Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a gonosz emberek...

Szerintetek a gonosz emberek megkapják méltó büntetésüket az élettől?

Figyelt kérdés
Ismertek esetleg olyat, akár a saját családotokból, akár a környezetetekből aki lelketlen volt, ostoba, kicsinyes, gonosz, hazug (esetleg ezek kombinációi illetve összessége) és a végén megkapta azt amit érdemel?

2013. febr. 25. 11:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nem. Inkább a rondák kapják meg a gonoszok helyett.
2013. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Olyan srácot ismerek, aki feszt hajtotta a csajokat úgy, hogy volt barátnője.

Aztán dobta a csaj, és azóta sem támadt fel a sikerszériája.

2013. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

10-es, azt hiszem érdekesen el tudnánk beszélgetni;) bár most megmondom-csak az eddigi megnyilvánulásaidból következtetem-, hogy nem fog tetszeni.

Majdnem eltaláltad, létezik "valami" ami "figyel" bennünket, tényleg sokféleképpen lehetne hívni; de talán a legtalálóbb szó erre a 'létezés'. No, nem vagyok vallásos, hogy tisztázzuk nem hiszek az "istenben" amit a legtöbb ember úgy gondol hogy imádni kell és templomokba járni és teljesítgeni a parancsait stbstb/hú de fogok ezért kapni:)/. Viszont hiszek abban, hogy >minden< döntésednek következménye van. Mondok egy példát hogy érthető legyen: Egy kisgyerek kisajátít egy játékot az óvodában, és még neki is támad annak, aki elkérné; nem az-e a logikus cselekedet, hogy újra "sínre tesszük"? Ilyenkor az óvónők közbeavatkoznak. Ha nem szólnának rá, és oktatnák ki arról hogy ez nem helyes, sosem tanulna az esetből, és egyre durvább tettekre lenne képes az idő előrehaladtával.


Na, átvitt értelemben ugyanez történik magasabb léptékekben is. Csak gondolj bele, valószínűleg egy elfajult nép lennénk már és mindenki irtaná a másikat ha az a valami nem tapasztaltatná meg velünk, milyen érzés a "szenvedő alanynak" is lenni az elkövető után.:)


Következik ebből, hogy miért szenvednek olyan nagyon azok akikről a külvilág úgy ítéli meg sem érdemelné. Nos, ki mondta hogy egyszer, valaha régen/:)/ nem követtek el valamit, olyasmit aminek most tapasztalják a következményét? Tudom, nagyon jól tudom hogy így van...

Egyszer, ha nem is ugyanabban az életünkben, bizony visszakapjuk azt amit másokkal elkövettünk - ugyanakkor ez nem csak a "rossz" tettekre(ebbe csak akkor megyek bele már ha kérik:D) vonatkozik, hanem azokra is, amik jó érzéssel töltenek el..


És mielőtt valaki megkérdezné..igen, ide tartoznak a gyengébbtől-súlyosabb állapotig terjedő testi fogyatékosok, hajléktalanok, vakok/némák/süketek, és még kitudja milyen nemkívánatos szörnyűséggel élők is... Egyszer ők is elkövettek valamit, amiért ez most megjelent az életükben-ha tudatosult bennük miért, ha nem.


Ezek után ki az, aki nem tud logikusan gondolkodni?;)

2013. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szerintem mindez 50-50%-ban igaz. Van, hogy az kapja meg aki úgymond nem érdemli meg, viszont van, aki olyan kapja meg, aki full megérdemli, mert olyan amilyen. Lehet, hogy olyan mértékben, ami másnak á, ez semmi, de az illetőnek meg probléma.

Utolsó: ezzel azt fejezted ki, hogy hiszel az előző életekben. Elvégre kisbabakorban nem tehetett semmi olyat csak egy előző életben nem?

2017. febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!