Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti használtok ún. életmentő...

Ti használtok ún. életmentő kártyát? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Olvastam egy új felhívást az életmentő kártyáról. Lényege, hogy a tárcában legyen mindig, benne a személyes adatokkal, valamint a vércsoporttal, az esetleges allergiával, szedett gyógyszerekkel, és persze az értesítendő személyekkel.


Ti használtok ilyet? Ha igen, volt már akinek tényleg az életét mentette?



#betegség #kártya #allergia #baleset #mentők #orvos #vércsoport #pénztárca #életmentő kártya #értesítendő személy
2013. aug. 24. 12:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Menjetek el vért adni, ott megmondják, milyen a vércsoportotok.
2013. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Rettegek a tűtől :/ Egészségügyi okból is csak egyszer vettek eddig vért tőlem életemben, és akárki, akármit mond, rohadtul fáj! Jobban, mint mikor eltörtem a lábfejem egyik csontját. Pedig az is fájt!


Egyébként párom adott vért a minap és nem mondták meg a vércsoportját. Igaz, nem kérdezte, de alapból nem mondták meg neki, így az övét e tudjuk...

2013. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van : amit azért nem tudom ,hogy lehet így éltmentőnek nevezni : 16 éves koromban 1 balesetnél kiderült ,hogy nem kaphatok gerinc érzéstelintést mert imunis vagyok rá , ami azt jelenti ,hogy nem történik semmi ha beadják : Tehát ha valami ilyen kellne akkor csak altahattnak : A személy igazolványomba van egy orvosi WHO -kod ami ezt takarja ,és mellette a vércsoportom .. Egyszer sem kellett még ,de nem tudhatom ,hogy mit hoz az élet..Nem tartom rossz ötletnek..
2013. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz!


Egyébként én biztosra tudom a vércsoportom, már kiskorom óta. Valahogy egyértelmű számomra, hogy tudjam, és csodálkozom is, hogy sokan nem tudják. Bár azt hallottam, hogy tényleg előbb ellenőrzik, nem adnak csak úgy pacsira még nullásat sem. Aztán kitudja. Mindenesetre, az allergia meg a szedett gyógyszer nálam tényleg életmentő lehet. Penicilin allergia egy kis szívbillentyű ritmuszavarral kombinálva, amire még gyógyszert is szedek... Nagyszerű párosítás:)

2013. aug. 24. 14:38
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "turkáltak" a cuccaim közt, amikor elütöttek, hogy azonosítani tudjak. Szerintem, ha valaki eszméletlen, vagy haldoklik, ez teljesen korrekt eljárás.
2013. aug. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

24: aztán ki tudja...


én tudom, mert néhányszor adtunk már trafót sürgősséggel :) Én írtam korábban is, hogy mindig meg van határozva a vércsoport.

2013. aug. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!