltalán??" Bazki, mintha Pesten kívül csak trágyázni lehetne!
2011. okt. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
46%

emberfüggő.

én pécsi vagyok, és az egyetemen van egy pesti csaj. rögtön azzal kezdte, hogy lerondázta, leszólta a várost, hogy milyen rossz itt lenni stb.

másik pesti csoporttársam viszont szereti.

tehát van akinek semmi se jó és mindent lefitymál, van aki meg normális.

nem lehet általánosítani

2011. okt. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
58%

Ez a lenézés hülyeség sztem. mindenre igaz!

Az ELTE-n végzett, normálisan öltözött, értelmes tekintetű, magyarul tökéletesen beszélő páromnak meg akarták magyarázni a cipőt, amivel sorba állt a pénztárnál.

Nekem ki kellett mennem az üzletből a gyerekkel és Ő fizette ki a cipőmet.

Pénztároscsajszi közölte vele, hogy ez női cipő.

Arra már nem volt esze, hogy ha látszik a külföldin hogy tényleg az, akkor angolul szólaljon meg!

Szerinte külföldön nincs női és férfi cipő?

A párom mögött álló faszi megjegyezte, hogy a nőnek van vagy 4 diplomája:-)

2011. okt. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
44%

sztem alapvetően nem nézik le a nem fővárosiakat az itt élők.


ám vannak olyan szocializálódásbeli különbségek, amik félreértésre adhatnak okot.


ezek kellő empátiával áthidalhatók, de a legtöbb sértődést sztem ezek okozzák....

2011. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
48%

Még 16.07 vagyok:

Aki egyetemre járt vagy különböző helyekről (vidék, külföld)

érkezett emberekkel találkozott az normálisan gondolkozik erről a kérdésről.

De vannak kivételek, mert a kivakaródzott szegedi ex kolléganőm még a földijeit is lenézi!

2011. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

16:03

megértelek téged, ez engem is tud zavarni mert van hasonló ismerősöm.

2011. okt. 25. 16:10
 30/39 anonim ***** válasza:
25%

különbségek:


megtörtént eset. mondtam, menjünk este színházba, van egy jó előadás, stb..


válasz: "színházba azért jár a legtöbb ember, mert sznob és fontos neki, h lássák oda jár."


csak azt felejtette el a lány, hogy Budapesten rengeteg színház van, így nem azonosítható, ki "jár" és ki nem ilyen helyekre. itt tényleg az előadás kedvéért mennek el az emberek és nagy a választék, nem úgy, mint a legtöbb vidéki városban, ahol egy színház van csupán.


tanulság:


le lettem sznobozva, mert más kultúrkörből származunk, és ugyanazok a dolgok mást jelentenek nekünk.

2011. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!