Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fiatalok! Közületek ki az aki...

Fiatalok! Közületek ki az aki külföldön képzeli el a jövőjét?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 15:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
Bizonyos szempontból jó lenne elmenni innen; ég és föld a különbésg a vagyoni megoszlások között: szinte már csak nagyon szegények és nagyon gazdagok vannak az országunkba. Északra szívesen mennék, tetszik az ottani emberek mentalitása, ráadásul a Skandináv országokban toleránsak az emberek, nem úgy, mint itt. Kanadába is szívesen mennék, ahol nem érnének atrocitások (egyik előbbi hozzászólásban említett ok miatt:S). Persze nem örökre mennék el, csak pár évig. Tudom, hogy honvágyam lenne. Magyar vagyok, itt születtem, és akárhova visz az élet, én mindig magyarnak fogom vallani magam. Büszke vagyok az országomra, akármilyen sz@r helyzetben van. De ki tudja, talán pár év múlva megoldódik a helyzet - reménykedni lehet. Viszont ha marad ilyen, akkor nem szeretnék ide szülni gyereket, viszont fontosnak tartom, hogy akkor is, ha a világ másik részén élnék, a gyerekemet akkor is megtanítanám magyarul, és ismerje az anyaországát, mert ez szerintem nagyon fontos.
2009. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

ma 15:59

Nagyon pofára fogsz esni külföldön.

2009. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
9%
Honnan tudod, hogy pofára fog esni? Szánalmasak vagytok..Szerintem ez egy kérdés volt, amire bárki megírhatja, hogy elmenne-e külföldre vagy sem. Ezek a melegeket szidalmazó szövegek pedig egyenesen röhejesek..Még jó, hogy egyre kevesebben vannak a konzervatív, begyöpösödött emberek és egyre többen lesznek a liberális gondolkodásúak.
2009. aug. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
0%

ma 20:24


Az összes ilyen liberális a saját kezemmel lőném a Dunába.

2009. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
9%
a saját kezeddel lőni nehéz lenne:D én inkább téged "lőnélek" a Dunába:D
2009. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

Én külföldön képzelem el, bár nem szeretném, de jobb lehetőségnek látom, mint maradni. Nem száz százalék, hogy megyünk, de most teperek, és alapozom meg a dolgokat a későbbiekre, hogy simán menjen a kiköltözés, ha végképp eldöntjük. Most én kint vagyok, nem életcél, amit csinálok, de jelenleg élvezem, és tapasztalat-szerzésre remek.


Igaz, hogy nincs kolbászból a kerítés. Igaz, hogy sokat kell dolgozni, meg nem repül a sült galamb a számba. De. Az első, amit szeretek itt, az az emberek hozzáállása a munkához. Otthon mindenki mondja, hogy jaj nem szégyen a munka menjél csak dolgozni. Aztán beállsz a pult mögé, vagy takarítasz, ugyanazok az emberek fitymálva méregetnek, hogy ide jutottál. Itt egy szobalányként nem érzem ezt. Munka, munka kész.

A másik a fizetésem. Itteni viszonylatban szarnak számít, mégis hirtelen azt sem tudtam mit kezdjek a a szükséges kiadásokon felül megmaradó pénzemmel. De komolyan. Otthon, ha mondjuk venni akarok egy nike cipőt, akkor az egy hatalmas dolog, ha a szar fizetésből valahogy ki tudom hozni. Itt meg simán megveszek magamnak olyan dolgokat, hogy otthon nem is tudom mikor jutnék el addig, hogy áruhitelre megvegyem. És nem olyan különleges dolgok, hanem mondjuk egy fényképező, vagy egy laptop.

Van, ami drágább, de nem annyival, amennyivel több pénzt keresek.

Lehet, hogy családdal másabb lenne, de nem hiszem, hogy olyan nehéz, mint otthon. Én pillanatnyilag azt látom, hogy otthon elmehetnék gürizni ötven-hatvanezer forintért, amiből a kiadások után tudnék venni egy fél pulóvert. Hát ez nagyon nincs rendben szerintem. És nem azért mert hülye vagyok, de komolyan néztem olyan álláshirdetést, hogy öt év speciális szakmai tapasztalat, meg kutyafüle. Fizetés, hetvenezer. Na azt már meg sem kérdeztem, hogy abból még ugye le is vonnak. Egy átlagos embernek borzasztó nehéz megélnie ott, és szerintem nagyon rossz, hogy az egyszerűbb kiadásokat is luxus kategóriába kell sorolják. A fiatalok elindulása meg az életben. Hát az még rosszabb.

Itt azért a minimálbér is úgy van kitalálva, hogy lehessen belőle élni. Otthon meg éhen halni sok, másra meg kevés.

2009. aug. 18. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim válasza:
amerika. itt semmiféleképpen sem :S
2009. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

utolsó válaszolónak: azért az USA nem olyan, mint ahogy a legtöbb ember elképzelné... eléggé kihasználják a bevándorlókat, és tény, hogy jobban meg lehet élni, de nagyon sokat kell dolgozni...

de amúgy én is külföldön szeretnék élni... Madridban, Londonban vagy Berlinben... nagyon szeretem a Magyarországot, de ami itt folyik, az egyszerűen borzasztó...

ja és még azért is megyek el, mert nem szeretném ha anyám megtudná, hogy meleg vagyok:(

2009. aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim válasza:
Akik kimennek soha nem engedném vissza őket! Abban igaza volt Gyurcsánynak, hogy az ilyenek nem igazi magyarok akik a szar.ba itthagynak minket!
2010. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim válasza:

Ha már az 5000 eurós fizuval példálózunk, én ismerek olyan magyart személyesen, aki keres ennyit, mégpedig EU-konferenciatolmácsként Brüsszelben. És ha ez még nem lenne elég, remek juttatásokat is kap, plusz ne feledjük, hogy az EU-ból kap majd nyugdíjat.


Persze igaz, hogy hülyére tanulta magát évekig,4 nyelven beszél anyanyelvi szinten, és nem büfészakra járt, nem non-stop beba@zásnak fogta fel az egyetemi éveket...de valamit valamiért...

2011. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!