Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen a magyarok többsége?

Miért ilyen a magyarok többsége?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció, nem kell jelenteni.

Sértegetni is felesleges, úgysem fogok rá reagálni.


Szóval elnézést, de úgy vettem észre, hogy a magyarok többsége képtelen normálisan viselkedni. Számtalan példát tudnék hozni:


1, kertes házban lakunk, minden héten legalább 1 éjjel kerti partit tartó üvöltöző szomszéd miatt be kell csukni az ablakot


2, hiába van kint a tilos a dohányzás tábla, senkit nem érdekel, csak javaslatnak tekintik


3, általában a legtöbb ember csak addig kedves/közeledik, amíg valamilyen érdeke fűződik hozzá, ha munkát adsz neki, örül, viszont ha te kérnél valamit, akkor hirtelen hetekig nem veszi fel a telefont


4, valami beteges beképzeltség/gőg jellemzi a magyarok nagy részét: a (fiatal) nők sértődött fejjel, prostinak öltözve járkálnak, nem lehet hozzájuk szólni, és úgy viselkednek, mint ha vmi hercegnők lennének. a férfiak többsége erőlteti ezt macsó beszólogatós "keménybunkó odamondóFérfivagyok" stílus, ami szerintem rendkívül erőltetett és nevetséges. Vagy nagyon jó példa, amikor buszon a beszélni alig tudó 50 éves nő szidja az egyetemistákat, hogy milyen buták.


5, úgy vettem észre, és a közvélemény-kutatásokból is ez derül ki, hogy a magyaroknak általában mindenkivel baja van, még a nemlétező népekkel is (pirézek)


6, a magyarok többsége totális érzelmi analfabéta és hihetetlen egyszerű ember. senkit nem képes elfogadni, és normálisan kezelni, legyenek azok melegek, fogyatékosok vagy beteg emberek, miközben általában semmit nem tudnak róluk, szűk látókörűek, általában semmilyen dologgal nincsenek tisztában.


de tovább nem sorolom. a kérdésem az, hogy mitől lett ilyen a magyarok többsége, és miért az, hogy többségük nagyon sokra tartja magát, meg a magyarokat is, miközben elnézést, de a tapasztalatom az, hogy ma a magyarok többsége elég silány minőségű ember.


7, állandóan mindenre kifogásokat gyárt, felel



2014. aug. 10. 07:54
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
23%

Engem nem tölt el büszkeséggel, amikor a BBC úgy mutatja be Magyarországot, mint Európa cowboy országát.

Íme:

[link]


A fotók láttán bólint egyet a külföldi olvasó, a magyarok változatlanul primitívek.

2014. aug. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
40%
Nem ezt akartam írni végül eredetileg, de csak csatlakozni tudok a #30-as válaszhoz. És Isten áldjon! (Rád fér). :)
2014. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
0%
...meg rám is, és a MAGYAROK többségére :D
2014. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
51%
Látod kérdező, valaki észrevesz dolgokat, és felhozza a hibákat, elkezdi a birkanép bekódolt nyelvén "beeee"-t mondani. Sajnos ez van...
2014. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

>> magyar vagyok, itt születtem...


Ettől még egyáltalán nem vagy magyar, sőt, nem is leszel.

2014. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:

"Látod kérdező, valaki észrevesz dolgokat, és felhozza a hibákat, elkezdi a birkanép bekódolt nyelvén "beeee"-t mondani. Sajnos ez van..."


hát igen. de már itt vannak a kedvenceim, a nethuszárok, akik a fotelből eldöntik, hogy magyar vagyok-e :D

azért nem semmi, h vki akkora embernek érzi magát,h el akarja dönteni, h magyar vagyok-e. sztem ez már mentális zavar.

2014. aug. 10. 14:26
 37/49 anonim ***** válasza:
Sajnálatos, de jól látod a helyzetet Kedves Kérdező. Úgy gondolom - bár lehet, hogy nem jól látom -, hogy nekünk is megvolt a lehetőségünk a rendszerváltás után a szabadabb, jobb életre, csak mi ezt kissé furcsán kezeltük. Jöttek külföldről a jobbnál jobb dolgok (autó, műszaki eszközök, stb.), egy kissé javult is az életszínvonal az országban - bár nem mindenhol. Ezzel együtt egyre jobban kinyílt a csipánk, ami azt eredményezte, hogy nekünk mindent lehet, mi szuperek vagyunk mindenben, nekünk minden jár. Röviden: öntelté váltunk és kevésbé alázatosak. A megfontoltság, az előrelátás pedig kissé kiment az emlékezetünkből. Ezért (is) tartunk itt.
2014. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
69%

"a magyarok többségéről írtam. "


Miért, személyesen is ismered a magyarok többségét? Ha nem, akkor marad általánosítás, amit írtál. Ennyire egyszerű.


Ha azt mondod, hogy a magyarok többsége beszél magyarul, az valószínűleg nem általánosítás. Én sem tudom hogy így van-e, de nagy valószínűséggel így van.

De az, hogy a magyarok többsége dohányzik a dohányozni tilos tábla mellett, az egyértelműen általánosítás, mert a magyarok többsége eleve nem dohányzik (hazánkban kevesebb mint ötmillió dohányzik a tízmilliós lakosságból).


Tehát valóban általánosítás a többségre érteni dolgokat akkor, ha nem ismered személyesen is mind az összes magyar ember - de minimum a felénél többnek a - szokásait az adott témát illetően.


De ugye, ha te ekkora nagy magyar mintapolgár vagy, akkor ezt ugye csak tudnod kéne... Ha nem, az szegénységi bizonyítvány, ha viszont tudod, akkor szándékos ferdítés, csúsztatás.


Nem tudom, melyik a rosszabb a kettő közül, de ezt már nem is az én tisztségem eldönteni.

2014. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

"a magyarok többségéről írtam. "


Miért, személyesen is ismered a magyarok többségét? Ha nem, akkor marad általánosítás, amit írtál. Ennyire egyszerű.


Ha azt mondod, hogy a magyarok többsége beszél magyarul, az valószínűleg nem általánosítás. Én sem tudom hogy így van-e, de nagy valószínűséggel így van.

De az, hogy a magyarok többsége dohányzik a dohányozni tilos tábla mellett, az egyértelműen általánosítás, mert a magyarok többsége eleve nem dohányzik (hazánkban kevesebb mint ötmillió dohányzik a tízmilliós lakosságból).


Tehát valóban általánosítás a többségre érteni dolgokat akkor, ha nem ismered személyesen is mind az összes magyar ember - de minimum a felénél többnek a - szokásait az adott témát illetően.


De ugye, ha te ekkora nagy magyar mintapolgár vagy, akkor ezt ugye csak tudnod kéne... Ha nem, az szegénységi bizonyítvány, ha viszont tudod, akkor szándékos ferdítés, csúsztatás.


Nem tudom, melyik a rosszabb a kettő közül, de ezt már nem is az én tisztségem eldönteni."



Ezt direkt csinálod?:) Fentebb magyaráztam el, az az általánosítás, amikor vmit kiterjesztesz egy pl. egy közösség MINDEN EGYES TAGJÁRA. te is, azt se tudod, h mi az az általánosítás, de idejössz okoskodni.


tehát attól lesz általánosítás vmi, hogy igaz-e? húha, mindig tanul vmit az ember. az,h magyarok magyarul beszélnek azért nem általánosítás mert valószínűleg igaz, az meg h a többségük dohányzik, az azért nem lenen az, mert enm igaz:D, azért tisztában vagy azzal, mekkora hétpróbás baromságot írtál, ugye? nem attől függ, általánosítás-e ,h igaz e vagy nem, de hát már bizonyítottad, h fogalmad nincs, h mi az általánosítás, így felesleges is ragozni.

mellesleg arra is nagyon nehéz ám rájönni, h a dohányzás dolgot a dohányzókra értettem, de látom, imádsz kötekedni.


hol írtam, h mintapolgár vagyok? ja sehol, te találtad ki, vagy a mintapolgár szó jelentésével sem vagy tisztában. azt írtam, h igényesebb vagyok, és ez így is van. ha csúsztatásról beszélsz, ajánlom a hozzászólásodat visszaolvasni. abban bőven találsz.


"Tehát valóban általánosítás a többségre érteni dolgokat akkor, ha nem ismered személyesen is mind az összes magyar ember - de minimum a felénél többnek a - szokásait az adott témát illetően"


1, nem, már pár leírtam, az általánosítás az,h minden egyes tagra értesz vmit, nem a többségre

2, tehát a felénél többet kell minimum ismernem?:D és ezt ki dönti el, ja te? így meghatározod,h nekem x magyar kell megismernem ahhoz, h beszélni tudja a többségükről.

3, most akkor legalább a felét kell megismernem, vagy az összeset? mert nme mindegy,h 50% vagy 100%.

egyébként meg te is tudod, h megint hülyeségeket beszélsz. ironikos módon Magyarországon pl. mindenki a romákat kollektíve dolgozni nem akaróknak bélyegzi, vagy a melegekről az alapján általánosít, h látott másfél percet egy melegfelvonulásról, anélkül h "ismerné a közösségük minden tagját", de ilyenkor amikor vki a magyarok többségéről beszél, akkor vérig sértődik,h fúj micsoda általánosítás!!!! nem ismersz minden magyart!!!

mert ugye 30 év magyarországi tartózkodás nem elegendő a megítélésehez, h az legtöbb ember hogyan viselkedik, de te is tudod ezt, csak szeretsz csúsztatni és mellébeszélni, meg homokba dugni a fejed. azt meg nem értem, h minden tudatlan (pl. te) miért akar okoskodni. neked sem kell többet írni ide, kösz.



"Sajnálatos, de jól látod a helyzetet Kedves Kérdező. Úgy gondolom - bár lehet, hogy nem jól látom -, hogy nekünk is megvolt a lehetőségünk a rendszerváltás után a szabadabb, jobb életre, csak mi ezt kissé furcsán kezeltük. Jöttek külföldről a jobbnál jobb dolgok (autó, műszaki eszközök, stb.), egy kissé javult is az életszínvonal az országban - bár nem mindenhol. Ezzel együtt egyre jobban kinyílt a csipánk, ami azt eredményezte, hogy nekünk mindent lehet, mi szuperek vagyunk mindenben, nekünk minden jár. Röviden: öntelté váltunk és kevésbé alázatosak. A megfontoltság, az előrelátás pedig kissé kiment az emlékezetünkből. Ezért (is) tartunk itt."



sajnos ezzel egyetértek. a probléma az,h ebben az országban nem is nagyon szeretnek az emberek szembesülni az igazsággal, ez kiderül a válaszokból is, csak mellébeszélésre meg kifogásáradatra telik. sztem még most is meglenne az esély arra,h élhetőbb hely legyen ez az ország, de a legtöbb ember annyira beképzelt, öntelt és mindenben másokat lát hibásnak, h ez sztem sosem fog megvalósulni. az, h ez az ország jelenleg itt tart, főként magyaroknak köszönhető, nem másnak. a nagy baj ráadásul az,h pont az értelmesebbje fárad bele ebbe az egészbe, és megy ki külfdölre, mert úgy látja, h ez az ország menthetetlen. nekem is nagyrészt az okos, tanult, normálisabb ismerőseim mentek. a tanulatlan, egyszerűbb réteg meg marad, így meg hosszú távon csak rosszabb emberek maradnak itt.

2014. aug. 11. 04:00
 40/49 anonim ***** válasza:
61%

"2, tehát a felénél többet kell minimum ismernem?:D és ezt ki dönti el, ja te? így meghatározod,h nekem x magyar kell megismernem ahhoz, h beszélni tudja a többségükről. "


Hát nem? Másként hogyan beszélhetsz egy adott szokással kapcsolatban a többségről, ha nem is ismered a többség szokásait ezen szempontból? :D


"3, most akkor legalább a felét kell megismernem, vagy az összeset? mert nme mindegy,h 50% vagy 100%. "


Legalább 50% +1 fő a többség, és a 100% a minden ember. Ezt tényleg magyarázni kell?


"1, nem, már pár leírtam, az általánosítás az,h minden egyes tagra értesz vmit, nem a többségre."


Nem így van. Olvasgass kicsit.


[link]

[link]

2014. aug. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!