Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a Pestiek...

Miért van az hogy a Pestiek lenézik a Vidékieket? Meg a másik mindig mindent Pest kap. Vidékek meg rohadjanak meg ott ahol vannak? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 15. 17:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim válasza:
90%
Van egy régi mondás, nekem mindig ez jut eszembe. "ha a falusi nem sz_rik a városi nem eszik" és ez így van, ne foglalkozz velük.
2010. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
93%
Miért? Csak Pest meg vidék létezik? Azért a nagyvárosokat nem nevezném vidéknek. Nekem a vidék az falu vagy tanya. Ha meg minden vidék ami nem itt van, akkor nekem spec. Pest vidék.
2010. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
100%
Én alapban a Vidék, vidéki megnevezéseket nem tudom megszokni...
2010. jún. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
42%
Ezt az egész mendemondát a vidékiek szítják állandóan. A pestieknek semmi bajuk velük!
2010. jún. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:
Onnan jön ez hogy, egy ismerösöm felköltözött Budapestre és azóta egyfolytába csesztett minket a vidékiek így meg úgy teljsen elszállt magától.. meg hogy milyen jó dolga van ott, mint itt stb..
2010. jún. 15. 17:52
 6/66 anonim válasza:
83%
Én nem csak a pestiekre mondtam a "mondást", már bocs de némely városi olyan bunkó ( tisztelet a kivételnek)hogy nálunk a vidéki pályaudvart " paraszt elosztónak" hívják.
2010. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
57%

Ezzel most nem leszek népszerű,de vállalom...A lenézéssel nem értek egyet,de nem is gondolom hogy igaz volna.A mindent pest kap viszont nálam kiverte a biztosítékot.


At ország bevételeinek 60%-a budapesten keletkezik,miközben a területe 10%-az országnak.


A kétmillió helyi lakos mellé még kb.egymillió "vidéki" használja az itteni infrastruktúrát,pl metrót amit Te sajnálsz a "pestiektől".Ahelyett hogy mindent Budapest kapna sokkal kevesebbet kap vissza mint amit befizet a büdzsébe.Ki ne derüljön már hogy piripócs és a hozzá hasonló faluk tartják el budapestet mert eret vágok magamon...

2010. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
100%

legyenek...


egyik megyeszékhelyen lakom,panel,nyűzsi,embertömeg,sziréna,bolthátánbolt,éstb...



de pest nekem is tulzsufolt,nem mennék...


vidék nekem meg a falvak,kisvárosok... megyeszékhely nem vidék nekem

2010. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim válasza:
95%

"Pesten vidéki paraszt vagyok, vidéken meg pesti köcsög."

~~~Showder Club~~~

2010. jún. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
100%
minket a városiak hívnak parasztoknak meg a helységünket parasztfalvának. Én azt vettem észre, hogy itt akárhány kérdés van, mindenki azt írja pl: menyjetek a Margit-szigetre randizni, menyjetek a Lánc-hídra, akármi, mintha tök természetes lenne hogy pestiek az emberek. Multkor leveleztem egy lánnyal, kapásból az első kérdése: melyik kerbe laksz? Hát köszi...
2010. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!