Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok, ha az...

Ti mit csinálnátok, ha az alsó szomszéd /albérlő/ 3 percenként járna ki cigizni az erkélyre? Nagyon zavar a cigifüst. Babát várok, és a gyerekszoba ablaka is az Ő erkélyük fölött van.1 hónap múlva meglesz a picur, és még ablakot sem nyithatunk ezért.

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 10:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
38%

1. Több mint 40 évig dohányoztam, és sohasem éreztem azt, hogy a szomszéd lakásokban, vagy a szomszéd lakás erkélyén dohányzók füstje egyáltalán bejött volna az én lakásomba. Észre sem vettem, és ha volt is ilyen, nem zavart.

2. Három hónappal ezelőtt letettem a cigit, azóta egy szálat nem szívtam. Körülöttem egy lakás van, ahol cigiznek, képes vagyok hajnal 5-kor felébredni arra, hogy a szomszéd erkélyen valaki cigizik. És igen, engem is zavar, de nem szólhatok érte! (Jogilag!)

3. Az is igaz, hogy amíg ezt a "nemdohányzók védelme érdekében" és a "dohányzók elleni" törvényt meg nem hozták, addig senkinek sem jutott eszébe ez miatt tiltakozni, felháborod stb.

4. Hamarosan még kevesebben fognak dohányozni, ha igaz az, hogy jan. 1-től a kormány igaz, hogy két nekifutásban, de gyakorlatilag a jelenleginek 2xesére emeli a dohány árát.


Majd az albérlő is visszább fogja, mert anyagilag nem fogja bírni. Addig te is megpróbálhatod, a pici szobáját áttelepíteni, vagy a lakás tulajjal beszélni, hogy legközelebb olyannak adja bérbe, aki nem dohányzik. Valamit ki lehet találni, az is biztos, hogy a szomszéddal szép szóval többet érsz el, mintha neki-esel, és "jól odamondogatsz" neki.

2012. júl. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
64%

Szólj neki, mutasd meg a pocakod! Vagy veszi a lapot, vagy nem , mást nem tehetsz. Illetve láttam egy (igaz még csak egy helyen, Angliában) füstterelő párkányt, amit egyszerűen fel lehet szerelni a meglévő párkányra, és az alulról felszálló füst nagy része kikerüli.

Én egy ideje elektromos cigit használok.

Vannak olyanok, akik ha meglátják a "füstöt", ami valójában szagtalan vízgőz, közlik, hogy messziről érzik a büdös bagószagot és csípi a szemüket a füst!

2012. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
41%

Teljesen jogos a felháborodásod, csak sajnos egyelőre ez ellen nem lehet semmit tenni.

Lakásra spórolok, de épp emiatt tartok az egésztől, hogy nehogy olyan lakást vegyek, ahol a szomszédok az ablakban bagóznak...

Egy dohányos ember sosem fogja megérteni, hogy dohányszagot érezni pont olyan rossz, mint orrfacsaró dögszagot vagy csatornaszagot, szóval elviselhetetlen.


De míg a dohányos azt hirdeti, hogy neki jogában áll füstölni, addig egy dögszag vagy csatornaszag észlelésénél rögtön lépéseket tesznek, a szag megszüntetésére. Panaszkodnak a lakók, intézkedik az önkormányzat. Holott a szennyvízelvezetés egy hasznos dolog, és az eközben keletkezett hibák velejárói a tevékenységnek. Egy állat sem tehet arról, hogy éppen a mi házunk előtt leli halálát. Mégis mindkét esetben intézkednek, és számtalan hasonló példát mondhatnánk. Ezzel szemben a dohányzás egy teljesen felesleges haszontalan dolog, ráadásul még egészségkárosító is, a passzív dohányzás szintúgy. Egyszerűen annyi kellene csak, hogy nem gyújtanak rá. De mégis megteszik, és ez ellen sajnos még nagyon gyenge a jogszabály, és ezen kellene változtatni.

Tök jó, hogy legalább a megállókból kitiltották a dohányzást, de sajnos nem igazán büntetik... Az összes nyilvános területről tiltani kéne.

Az viszont hülyeség, hogy az éttermekben is tilos. Direkt dohányzó éttermeket és kocsmákat vagy akár szórakozóhelyeket kellene létrehozni, és ott csukott ajtókon és ablakokon belül dohányozzanak, melyek úgy vannak megépítve, hogy nem engedik átszivárogni a füstöt a szomszédos lakásokba. És az étel/ital fogyasztás ne legyen kötelező. Döntse az az üzemeltető, hogy dohányzó vagy nem dohányzó helyiséget nyit, és kész. Ezután ki kellene találni valamit, hogy aki a szomszédja orra alá füstöl, azt büntessék. Hisz azután simán lemehet beülni a dohányzós vendéglátó helyiségbe. Ennyi lenne a megoldás.


Az szmoghoz már csak azért sem hasolnítható a dohányfüst, mert mint mondtam, a dohányzás nem egy társadalmilag hasznos cselekedet. Az meg, hogy elmegy a kamion, és bűzölög, még inkább tűrhető, hisz éppen hozza vidékről a kenyeret a boltba. És még az is elnézhető, ha a 4 gyerekes család autóval indul reggel útnak, hisz 4 felé gyalog vinni 4 kisgyereket nem mindgi megoldható. stb. persze sokan feleslegesen autóznak, azt is vissza kellene szorítani és környezetbarátabb megoldást keresni, de még mindig inkább egy hasznos tevékenység okán keletkezett szagot szagolok, mint az abszolút semmire sem jó dohányfüstöt.


Jogom van hozzá, hogy ne a szomszéd bagóját szagoljam!

2012. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
69%

#13-nak

"Az meg, hogy elmegy a kamion, és bűzölög, még inkább tűrhető, hisz éppen hozza vidékről a kenyeret a boltba."

Nem lehetne csak vasutat, elektromos áruszállítókat, városon belül meg tricikliket alkalmazni? Mindjárt lenne jó pár munkahely és tisztább levegő! Jogszabály kérdése az egész!

Amúgy aki meg dohányzik, az a pék, a rendőr, a kamionsofőr...

2012. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
59%
Van boncmester ismerősöm, boncolt már hat éves kisfiút. Szénfekete volt a tüdeje, nem mintha dohányzott volna, csak éppen városban lakott. Van némi fogalmad, mi van a szmogban, hogy nyitott ablak mellett mit tartalmaz a por, ami egy idő után látszik a tv-n és a polcokon? Baba jön? Vettél neki bútort? Szereted az új bútor illatát? Na, akkor nézz utána a halogénezett szénhidrogéneknek. Tudsz róla, hogy magában a mosogatás végén rosszul elöblített tányér is immunszupresszív? Ott ülsz egy rakat, rohadtul mérgező, rákkeltő gőz, gáz és folyadék közt, erre a szomszéd cigije a legnagyobb bajod, mert most a dohányos a legfőbb közellenség. Ahogy téged sem érdekel, ha ő nem tud aludni az ordító gyerekedtől, ő is sz@rik rá, ha te érzed a bagót. Gondolom, nincs hangszigetelve a lakás, pedig a zaj, a nyugalom állandó hiánya van olyan veszélyes, mint az a gyilkos cigifüst. A bagós magának dohányozzon, ne zavarjon vele mást, de te is magadnak szüld a gyereket, ne zavarj vele mást.
2012. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
45%
Kiakaszt mikor valaki terhes lesz azt hiszi körülötte fog forogni a világ mindenki őt fogja pátyolgatni és mindenre hivatkozási alap lesz a "de nekem gyerekem lesz/van "kijelentés.Hát nagyon nem így van.Nem fog a világ megváltozni ettől a csak számodra nagy eseménytől.A dohányos így is lassan űzött vad lesz mert már mindenhonnan kergetik el,erre még elvárnád hogy a saját lakásában se gyújtson rá?Társasházban laksz ,költözz kertesbe ,ott majd a kutyaugatás miatt megy majd a rinya.Ahogy itt valaki nagyon helyesen írta,a városi levegő sokkal több károsító anyagot tartalmaz mint a néha beszivárgó cigifüst .
2012. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
30%
Ja, az meg a másik. A szomszéd pulikutya bánatos valagát sem érdekli, hogy gyereked lesz. Te csináltad magadnak, ez nem lehet hivatkozási alap. Hidd el, a panelban, városban a dohányfüst még egészségesnek számít. Tudtad, hogy sok panelban azbesztet használtak? Tudod, hogy már betiltották, mert rákkeltő? Nézz utána, hogyan mérgez, érdekes lesz.
2012. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
71%

Nevetséges összefüggésbe hozni gyerekbőgéssel meg kipufogógázzal a dohányzást.


Pl én nem bömböltetek gyereket és semmilyen zajt nem csapok, vonattal és kerékpárral járok, még a száraz leveleket is összegyűjtöm komposztnak, hogy ne csináljak füstöt égetéssel,

ennek ellenére járok-kelek és közben mégis dohányoznak idegenek a jelenlétemben. A vonaton is, ahol TILOS!!!

Mindent megteszek, hogy ne károsítsak/zavarjak másokat, és cserébe mégsem kapom meg ugyanezt. Pedig igazán járna, hogy ne kellej más füstjét szagolnom.

Miért nem tartják meg maguknak a füstjüket???

2012. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
69%
Én pl. gitározom. Azt hiszem, jól jártál a dohányossal... :)
2012. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

Én csípnék nagyon egy gitáros szomszédot!

Végső esetben ott a füldugó, ha rosszul játszik, vagy koncentrálnom kell.

De dohányfüst ellen nincs füldugó...

2012. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!