Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a gonosz emberek...

Szerintetek a gonosz emberek megkapják méltó büntetésüket az élettől?

Figyelt kérdés
Ismertek esetleg olyat, akár a saját családotokból, akár a környezetetekből aki lelketlen volt, ostoba, kicsinyes, gonosz, hazug (esetleg ezek kombinációi illetve összessége) és a végén megkapta azt amit érdemel?

2013. febr. 25. 11:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ilyen összefüggés nincs, csak jó lenne benne hinni :)

Én azt látom, hogy sok nagyon jó emberrel történnek igazából a tragédiák, akár betegségek. Akik a légynek sem ártanak, szépen, normálisan bánnak a családjukkal. A sok semmirekellőnek pedig semmi baja.

2013. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
A népmesékben szinte kivétel nélkül, az életben ez pont fordítva van. Az a mondás se igaz, hogy "mindenkit utoléri a megérdemelt sorsa".
2013. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Sajnos nem.
2013. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

Én azt tapasztaltam hogy igen csak észre kell tudni venni.

Átvitt értelemben történik de lehet látni az összefüggést.


Hitler pl. 56 évesen meghalt a tettei miatt. Pedig ő is élni akart volna bőven s élete utolsó éveit se egy lukban képzelte el.

Magda Marinkó se börtönben akarta megünnepelni az ezredfordulót.

Milosewics se egy cellában akart kimulni szivrohamban.

Szadam Hussein se igy képzelte el élete végét.

Kicsiben is működik ez pl. a kicsinyes ember se arra a létre vágyik amit teremtett magának.


Ezek az emberek mind arra vágynak hogy valaki szemtől szembe akkorát üssön hogy végül beláthassák nem volt igazuk ugyanakkor ne érezz lelkiismeretfurdalást. Nem az elég világ megnevelése a te dolgod még a feleségedé felmenőidé se, azonban a saját gyerekeddel szemben kötelességed akár keményen is az értésére adni ha hibázik.

2013. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

Pedig mindenki megfizeti egyszer a múltját.

Erre példa az anyám. Agresszív alkoholista volt. Tönkretette mindhárom lánya életét. Egy pokol volt az élet mellette. Amikor mi lányok felnőttek lettünk, úgy léptünk ki a nagybetűs életbe hogy megszakítottunk minden kapcsolatot anyánkkal. Így soha nem ismerhette meg a 4 unokáját, soha nem találkozott többé velünk. 5-6 éve leszokott az alkoholról, és teljesen egyedül maradt. Betegen, szegényen, magányosan. Senki nem ápolta, segítette. Halálában is gyedül maradt..Egy levél maradt utána amit nekünk írt. Sajnálja hogy rossz anya volt, remélte hogy még találkozik velünk..Ez volt az álma hogy újra lássa a gyerekeit, soha nem látott unokáit..


Végül is élete utolsó éveiben sokat szenvedett..

2013. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó, ezért te is megfogod kapni a büntetésed :(
2013. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
97%

Én a következő megfigyelést tettem a 35 évem alatt: az általad "lelketlen, gonosz" embereknek nevezett embereken nehezebben fog a betegség meg a baj, mert nem aggódnak annyit, nincs lelkiismeret-furdalásuk, bűntudatuk. Az pedig bizonyított, hogy a bűntudat, lelkifurdalás, vagy akárhogy nevezzük, megbetegít. Ezt nem te döntöd el, hogy neked legyen-e, ez adottság, együtt kell vele élni.

Az ostobaság az már egy más kérdés. Az ostoba emberek meg sokszor azért menekülnek meg mindenféle bajtól, mert szintén nem aggódnak, csak élnek bele a világba és emiatt tényleg nem vonzzák be. Szerintem ez nagyon bonyolult kérdés, én hiszek benne, hogy a gonosz emberek - ha létezik egyáltalán ilyen, mert szerintem nem fekete/fehér a világ - akkor bűnhődnek, ha valójában ők is tudják, hogy ártanak másoknak, bántanak másokat, és emiatt büntetik magukat (mert sokminden rajtad múlik ám, ami történik veled).

Ismerek szociopatát, aki mindig másokat hibáztat a bajaiért, empátia nélkül született (komolyan, képtelen együttérezni), csak a saját fájdalmát érzi, mintha mások nem is éreznének, csak ő, tipor keresztül embereken, a saját javára használja őket, csupa olyan kapcsolatai vannak, akikből valamiféle hasznot tud húzni - na vele sem fog semmi különös történni, mert meggyőződése, hogy ő mindent jól csinál, még jó embernek is tartja magát.

Ismertem olyat, aki a mindennapi értelemben, ahogy talán mások látták, "megkapta a büntetését", de csak olyat, aki valójában sokszor bánta amit tett és bántott másokat, de ez volt a sorsa, ezt hozta a családjából, nem tudott máshogy élni. Valójában mondhatta rá az ember, hogy rossz, és ártott másoknak, a hozzá közel állóknak, de ennek tudatában volt. Ezért is lett nagyon-nagyon beteg és évekig tartott, míg megváltotta a halál a szenvedéstől.

Ismertem olyat: az apám volt.

2013. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon hasonló a mi történetünk is, mint az ötösé. Az én szüleim is megkapták azt amit úgymond érdemeltek. Mindkettő máshogy, de szenvedett. A gond ezzel csak az, hogy ettől függetlenül mi is végigszenvedtük a gyerekkorunkat, pedig mi senkinek nem ártottunk. Szóval ezért nem hiszem, hogy ez így működik.
2013. febr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

6

Ha úgy gondolod, hogy ezért "büntetés" jár, akkor megnyugtathatlak. Már megkapta előre. Az anyját.

2013. febr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
31%

Ez egy jókora ámítás a szerencsétlen emberek felé. Akii hisznek az ilyen "bölcsességekben" azok egy nevetséges érvvel próbálják ezt bizonyítani. MOndanak 1-2 példát a történelemmből vagy azt hiszik az még jobb ha valami ismerősüket hozzák fel példának. És mivel mondak példát azt hiszik bizonyították ezt a hülkyeséget. Na akkor pár perc gondolkodá és keresgélés után kétszer ennyi ellenérvet lehetne összegyűjteni,amikor a rossz ember nem kap semmilyen büntetsé,a jó meg semmilyen jutalmat (persze a jó és rossz is relatív,de most ebbe nincs kedvem belemenni,na meg mi a jutalom és a büntetés,ez is relatív)


Most komolyan, aki hisz ebben az nem tud logikusan gondolkodni. Ahhoz hogy ez igaz legyen kell "valami" ami egyfolytában figyeli a parányi emberek viselkedését ebben a rohadt nagy univerzumban. De nem elég hogy figyeli őket, egyfolytában oszt szoroz, hogy ki a jó és ki a rossz és ki kell szabnia egy adott büntetést/jutalmat. Most aki hisz az ilyenekben az ezt a gondolatmenetet mindig elhagyja és mikor megkérdezem tőle, hogy mi az a "valami",akkor jön a bamba tekintet és azut mondja "nem tudom,talán a sors". Na ennyire kell komolyan venni őket.

2013. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!