Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha a szomszédb...

Mit lehet tenni ha a szomszédba élő gyerek állandóan bőg meg vinnyog és áthallatszik? Többi lent.

Figyelt kérdés

Lakótelepen élünk és a szomszédba lakik egy kisgyerekes anyuka. 1 éves mult a kisfiú. Egésznap azt hallgatjuk ahogy vinnyog meg üvölt. Ma hajnalba arra keltem fél 4 kor hogy bömböl megint.

Mit lehet csinálni?


2012. jan. 28. 11:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, hogy szerencsénk van ezzel a lakóközösséggel, pedig nem kicsi, 26 lakásos udvaros társasház.

Vagy én tanultam meg alkalmazkodni a városi élethez. Most is ugat az egyik kutya, a másik szomszéd veri a húst az ebédhez, én meg halálos nyugalommal ülök a gép előtt, a másfél éves babám meg alszik a szobájában, mint a bunda.

Néha persze engem is zavar, mikor az egyik anyuka lusta elvinni a kölkeit a játszótérig (300 méter kb) és itt az udvaron ordibálnak meg vadulnak a műanyag motorral, de még sose gondoltam, hogy lemenjek vele balhézni. Cserébe minket sem b.szogat senki, ha átjönnek rokonok, barátok és késő este még kimennek a folyosóra cigizni. Persze előfordul, hogy az én kicsimre is rájön az ordítás hajnal 4-kor, mert épp fogat növeszt, és a fal másik oldalán 3 másik gyerkőc szobája van, akik szoktak hangosan játszani, a nagy meg gitározni tanul. De nem akarjuk egymást megölni, azért mert csak éljük a mindennapjainkat, és az nem megy mindig síri csendben.

Talán annyi az egész, hogy meg kell tanulni alkalmazkodni meg egy kicsit magunkban is rendet rakni.

2012. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
97%

Én vagyok az ötös!

Nem,nem azzal volt baj,hogy fáj valami,elesik,zenét tanul,felkel éjjel vagy bármi.Nem is azzal,hogy hajnalban bőg állandóan,hanem azzal,hogy napközben is egész nap visítva játszanak a gyerekek,fém játékokat csapkodnak,toporzékolnak,kiabálnak az emeletről össze-vissza és így tovább,továbbá állandóan kiengedik őket a kertbe játszani,ahol műanyag motoroznak,ordítanak és így ment minden egyes nap hajnaltól hajnalig.Nem csak mi kértünk nyugalmat,hanem elég sok szomszéd.A vége az lett,hogy kifigyeltük mikor alszanak kb ők és jött a bosszú,mikor 10 napig nem aludtak egész nap-mert éjjel nem hagytuk őket egyáltalán nappal meg a saját gyerekeik.Valahogy csendesek lettek,nem hagyja hogy ordítsanak otthon,nem engedi hangoskodni a ház kiskertjében,hallom hogy csititja,ha a gyerek csak úgy vadul.Most is van,hogy nappal játszanak és kicsit zavaró,de rég nem olyan mint eddig volt,ezért nem fogok szólni,sőt éjszaka is szokott sírni egyikük,de mégis kimegy hozzá és foglalkozik vele és nincs az,hogy hajnali 2:30tól 4ig sír...

2012. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
30%

Én nekem van egy pianíno meg egy basszergitár erősítővel a szobámban meg egy dobfelszerelés, így nincs gond.


Nálunk nem a szomszéd a zajosabb. Nem is mernek újat húzni velem.


:-)


27 L

2012. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
18%

Nem semmi milyen válaszok születnek.

Nekem is van egy fiam, 1 éves múlt és jönnek a fogai. Fájdalomcsillapító mellett is sír, igen, éjszaka is. Nekem sem jó, a szomszédoknak sem jó akik persze engem cseszegetnek, abban a hitben vannak szerintem ha beszólogatnak meg átkopognak akkor majd nem fog fájni neki.

Tudom, hogy kényelmetlen, de én is elviselem a felső szomszéd 24 órás széktologatását, nem járok fel rikácsolni.

A gyerekemet pedig nem hagyom sírni, de már kikészülök, hogy a fájdalomtól üvölt és még a szomszédok is engem b@szogatnak.


Just a little patience... vagy nem kell lépcsőházban élni ha nem bírjátok.

2012. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
75%
Na igen, ezért nem költöznék soha lépcsőházba, vagy kizárólag olyan helyre, amit utálnak a kisgyerekesek, és nem jönnek oda. A pihenés és nyugalom nekem is jár.
2012. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
78%

Ja és a másik kedvencem, az alsó lakó. Egy fiatal nő, pedig a sztoriból inkább én egy rigolyás öregasszonyra gondolnék.

Feljött szólni, hogy ne mászkáljak magassarkúban a lakásban, mert őt ez zavarja. Nem mászkálok cipőben a lakásban és nincs magassarkúm se, nem hitte el. Megmondtam, hogy jó majd odafigyelek. Nem sokra rá elaludt a gyerek és én is, nem volt semmi mozgás a lakásban, erre feljön dühödten, hogy nem igaz, hogy nem bírunk csendben maradni. Kíváncsi lennék mit hallhatott, de nagyon felbosszantott. Szóval nem mindig a gyerekesek az elviselhetetlenek.

2012. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
57%

Én szerencsére nem panelban lakok,de a szomszédommal nekem is meggyűlt már a bajom nem is egyszer.Amikor kikötötte a kutyáját egy 1 méteres láncra és az ott vonyított reggeltől estig,az nagy élmény volt.Csak foglalkozni kellett volna azzal a szerencsétlen döggel és akkor nem ugatott volna egész nap,de így,hogy kiköti...

Amúgy szerintem gyerekeknél is így van.Ha foglalkozik vele a szülő,akkor nem ordibál egész nap.Ennyi.

2012. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem tudom. Mi is voltunk így, nálunk segített egy korrekt rövid beszélgetés, de van, aki támadásnak veszi (intelligenciától függően), ha megkéred szépen, hogy legyenek kicsit halkabban.
2012. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
80%
Hasonló problémával küzdök.Vagyis nem lenne probléma a szomszéd gyereke, amit két éve miden éjjel üvölteni hallok,ha nem akarna feljelenteni ugyanez a szomszéd, amiért a kutyám(4 hónapos törpe tacskó)ugat.a lakók aláírását megszerezte, de a házi rend nem tartalmaz ilyet.Akkor most mi van??Mégis mit tegyek a más elkényeztetett gyereke ellen?????
2012. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
72%
Mi szintén önkormanyzati lakasban lakunk. A falak akár a papir... Fölül gyerek..alul gyerek+ kutyak... Legszivesebben mar agyonlöném öket mar sokszor. A felsö szomszed kislany apja kb idegbeteg lehet..állandoan üvölt a gyerekkel aki termeszetesen erre vonyit, toporzekol. Hozza teszem azt is h 3 eves kora ellenere sokszor ejfel 1 ora korul jar aludni (vonyitasbol itelve). Szoval itt sulyos gyereknevelesi problemak vannak sztem. Es ami a legszebb párom 3 müszakozik es mikor ejszakai müszakban van szinte semmit nemtud aludni nap kozben... Hála csodalatos szomszedainknak...
2016. nov. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!