Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szép napot mindenkinek!...

Szép napot mindenkinek! Szerintetek az elviselhetetlen pletykás szomszéddal mit kezdjek? Nem tudjuk élni a saját életünket!

Figyelt kérdés

Panel házban lakunk,anyuék elváltak nem olyan rég. Fölöttünk lakik egy anyuval egyidős nő, aki folyamatosan leadja a drótot anyu volt férjének. Mindent hall,ha veszekedünk arról egyből értesíti apámat,persze ő egyből piszkál minket. Olyan dolgokat hallunk vissza,ami szerintem már undorító tőle. Más életében vájkál... Anyu nem akar balhét,de nekem a hócipőm televan ezzel a nővel. Sokszor neki teszünk szívességet és ez a hála. Azon gondolkodok hogy még ma felmegyek hozzá beszélgetni.


Szerintetek?


2011. dec. 1. 11:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
42%

Nem beszélgetni kell vele, hanem egyszer beverni az arcát.

Onnantól kussban lesz.

2011. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Első. Van, hogy az embernek összejönnek a dolgok. Anyu szokott néha kiakadni, mert nagyon nehéz helyzetben van. Ha tudnátok, szerintem nem írnátok ilyeneket. A panel nem arról szól hogy félünk a másiktól, nehogy meghallja hogy miről beszélgetünk, veszekedünk. Itt nincs olyan család ahol ne lenne veszekedés, mindig van vmi. A házban vannak drogosok akik nap mint nap csinálják a balhét, vannak alkoholisták, sok kamasz és egyéb. Sajnos ami a legdurvább hogy néha anyunak fecsegi ki egy másik család életét, vagyis próbálja mert anyu erre nem vevő. Ő persze ilyen, szeret unatkozni, a férje mindent megad neki, csak otthon ül max kutyát sétáltat. Utálom az ilyen férgeket akik mások életében vájkálnak csak mert nincs jobb dolguk.
2011. dec. 1. 12:01
 13/16 A kérdező kommentje:

És tudod, anyuék már nagyon régóta jóba vannak, voltak. Ha rosszba lennének már x éve, azt mondom hogy belefér, mert szivatja a másikat. De így...

A másik, hogy apám is egy szemétláda, mert ő a problémát nem megoldani szeretné hanem fokozni.

2011. dec. 1. 12:07
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem érted meg, hogy hiába okoskodunk,hogy mit kéne neki mondani vagy hogy mekkora egy féreg,ettől még nem oldódik meg semmi.Ha kiosztjátok még jobban kifecseg mindent,ha csak ezen kattogsz,hogy mekkora féreg,hogy csinálhat ilyet,ettől még a probléma nem tűnik el. A probléma akkor tűnik el,ha nem tud meg új információt.Erre a legegyszerűbb mód,ha a fontos családi ügyeket nem veszekedés folytán beszélitek meg,hanem nyugodtan,higgadtan,hogy senki ne hallja meg. Ezzel nem korlátozódik a magánéletetek,csak ember módjára kommunikálnátok.Plusz nem fog hallani semmit és a probléma megoldódik. Ezt egy 5 éves is megérti.
2011. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem akarom védeni a szomszédod, mert olcsó húzás, hogy továbbadja az exférjnek, amit hall. De. Írtad, hogy nem kötelező ott laknia. Nos, nektek sem. Másrészt, én is panelban lakom, de, ha valaki úgy veszekedne (leírásod alapján nem is egyszer), hogy nekem legyen annyi infóm a dolgaitokról, amennyi rohadtul nem érdekel, akkor igenis ugyanannyi hibátok van a sztoriban, mint a szomszédnak.
2011. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Huh, nézd, én elhiszem, hogy idegesítő a szomszédotok, nekünk is van pár ilyen pletykás vénasszony szomszédunk.. DE!

Sajnos, ha hangosan veszekszetek egymással, ami kihallatszik a lakásból, akkor az már nem a magán dolgotok. Tudom ez furán hangzik, de így van. Onnantól kezdve, hogy felemeled a hangod, és hallják a szomszédok, már nem akadályozhatod meg, hogy annak mondja el, akinek csak akarja.

Ti magatok "osztjátok meg" vele az információkat, (ordibáltok) és Ő ezt elmondja apukátoknak. Ha nem kiabálnátok ki olyan dolgokat, amiket nem akartok visszahallani, vagy nem szeretnétek, hogy illetéktelen fülek hallják, akkor nem is lenne probléma.


Teljesen igazad van abban, hogy semmi köze ahhoz, hogy Ti miről veszekedtek, ráadásul ocsmány dolog, hogy ezt tovább is adja aputoknak, de ez ellen szinte nem tehetsz semmit. Max befenyíted, vagy tényleg halkabban vitáztok. :/

2011. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!