Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl a nyilvános...

Hogyan lépjek túl a nyilvános megaláztatáson?

Figyelt kérdés

Pénteken nagyon megalázott az egész osztály előtt a tanárom, azóta is folyamatosan erre gondolok, pedig lefoglalom magam, de így is a fejemben vannak a gondolatok..

Már többször újraálmodtam a szituációt..

Még soha senki nem alázott meg ennyire (mondjuk kevésbé se), és nagyon fáj még mindig. A tanár szemébe sem tudok nézni, legszívesebben bevernék párat..


Szóval ez pénteken történt, és azóta így érzek.. Mit tegyek? Ráadásul az önbizalmam is nagyon csorbult...


2012. okt. 8. 20:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne érezd magad rosszul emiatt, a többiek persze hogy nevettek, egy ilyen helyzet mindig vicces, de elfelejtik 2 perc alatt. A tanárral viselkedj úgy mintha nem történt volna semmi, így a legegyszerűbb védekezni ellene!
2012. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tanár alkalmatlanságát mutatja. Nincs olyan dolog, tett, ami feljogosítaná, hogy megalázza, kinevesse, pláne kinevettesse másokkal a hozzá képest kiszolgáltatott helyzetben lévőt. Vannak szadista típusú emberek, akik kiszúrják a gyengébbet, a pirulóst, a szorongót, és ez vadítja be őket.Szinte haragot éreznek az ilyenekkel szemben. Nagy igazság az, hogy minden csoda 3 napig tart, aztán enyhül a dolog. Lehet, hogy érzékenyebb vagy az átlagnál, és ez a tapintatlan, tapló tanár másokkal is az, csak nem figyeltél még fel rá. Én oda mennék hozzá, és szerényen rákérdeznék, hogy miért nem szimpatizál velem, de ehhez határozott fellépés kell, hogy ne a gyufát húzd ki nála még jobban. Próbáld nem mutatni, hogy bánt, mert akkor leszáll rólad, nem ad neki győzelmi érzetet már. De valóban jó lenne, ha utalnál rá, mi volt a szitu, mert lehet, hogy érzékenyebben reagáltad le.
2012. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
én ilyenkor mindig arra gondolok, vajon mennyi idő mire elfelejtik. És általában 1-2 hét után már csak akkor jut eszükbe, ha felemlegetik. Én is voltam már megalázó helyzetben, de a jövőbe néztem, hogy majd elfelejtik. És tényleg!
2012. okt. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ennyin ne kapd fel a vizet.

A tanárok már csak iyenek (mi fiuk vagyunk de minket nagyon utál a tesitanár)gyszer beégette az egész osztályba a fiukat, mert hagytuk h a lányok győzzenek fociba mimeg vagy 3x fejberugtuk a labdával, olyan visszaverésképpen, és akkor jött a véletlen volt duma..Ennyi :D

De ne félj legyél bátor szarj az egészre és kész

2012. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A tesitanárok között vannak a világ legbunkóbb egyedei. Már a hanghordozásuk is olyan, mint a kocsisé. Na ezek valóban ki nem állhatják a gyengét, a gyávát, az ügyetlent. Azt gondolják, bátorrá lehet alázni valakit. Jaj, de örülök, hogy nem tanulok már, az kéne még nekem, mindennapos testnevelés! Bunkó tanáromat nem érdekelte, hogy vagyok 152 cm, a gyűrűn akarta tőlem látni a fészket. Öten raktak fel, négyen szedtek le. Hogy miért okozott ez neki örömet? Csak azt érte el, hogy megutáltatott velem minden mozgást, és "hetente menstruáltam" :), hogy elblicceljem a tesiórákat. Rá se ránts! A testüket képzik, de teljesen kimarad náluk az érzelem fejlődése.Attól hogy ügyetlen vagy, még leszel értékes, értelmes felnőtt. Értékesebb, mint ez a tanár.
2012. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha kikerülsz a suliból ez mindennapos lesz. Meg kell tudnod szokni, az elején még nehéz aztán már nem is fog érdekelni.
2012. okt. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kislabdadobáskor 6-ot kellett dobni a tornaterem végéből. Ha 6x eltaláltad a másik végében lévő kosárpalánkot, az ötös. Ha ötször az négyes... stb... ha egyszer sem, az nem csak egy egyes, hanem két egyes!


Aztán egyesével kellett dobni az egész osztály előtt.

Annyira lelkes voltam, hogy az első dobásnál kicsúszott a kezemből a labda, néztem merre repült, de mindenki röhögött mint az állat. Kiderült, hogy a nagy lendítésnél korán csúszott ki a kezemből és a hátam mögött gurult, miközben nyújtogattam a nyakam és néztem a terem másik végét, hogy hol a labda.

Fulladozva mondta a tanár, hogy kicsit később engedjem el.

A második dobásomnál megpróbáltam, így viszont közvetlenül az orrom előtt fél méterre csapódott be a labda.

Már nem csak a tanár feküdt a padon, de mindenki jobbra-balra dőlt és röhögtek mint az állat.

A többi dobás szóra sem érdemes, a jobbik eset az volt, amikor a terem harmadáig repült, majd kb.a feléig elgurult a labda, a palánknak a közelébe se ért.

A tanár azt mondta, hogy azért nem két egyest ír be csak egyet, mert úgy megnevettettem.


Persze közben versenysportoltam (nem labdajáték :-D) jó eredménnyel....


Tudod ki emlékszik a tornatermes műsoromra? Senki.

Tudod ki emlékszik arra, hogy versenyekre jártam és érmeket szereztem? Mindenki az osztályból.


Ne foglalkozz ezzel. Ha nagyon zavar az eset, gondolj arra, hogy a kedves tanárod mennyi béremelést kap januárban...

2012. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a tanár saját magáról állított ki szegénységi bizonyítványt, és azok is, akik kinevettek. Senkinek, semmilyen körülmények között nincs joga kigúnyolni mást, főként nem akkor, ha az illető mindent megtesz azért, hogy a legjobbat hozza ki magából, csak éppen korlátozottak a képességei.

Senki sem lehet mindenből jó. Gondolom, aki matekból béna, vagy akinek rossz a helyesírása, azt nem nevetik ki? Akkor miért nevetik ki azt, aki tesiből tehetségtelenebb?

Én a helyedben odamennék a tanárhoz, és nyíltan, komolyan megmondanám neki, hogy komolyan meg kéne fontolnia néha a viselkedését, mert neki, mint pedagógusnak, az lenne a feladata, hogy példát statuáljon.

Ha nem érzed magadat képesnek arra, hogy beszélj vele, küldd be a szüleidet.


(Bár már kinőttem az iskolából, én amikor kb. annyi idős voltam, mint te, néha mondtam hasonló dolgokat a tanároknak. Illetve talán kétszer. Többször nem volt rá szükség, tanultak belőle. Negatív következménye nem lett, csak éppen egy kicsit magukba szállt és átgondolta a viselkedését például a tesitanár, amikor egyszer hasonló módon megalázott, sőt még veszélyeztette is a testi épségemet.)


Szóval hajrá, ne hagyd magad, ő is csak ember! Állj ki magadért!

2012. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!