Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lennék emiatt homofób,...

Miért lennék emiatt homofób, és miért gyűlölném emiatt a melegeket?

Figyelt kérdés

Ne mtartom magam homofóbnak! Nem gyűlölöm a melegeket!

Van pár dolog amiben viszont nem értek egyet néhány meleggel és amik elvi dolgok nálam!

Éspedig:


Homokosok ne nevelhessenek gyereket, mert a gyereknek any és apa kell, ez a természetes és egészséges család alapja, éa gyermeknek ez szükséges az egészséges testi/lelki fejlődéshez.


Nem támogatom a pozitív diszkriminációt és a megkülönböztetést. Ne legyenek meleg flvonulások, mert obszcén, provokatív, és csak feszültséget kelt, és ráadásul a kultúrált és a töbséggel harmónikus együttélésre törekedő melegeknek is ártanak ezzel!

Nagyon provokatív és feszültségkeltő dologok még a melegolimpia, meleg étterem, meleg uszoda, és más kimondottan csak melegek számára fenntartott szórakozó és kultúrális helyek erőltetett létrehozása! Miért nem jó nekik a heterókakl együtt, miért kell ezzel is a különbségeket mélyíteni?


A házasságot mint ahogy a mai formájában létezik a nő és férfi között, ne köthessék meg a melegek. Ne létezhessenek meleg házaspárok, mert a házaspár fogalma nőt és férfit takar, és takart már több ezer éve is, és ez a normális, miért tévedett volna az emberiség több ezer éven át, é miért lennénk most okosabbak mint az őseink? (véleményem szerint butábbak vagyunk most mint a múltban)


Nagyjából ezek a dolgok azok amikben nem értek egyet a legtöbb meleggel. Más dologban nem zavar semm ivelük kapcsolatban és ahogy artam nem utálom őket, nem akarom bántani őket, sem kiközösíteni sem eltűntetni sem semmi ilyesmit, éljenek nyugodtan békességben a többi emberrel.


Ha így gondolkodom miért vagyok szerintük homofób meg gyülőlködő meg primitív meg sötét meg még számos negatív jelzőt is felsorolhatnék mait itt kapok és kapnak a hozzám hasonló véleménynel élő válaszolók?


Köszönöm a válaszokat!


Nemet, kort és szexuális irányultságot is írhat aki szeretne, és kérem a veszekedést az obszcén és trágár kifejezéseket mellőzzétek, és a gyűlölködést is! Kultúrált és normális hozzászólásokat várnék, mert én is kultúráltan kérdeztem!



2012. dec. 24. 00:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/367 anonim ***** válasza:
91%
Gondoltam elkezdem elolvasni mi van itt a a démonűző orvostanhallgatónál szerintem elvesztette a komolyságát az egész :P
2012. dec. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/367 anonim ***** válasza:
74%

14:56


Google a barátod. A felmérések végeredménye ott van mindenhol. A gyerekvállalást nem tudja az állam szabályozni, így a melegek ugyan úgy gyereket neveltek akkoriban is, mint most.

2012. dec. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/367 anonim ***** válasza:
57%
2012. dec. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/367 anonim ***** válasza:
63%

http://www.youtube.com/watch?v=yMLZO-sObzQ


Itt egy felnőtt férfi, akit leszbikus szülők neveltek

2012. dec. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/367 anonim ***** válasza:
79%

Tehát semmi nem zavar, csak gyakorlatilag minden.


A szórakozóhelyekkel, éttermekkel kapcsolatos problémádat én sem értem, a felvonulással kapcsolatban meg ambivalens érzéseim vannak.


Nem állok neki vitatkozni, mert feleslegesnek érzem. Amit a családról írsz, az oké, de attól, hogy a gyereknek van anyja meg apja, az még nem feltétlenül egy testi és lelki fejlődésnek kedvező család. Sajnos.


Amúgy ha "nagy leszek", szeretnék a témában kutatni - persze nem arra gondolok, hogy "kiosztanék" gyerekeket homoszexuális pároknak, aztán hadd szóljon.

Tehát összességében nem tudom, hogy állok ezzel, viszont azt fenntartom, hogy az árva gyerekeket inkább neveljék fel azonos neműek, mint gyakorlatilag senki, akivel ténylegesen szoros kapcsolatot alakíthatnának ki. Mert egyrészt ha heteróknak nem feltétlenül hetero gyerekeik vannak, akkor fordítva mi a fene a biztosíték arra, hogy egy melegek által nevelt gyerek meleg lesz, mint ahogy attól sokan tartanak, másrészt mi a nagyobb tragédia: ha a saját neméhez vonzódik vagy ha esetleg gondjai lesznek az emberi kapcsolatokkal és nehezen, vagy egyáltalán nem tud beilleszkedni?


21/L/bi

2012. dec. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/367 anonim ***** válasza:
32%

17.12:

Ez nem bizonyiték. Még a cikkben is le van irva, hogy több egyetemi szakértő is megalapozatlannak látja az eredményt.

Mivel te linkelted, feltételezem, hogy el is olvastad.


Ebből viszont adódik a következtetés, hogy bármit, ami a te szubjektiv véleményedet támasztja alá, azt csont nélkül elhiszel, még akkor is, ha nem megalapozott.


Innentől kezdve meg nincs értelme veled vitatkozni, mert a tények nincsenek rád hatással.


És ez a különbség kettőnk között: bár az ellenvéleményt képviselem, tehát nem támogatom a melegházasságot/gyereknevelést, de én legalább képes vagyok beismerni azt, hogy tudományosan nem lehet alátámasztani egyik álláspontot sem.

2012. dec. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/367 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem bizonyiték. Még a cikkben is le van irva, hogy több egyetemi szakértő is megalapozatlannak látja az eredményt.


Na igen. A keresztény egyetemekről nagyon ferde szemmel nézik a kutatásokat.


Csak azt tudnám, hogy mitől megalapozatlan? Felnőtt, hús-vér emberekről van szó, nem patkányokról. Ezek szerint hazudik az összes alany?

2012. dec. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/367 anonim ***** válasza:
36%

12:02


Jaa. félrenéztem. nem a keresztény egyetemekről van az a három professzor. Nekik eleve a kutatással van bajuk, hogy mért nézik ezek a szülők nemét, miközben ők is azt mondják, hogy nem számít, hogy milyen neműek.

2012. dec. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/367 anonim ***** válasza:
63%

Nos, nézzük akkor, mit is állit ez a cikk, szó szerint idézem:

"..arra a következtetésre jutott, hogy semmilyen kutatási eredmény nem támasztja alá azt a széles körben vallott nézetet, miszerint a szülök neme fontos a gyerek jólétéhez"


Elemezzük csak kicsit a mondatot : Tehát a SAJÁT kutatási eredményük alapján arra jutottak, hogy SEMMILYEN kutatási eredmény nem támasztja alá. Ez logikailag is teljesen ellentmondásos.

Nem beszélve arról, hogy 81 családtanulmány k-rva kevés.


Egyébként én is tudok linkelgetni, remélem tudsz angolul, mert nem fogom leforditani:

[link]


Azért összefoglalnám:

- Mark Regnerus, texasi egyetemi professzor által végzett kutatás

- Az egyetlen kutatás ebben a témában, ami az amerikai szociológiai tudományos körökben kvázi sztenderdnek minősülő mintavételen alapul, azaz olyan reprezentativ mintán, ami a teljes USA népességet képes lefedni.


- Arra az eredményre jut, hogyaszondja, összefoglalva: "This study finds “numerous, consistent differences, especially between children of women who have had a lesbian relationship and those with still-married (heterosexual) biological parents."


Ezt azért leforditom neked:

A tanulmány számos, konzisztens különbséget talált, különösen a leszbikus kapcsolattal rendelkező nők és a heteroszexuális, házasságban élő, biológiai szülők által nevelt gyermekek között.


Na most, azt hiszem, ez azért jóval hitesebb kutatás, mint a te 81 családtanulmányon alapuló felmérésed, szóval ha csak ez alapján lehetne dönteni, akkor azok nyernek, akik azt mondják, hogy nem mindegy, milyen nemü szülök nevelik a gyerekeket.


Mindazonáltal én objektiv és igazságos igyekszek lenni mindig mindenben, ezért nem tekintem bizonyitéknak a saját szubjektiv véleményem mellett, mert:

- Egyrészt teljes bizonyosságot csak az jelentene, ha a világon minden gyereket kikérdeznének, ami nyilván képtelenség.

- Másrészt az önbevalláson alapuló felmérések szerintem nem feltétlenül megbizhatóak, ugyanis mindenki hajlamos kicsit jobb szinben látni saját magát, mint amilyen valójában, igy óhatatlanul is ferdül az eredmény, nem azért mert az alanyok hazudnak.

2012. dec. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/367 anonim ***** válasza:
66%
13:47 A probléma ezzel a felméréssel az, hogy nem kezeli külön a homogám meleg kapcsolatban élő gondviselők által nevelt gyermekeket az elvált, egyedülálló, többé-kevésbé biszexuális szülők által nevelt, sokszor ideiglenesen nevelőszülőknél elhelyezett gyerekektől, hanem egy halmazba lapátolja őket, és így hasonlítja össze őket az érintetlen heteroszexuális családokban nevelkedett gyerekekkel. Persze hogy vannak különbségek, de a tanulmány szerzője is felhívja a figyelmet, hogy ez semmit nem mond a meleg párok legitimitásáról és gyereknevelési képességéről.
2012. dec. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!