Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti használtok ún. életmentő...

Ti használtok ún. életmentő kártyát? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Olvastam egy új felhívást az életmentő kártyáról. Lényege, hogy a tárcában legyen mindig, benne a személyes adatokkal, valamint a vércsoporttal, az esetleges allergiával, szedett gyógyszerekkel, és persze az értesítendő személyekkel.


Ti használtok ilyet? Ha igen, volt már akinek tényleg az életét mentette?



#betegség #kártya #allergia #baleset #mentők #orvos #vércsoport #pénztárca #életmentő kártya #értesítendő személy
2013. aug. 24. 12:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyenem,mert nincs allergiám,betegségem,páromnak se.

De a fiunknak van olyan karszalagja,amin a nevünk,elérhetőségünk van,és hogy mire allergiás.Ez vizhatlan,bárhova megyünk ahol icipici eséllyel is elkóborolhat,rácsatolom a kezére,2 éves örökmozgó.

2013. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a határidőnaplómban benne vannak az adataim és az is, kit értesítsenek baleset esetén. Egyszer elütött egy autó, akkor még nem volt ilyenem, s mivel ájult voltam, próbálták kideríteni a kórházban a cuccaim alapján, hogy ki vagyok. Igen ám, de akkor voltam középiskolás, és a barátnőim általános iskolás diákját magamnál hordtam, hirtelen nem tudták mire vélni a dolgot, mert először megtaláltak a 3 diákot, de egyik se én voltam, mert az enyém máshol volt, a bérletem mellett. Aztán a taj kártyám alapján azonosítottak be, mert az is nálam volt, s feltételezték, hogy az a sajátom. Majd megtalálták a személyi okmányaimat is. Szerencsére, amíg nem tértem magamhoz, nem hívtak fel senkit (anyám így is majdnem elájult, hogy én beszéltem vele), de nem is volt vészes a dolog, csak zúzódás és agyrázkódás.
2013. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

igen, amcsi filmekben nulla negatívat.

Itthon kizárólag csoportazonos vér adható, serafol kártyával a meghatározás alig pár perc, de a hagyományos módszer ideje sem hosszú. nincs univerzális donor a transzfúziónál.

2013. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ilyenem, bár nem tárcámban, hanem a kocsiban a biztonsági övre csatolható. Fotó, értesítendő személyek, TAJ szám, vércsoport, érzékenység, stb...
2013. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem cukorbeteg kártyám van. Még nem volt rá szükség szerencsére.
2013. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%

13:11:

hol vettél ilyet?

2013. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
Még apumtól kaptam, aki egy bontóban talált pár ilyet.
2013. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy sip a kucstartómon,rajta vöröskereszt s piktogramm ami arra biztat hogy szedd szét :) abban van egy ilyen kis összetekert lap névvel,cimmel,telszámokkal (enyém,család),vércsoporttal,2 gyógyszerrel amire allergiás vagyok és egyel amit naponta szedek. Nem voltam soha rosszul és nem is biztos hogy ha megtörténne akkor ezt meg is találná ott hirtelen valaki :DD egyszerüen csak tetszett s megvettem.
2013. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

13:20! Valami hasonló:

[link]

2013. aug. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nekem ezzel a problémám, hogy nem vagyok biztos benne, hogy a mentős adott esetben turkálna a pénztárcámban.


Mellesleg én sem tudom, mi a vércsoportom. Csak azt tudom, vagy A+ vagy 0-. De ha tényleg megnézik, akkor tök jó.

2013. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!