Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt rengetegen,...

Miért hiszik azt rengetegen, hogy csak az lehet okos, értelmes, intelligens, aki diplomás?

Figyelt kérdés
Miért nézik le az egyszerű szakmunkást, és vélik úgy, hogy ők csak egyszerűen hülyék?

2012. nov. 18. 00:53
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
46%

"egyébként ez vonatkozik a többi diplomásra is, aki félreértelmezte a kérdést

"


És te honnan tudod, hogy csak diplomások írnak? például gimnazistáknak is lehet véleményük.

2012. nov. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
74%

Mert még él a mítosz, hogy diplomával tuti lesz jól fizető állásod; annak ellenére, hogy a bolognai rendszer bevezetésével teljesen tönkre lett verve a munkaerőpiac és a felsőoktatás nem csak itthon, hanem egész Európában.


Az iskola nem ad észt, tapasztalatot és tartást. Aki hülye az élethez, az akármilyen végzettséggel is az marad.

Egyébként én igazi problémának az emberek szándékos összeuszítását találom.

2012. nov. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
51%

" Maradjunk annyiban, hogy több értelmes embert találunk a diplomások körében. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy egy szakmunkás nem lehet intelligens, és ebből az sem következik, hogy a diplomások lenézik őket. A tények viszont makacs dolgok."


maradjunk annyiban, hogy nálam a kifinomultabb taplóság nem jelent erkölcsi és inntelligenciabeli fölényt.

tehát az értelmes fogalma mindenkinél más.


"És te honnan tudod, hogy csak diplomások írnak? például gimnazistáknak is lehet véleményük."


vonatkozik azokra a gimnazistákra is, akik félreértelmezték eme mondatot is.


"Az iskola nem ad észt, tapasztalatot és tartást. Aki hülye az élethez, az akármilyen végzettséggel is az marad. "


egyetértek. és amint legalább 1 ember van aki ezt képes meglátni a 100 közhelykakukk közül, én már örülök.

2012. nov. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
38%

"vonatkozik azokra a gimnazistákra is, akik félreértelmezték eme mondatot is."


Csak azért, mert utólag hozzáteszel valamit, nem én vagyok a hülye, ha az eredeti jelentését érettem.

2012. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
61%

20.34-es, szerintem te qrvára nem a kérdése válaszoltál, hanem a többiek hozzászólását pocskondiázod.

tuti diplomás lehetsz.

2012. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
74%

Szakmunkás vagyok, mai szebb nevén OKJ-s képzésen vettem részt és elég sokat lenézek magunk közül én is.

Nekem kész horror volt annyi unintelligens, idióta, buta, semmirekellő, drogos, iszákos emberrel együtt lenni. Lehet kinövik, de a többség sajnos agyilag nuku.

Ettől független tudom, hogy nem mindenki egy nagy nulla, de nem véletlen alakult ki ez a nézet rólunk.

Hozzátenném azt is, hogy párom által rengeteg diplomás ember ismerek, és van egy-kettő, akinek lehet a lexikális tudása nagy, de akkora gyökér, hogy az már hihetetlen.

Párom amúgy diplomás, én szakmunkás, ha nem lennék értelmes nem lenne velem, de mivel tudok beszélni, értelmes mondatokat alkotni, nem beszélek idiótán (jaj, de aludNÁK már, stb.) az érdeklődési köröm elég tág, így nagyon jól megvagyunk.

23/L

2012. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
67%

A nagy alapműveltségével kitörölheti a fenekét az aki nem ért a szakmájához , hivatásához , legyen szó szakmunkásról vagy diplomásról.

Mit ér az alapműveltség hogyha valaki hót hülye az általa választott hivatáshoz?


Ezért rossz a magyar oktatási rendszer.Alapműveltséget meg sok felesleges dologgal tömik a tanulók fejét ,de ami majd a hivatásához kellene az meg sz@rul vagy sehogy sincs van megtanítva.

2012. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
94%
***Ezért rossz a magyar oktatási rendszer.Alapműveltséggel meg sok felesleges dologgal tömik a tanulók fejét ,de ami majd a hivatásához kellene az meg sz@rul, vagy sehogy sincs megtanítva.
2012. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 A kérdező kommentje:
A gyakorlattal kapcsolatban, tényleg igazatok van abban, hogy a magyar oktatásrendszer csak a tudást akarja halmozni a gyerekek elméjében, de a gyakorlati tudásra nem koncentrál, sok esetben egyszerűen nincs lehetőség erre. Nálunk is, például, a szakomon van gyakorlati képzés, de ha most kellene munkát vállalnunk és dolgoznunk, egyszerűen sokan nem tudnának mit kezdeni a szituációval, nem tudnák, mit kellene tenni.
2012. nov. 20. 17:29
 30/56 anonim ***** válasza:
91%
Na az asztalos épen jó példa!!! Próbáltál már beépített konyhát készíteni? Felmérni legyártani beszerelni...
2012. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!