Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a gonosz emberek...

Szerintetek a gonosz emberek megkapják méltó büntetésüket az élettől?

Figyelt kérdés
Ismertek esetleg olyat, akár a saját családotokból, akár a környezetetekből aki lelketlen volt, ostoba, kicsinyes, gonosz, hazug (esetleg ezek kombinációi illetve összessége) és a végén megkapta azt amit érdemel?

2013. febr. 25. 11:03
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
97%
Igen, 10-es, erre találták ki a vallásokat, az aki figyeli a parányi embereket Isten, Jehova, Buddha, kinek-ki. A vallásos emberek sokszor azért boldogabbak, mert a vallás alapgondolata, hogy nem te irányítasz, van valaki (vagy többistenhit esetén valakik), akik irányítják a sorsod. A vallásos emberek békés emberek, mert - sértődés ne essék - kicsit ölbe tett kézzel ülnek és elfogadják a sorsukat, mert úgyis el volt rendelve. Én így látom, de lehet, hogy tévedek :)
2013. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos az én anyám rafináltan gonosz volt mindenkivel.

Velem is.

A sors nem őt bűntette meg, hanem a környezetét.


96(!) évesen halt meg tavaly.

2013. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
61%

"Igen, 10-es, erre találták ki a vallásokat, az aki figyeli a parányi embereket Isten, Jehova, Buddha, kinek-ki"


Ja de ezek a vallásos emberek tök össze vissza használják a szavakat,egyszer a sors büntet meg valakit,egyszer az élet, és akkor ott van isten is harmadiknak.


Én meg mindig jól összezavarom őket,olyan nevetségesek :) Pl arra sem tudnak mit mondani, hogy ha van sorsunk,akkor ezek szerint nincs szabad akarunk,mert bármit is csinálunk a sors az bizony sors,ami azt jelenti hogy előre meg van írva a jövő. Na most a butább fajta csak néz,az értelmesebbjike meg visszavág azzal, hogy de mi alakítjuk a sorsunkat. Na most akkor mi alakítjuk,ekkor már nem sors, vagy nem? Na mindegy nem megyek bel,ez már más téma.

2013. febr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:28

Kedvesem. Én már jó előre megkaptam a büntetésemet. Egy gyerekkori poklot.. Ennél nagyobb büntetést az ellenségemnek sem kívánnék..

2013. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%
Jobban kell figyelni. Az istenetek bennünk van a neve pedig tudat. Amire gondolunk, afele visszük magunkat. Érdemes ezért arra gondolni amit szeretnénk is. Így akinek a gondolatatai mások átveréséről gonoszságról stb. szól az saját magát is ebbe viszi bele. A történelemben nem egy példa van hanem nagyon sok csak hajlamosak vagyunk a dicsfényben sütkérező pályáján csúcsán levő bűnösre emlékezni. Nagyjából azokat nem érte utol a végzete akiknél a halál beelőzött.
2013. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Szerintem sem fekete-fehér az élet, nincs olyan, hogy valaki csak gonosz vagy csak jó.
2013. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
95%
Én a saját példámmal szolgálhatok. Az utóbbi 2 évben gonosz voltam másokkal és elárulom, hogy ver is a sors rendesen. Most nincs munkám se, bíróság előtt is álltam és egyszer majdnem meg is öltek... :(
2013. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
nem.
2013. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
én viszont abban véltem párhuzamot felfedezni, hogy aki csúnya az okos, aki jól néz ki pedig ostoba. lehet hogy csak azért van, mert aki csúnya azt minden társaságban kiközösítik és a tanulás maradt neki, akit pedig külsője miatt befogadnak az elbulizza/hédereli az idejét stb, na mindegy. én pl. egy bukott kőműves vagyok.
2013. febr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel a halállal nem szűnünk meg létezni, és ott bizony el kell számolni az életünkkel.
2013. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!