Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt rengetegen,...

Miért hiszik azt rengetegen, hogy csak az lehet okos, értelmes, intelligens, aki diplomás?

Figyelt kérdés
Miért nézik le az egyszerű szakmunkást, és vélik úgy, hogy ők csak egyszerűen hülyék?

2012. nov. 18. 00:53
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

"mert ők mind tahók és nem ismerik a nyelvtant, hogy mindkettőt egyformán kell ejteni :)

ja hogy akkor az emberek 99%a sem helyesen beszél? most akkor úgy írjuk ahogy mondjuk, vagy fordítva?

ezért mondnom, hogy marhaság az egész"


Nem tudom eldönteni, mi ez a smiley, meg hogy viccelsz-e. Komolyan gondolod, hogy ők mind tahók, mert akkor iszonyatosan unintelligens és primitív vagy? Vagy ha nem gondolod komolyan, akkor ízléstelen, és nem értem, minek ide ez a poén.

Mi az, hogy az emberek 99%-a sem helyesen beszél? Mért ne beszélne helyesen?

Úgy írjuk ahogy ejtjük--> ennek a fordítottja az, hogy úgy ejtjük, ahogy írjuk, ami tök ugyanazt jelenti.


"az összes összeset phd szinten."


Még jó, hogy 10 éves gyerekekről, meg általános iskoláról beszéltem.



"feltételezem ugyanúgy vizsgákon kellene bizonyítania tudását, mint általános iskola vagy érettségi esetén.

és mivel mindennel foglalkozna, mindennek használná annyi %át amennyit egy bármilyen másik egyetemi szint után használna az adott témából."


De hát nem érettségizünk mindenből, így is csak 5 tárgyból érettségizünk, pedig van vagy 11 tantárgy gimnáziumban.


"de most nem ez a lényeg, ez csak egy elmélet volt arra, hogy érzékeltessem, bármeddig kitolhatjuk az értelmetlen alapműveltség határát. a lényeg, hogy papíron mindenhez értenél."


nem, hiszen nincs papíron most se az énekről, a tesiről, a kémiáról, a fizikáról, a földrajzról, a bioszról, stb. csak 5 érettségi tárgy van. amúgy mi az, hogy 8 évet erre tolunk el? mért, szerinted mit csináljon egy gyerek, ha ne a világot ismerje meg? te is értesz a gyermeki lélekhez.


"persze mert nem tanultál meg mindent :D:D:D erről magyarázok és azért nem fogsz érteni hozzá mert nem azzal fogsz foglalkozni. és az ott tanultak 99%át soha nem hasznosítod az életben, kivéve ha megmondják, hogy hipót ne keverj össze sósavval."


de ha megszerettem volna, akkor utána midnent megtanultam volna! szerinted az angol tudásom csak úgy belém mászott? de attól függetlenül jó, hogy tanultam kémiát. vagy bezséljük a fizikáról. tökre utáltam magukat a fizika órákat, de maga a fizika szerintem egy tök érdekes dolog. pl. az asztro-fizika kifejezetten érdekel. ez esetemben csak annyit jelent, hogy az ilyen témájú cikkeket elolvasom. nyilván nem érteném meg őket, ha korábban nem tanultam volna. v. pl. etológiai és pszichológiai könyveket is olvasok, pedig egyiket sem tanulom. nyilván anélkül, hogy suliban tanultam volna valamit, nem érteném, mert az íróik - joggal - előtudást feltételeznek. pont oylan ez, mint mondjuk egy kötleező olvasmányból rendezett színdarab, vagy egy oylan könyv, ami egy másik átírása, vagy paródiája. az egész élet ilyen: bizonyos tudás kell az élvezetéhez.

kapisgálod már? - hogy idézzelek.



"az egész gondolatmenet azért eleve halott, mert azt az anyagot amit tanítanak általános/közép iskolában, sokkal rövidebb idő alatt meg lehetne tanulni lényegében. pl ha állatorvos lennél, akkor nem kellene megtanulnod a növények szaporodását, és máris spórolnál egy rakat időt és energiát, ha már specializálódáspártiak vagyunk. és erre ráérnél bármikor környezetismeretórák nélkül is."


ebben az egyben elismerem, hogy igazad van, de mondjuk itt is elmondható, hogy mi van, ha valaki meggondolja magát, vagy nem veszik fel valahova? pl. egy ismerősömet nem vették fel orvosira, akkor elment biomérnöknek. de mi van, ha helyette ornitológusnak, vagy botanikusnak áll?


"nem ezt látom. de ha mindent a szülőnek kellene megtanítania, akkor minek járatja iskolába?"

- persze, hogy nem ezt látod, ezért tettem felszólító módba! ki mondta, hogy mindent? ilyenekről beszéltél, mint a takarítás. arról volt szó, hogy a gyerek ne legyen élhetetlen. nem másról.



"nem is ez a lényege!!! te kb semmit se értesz abból amit magyarázok :)"


esetleg fejtsd ki másképp.


"Vagy igazából nem értem, mit akartál ezzel. "

igen, maradjunk ennyiben.

--> ezt gyűlölöm. a hülye a másik, nem érti, amit mondok, de direkt nem magyarázom el neki hozzállást.



"ilyet kijelenteni kategorikusan elméleti diktatúra. hanyagoljuk a témát..."


lehet, hogy az, és nézd meg, mégis mindenki időről időre kijelenti. én azt gondolom, hogy legnagyobb részben igaz.


van 1 érzésem, hogy nem fogunk sokra menni ezzel a beszélgetéssel, egyezzünk ki abban, hogy te jónak látod a jelenlegi rendszert, én meg nem.


--> rendben van, de nem állítom azt, hogy jónak látom feltétlen a rendszert, van benne sok oylan dolog, ami talán nem jó. azonban nem szeretem, amikor radikálisan kijelentik, hogy minek tanulunk ezt meg azt. azért, hogy ne legyünk teljesen életképtelenek, illetve, mert gyönyört is okozhat, de ha ezt nem érted, nem tudom elmagyarázni.

amúgy eszembe jutott egy cikk erről. vki írt egy hosszú-hosszú blogbejegyzést egyszer valahova, ecsetelgette, miylen rossz az iskolarendszer, de nem tett javaslatot arra, hogyan legyen másmiylen. nem mondom, hogy nem volt igaza, de mondott volna csak 1 ötletet helyette...

2012. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
59%

"Egyetértek. És milyen alapon kényszerítsem én a gyerekemet a bőrgyárba, ha a tánc, a rajz vagy a zongora érdekli? És ha még nem tudja, hogy mi érdekli: miért ne tanuljon szép dolgokat, ami lehet, hogy nem lesz a hivatása, de a lelkének többet ér, mint akármilyen üzem?"


Na, ez igaz.

2012. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
21%

"És ha még nem tudja, hogy mi érdekli:"


olyan nincs hogy nem tudja, mi érdekli. olyan van, hogy nem tudja mi lesz ha nagy lesz, mert fogalma sincs bizonyos szakmák működéséről és alig van kapcsolata ezekkel.


ezért kellene már pl a jelenlegi rendszerben 6-7. osztályban látogatásokat tenni különböző szakmák megismerésére, hogy legyen mi közül válogatnia a gyereknek. és ne úgy kezdjen bele pl egy középiskolába, hogy fogalma sincs arról, mit fog csinálni, ha elvégzi.


"miért ne tanuljon szép dolgokat, ami lehet, hogy nem lesz a hivatása, de a lelkének többet ér, mint akármilyen üzem?"


tanulhat, csak olyat ami érdekli, nem olyat amit a szülő mond meg neki. ehhez meg megint meg kellene vizsgálni az érdeklődését és rálátást adni a világra, hogy érdekelje valami. nem oktatást, rálátást, hogy mi az eredménye pl annak, ha zongorázni tanul meg, hogyan él 1 zongoraművész.


"Nem tudom eldönteni, mi ez a smiley, meg hogy viccelsz-e. "


igen, a smiley azt jelenti, hogy komolyan gondolom. :D

te semmit se értesz abból amit mondok, nem erőltetem.


csak nagyjából átfutottam és csak arra reagálnék, hogy tettem is javaslatokat, de ebből sem értettél semmit, mer te tipikusan az a fajta ember vagy aki mindenben csak a hibát keresi és mindenbe bele akar kötni - a válaszaid alapján. jó tudom nem ismerlek blabla, csak ezt láttam belőled, én meg nem szeretek olyannak magyarázni, akinek mindent 10x kell.

amúgy is lényegtelen, mert nem ez volt a kérdés, már elkanyarodtunk.

2012. nov. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
59%

A szmájlid lehet a gúny jele is, illetve vannak emberek - idegesítenek is -, akik mindent szmájliznak.


"olyan nincs hogy nem tudja, mi érdekli. olyan van, hogy nem tudja mi lesz ha nagy lesz, (...)"


Jó, én is így érttem....Jüó, hagyjuk abba, de nem vagyok oylan ember, aki mindenbe beleköt, csak oylan, aki leírja a véleményét. szerintem te meg olyan vagy, akinek ha 1x ellent mondanak, akkor nem magyarázza el többet a dolgokat, de lehülyéz, ha nem értem.

2012. nov. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
1x... kb 6 dologra írtál 8 marhaságot, innentől kezdve nincs kedvem magyarázni. az ellentmondással meg nincs gond, mindenkinek legyen saját véleménye. igaz a valótlan állításokat nem szeretem.
2012. nov. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Jó, valóban hagyjuk abba, nem fogjuk egymást meggyőzni, és az igazat megvallva, egyikünknek sem érdeke igazán.
2012. nov. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!