Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen a magyarok többsége?

Miért ilyen a magyarok többsége?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció, nem kell jelenteni.

Sértegetni is felesleges, úgysem fogok rá reagálni.


Szóval elnézést, de úgy vettem észre, hogy a magyarok többsége képtelen normálisan viselkedni. Számtalan példát tudnék hozni:


1, kertes házban lakunk, minden héten legalább 1 éjjel kerti partit tartó üvöltöző szomszéd miatt be kell csukni az ablakot


2, hiába van kint a tilos a dohányzás tábla, senkit nem érdekel, csak javaslatnak tekintik


3, általában a legtöbb ember csak addig kedves/közeledik, amíg valamilyen érdeke fűződik hozzá, ha munkát adsz neki, örül, viszont ha te kérnél valamit, akkor hirtelen hetekig nem veszi fel a telefont


4, valami beteges beképzeltség/gőg jellemzi a magyarok nagy részét: a (fiatal) nők sértődött fejjel, prostinak öltözve járkálnak, nem lehet hozzájuk szólni, és úgy viselkednek, mint ha vmi hercegnők lennének. a férfiak többsége erőlteti ezt macsó beszólogatós "keménybunkó odamondóFérfivagyok" stílus, ami szerintem rendkívül erőltetett és nevetséges. Vagy nagyon jó példa, amikor buszon a beszélni alig tudó 50 éves nő szidja az egyetemistákat, hogy milyen buták.


5, úgy vettem észre, és a közvélemény-kutatásokból is ez derül ki, hogy a magyaroknak általában mindenkivel baja van, még a nemlétező népekkel is (pirézek)


6, a magyarok többsége totális érzelmi analfabéta és hihetetlen egyszerű ember. senkit nem képes elfogadni, és normálisan kezelni, legyenek azok melegek, fogyatékosok vagy beteg emberek, miközben általában semmit nem tudnak róluk, szűk látókörűek, általában semmilyen dologgal nincsenek tisztában.


de tovább nem sorolom. a kérdésem az, hogy mitől lett ilyen a magyarok többsége, és miért az, hogy többségük nagyon sokra tartja magát, meg a magyarokat is, miközben elnézést, de a tapasztalatom az, hogy ma a magyarok többsége elég silány minőségű ember.


7, állandóan mindenre kifogásokat gyárt, felel



2014. aug. 10. 07:54
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
50%
Magyar ne lopj! - ez általánosítás. A magyarok többsége lop - ez nem általánosítás.
2014. aug. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:

"2, tehát a felénél többet kell minimum ismernem?:D és ezt ki dönti el, ja te? így meghatározod,h nekem x magyar kell megismernem ahhoz, h beszélni tudja a többségükről. "


Hát nem? Másként hogyan beszélhetsz egy adott szokással kapcsolatban a többségről, ha nem is ismered a többség szokásait ezen szempontból? :D


"3, most akkor legalább a felét kell megismernem, vagy az összeset? mert nme mindegy,h 50% vagy 100%. "


Legalább 50% +1 fő a többség, és a 100% a minden ember. Ezt tényleg magyarázni kell?


"1, nem, már pár leírtam, az általánosítás az,h minden egyes tagra értesz vmit, nem a többségre."


Nem így van. Olvasgass kicsit.



Te msot tényleg nem érted, hogy hülyeséget írkálsz? Tehát ahhoz, h megállapítsam, h egy egy csoport tagjai milyenek, legalább az 50%+ 1 főt ismernem kell?:D

akkor Magyarországon mostantól senki nem mondtad semmit a romákról, addig amíg nem beszélt legalább a romák 50%-ával+ fővel. hiába tapasztalta azt eddigi életében hogy ilyenek meg olyanok, legalább 50%-ukat+ 1 főt meg kell ismernie!!


ugye már te is rájöttél, h baromságot írtál. ha az ember találkozik élete során x számú emberrel egy csoportból, és mind olyanok, akkor nagy eséllyel általánosít h mind olyanok, ami teljesen racionális, és általában nem is téved ebben. ez megkellismernedlegalább az 50%+1fő egy nagy mellébeszélő kamuszöveg, amit belül te is tudsz, csak vmivel meg kell "magyarázni" ,h miért ilyenek itt az emberek.

egyébként azzal tisztában vagy, h például közvéleménykutatásokat hogyan készítenek, vagy nézettségi adatokat? :D. hát úgy,h megkérdezek 300 vagy 1000 embert, és ez alapján "általánosítanak" egy egész országra. ugyanis pontosan jól tudják,h egy ilyen szűk réteg alapján is megállapítható a lakosság nagy részének szokásai/véleménye. de menj hozzájuk a penge logikáddal, "legalább50%+1főtkérdezzetekmeg!!" és okítsd őket is. és továbbiakban felesleges írnod, nem érdekelnek a mellébeszéléseid.


"Magyar ne lopj! - ez általánosítás. A magyarok többsége lop - ez nem általánosítás."


ez így van. érdekes, te érted, de az S. kezdőbetűjű mellébeszélő művész nem.

2014. aug. 11. 07:52
 43/49 anonim ***** válasza:

Lehet folytatni:


A magyar nép antiszemita - általánosítás. A magyarok többsége antiszemita - nem általánosítás.

A magyar homofób - általánosítás. a magyarok többsége homofób - nem általánosítás.

A magyar nem szereti a liberális demokráciát - általánosítás. A magyarok többsége elutasítja a liberális demokráciát - nem általánosítás.

2014. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

"ugye már te is rájöttél, h baromságot írtál. ha az ember találkozik élete során x számú emberrel egy csoportból, és mind olyanok, akkor nagy eséllyel általánosít h mind olyanok, ami teljesen racionális, és általában nem is téved ebben."


Épp most írtad, hogy általánosítás :D És még én írok baromságot...


"egyébként azzal tisztában vagy, h például közvéleménykutatásokat hogyan készítenek, vagy nézettségi adatokat? :D. hát úgy,h megkérdezek 300 vagy 1000 embert, és ez alapján "általánosítanak" egy egész országra."


Pontosan ettől általánosítás. De most megint azt írtad, hogy általánosítás.


> "Magyar ne lopj! - ez általánosítás. A magyarok többsége lop - ez nem általánosítás."


"ez így van. érdekes, te érted, de az S. kezdőbetűjű mellébeszélő művész nem."


Most meg már megint nem általánosítás :D Eldönthetnéd már végre, hogy melyik lovon ülsz... Egyik szavaddal ütöd a másikat. És még én vagyok a mellébeszélőművész... Lepontozni viszont nagyon tudsz, azt látom.

2014. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Csak egy példa: Azt mondom, hogy:


Te az esetek többségében degradáló jelzőkkel illeted a hozzászólókat.


Akkor ez szerinted általánosítás vagy sem?


A te logikád szerint nem az, az enyém szerint az. Hiszen több hozzászólásodban is ezt tetted, de nem mindben. Tehát akkor most igaz-e a fenti megállapítás, vagy sem?

2014. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

megint nem tudzs olvasni, ahogy látom. lassan olvasd, és próbáld értelmezni. azt írtam, h az emberek többsége ha x számú emberrel, akkor nagy eséllyel ÁLTALÁNOSÍT, hogy MIND (!!!!) olyanok. Mind = összes tag = általánosítás.

de várj lebutítom teljesen neked. azt állítottam, h nem általánosítok, mivel a TÖBBSÉGÉRŐL beszéltem. utána ppedig hoztam példát rá, hogy az EMBEREK viszont akkor is általánosítanak (minden tagra kivetítik), ha x számú emberrel beszéltek. eddig érted?


tehát én nem általánosítottam, mert nem vetítettem ki mindenkire, de PÉLDÁT HOZTAM ÁLTALÁNOSÍTÁSRA, és azt írtam, h MÉG AZOK SEM TÉVEDNEK, AKIK X SZÁMÚ EMBER ALAPJÁN ÁLTALÁNOSÍTANAK, MERT NAGY ESÉLLYEL BEJÖN. utána pedig a másik válaszoló helyes példákat hozott általánosításra.


ismételjük át: én nem általánosítottam, utána viszont általánosításra hoztam példát, majd azt állítottam általánosítani sem nagy "vétek", mivel az esetek többségében bejön. ugye nem is annyira nehéz megérteni?


de teljesen mindegy. mi volt a fő állításod? az,h ahhoz h egy csoportról általánosítsunk vagy megállapítsuk,h milyen a tagjai többsége, meg kell ismernünk 50%+1 főt. ezt én megcáfoltam, többek között a közvéleménykutatás példámmal, hiszen azok is működnek, noha 3-500 ember vélemény alapján "általánosítanak". tehát mi történt? bebizonyítottam, h baromságot írtál, amit úgy látszik, nem tudsz elfogadni, aztán kötekedni próbáltál.leérveltelek, van ilyen. tényleg nem tudom, ha ennyire gyenge vagy szövegértésből és logikából, akkor miért erőlködsz itt.


"Most meg már megint nem általánosítás :D Eldönthetnéd már végre, hogy melyik lovon ülsz... Egyik szavaddal ütöd a másikat. És még én vagyok a mellébeszélőművész... Lepontozni viszont nagyon tudsz, azt látom."


nem ütöm, csak nem tudod értelmezni amit írok. az,h hiányosságaid vannak, az nem én gondom. nem(csak) én pontoztalak le, bár ha zavar a lepontozás, akkor megint nem értem, miért vagy itt. talán ne írj marhaságokat, akkor nem fognak lepontozni. és részemről ennyi.

2014. aug. 12. 09:13
 47/49 anonim ***** válasza:

"de teljesen mindegy. mi volt a fő állításod? az,h ahhoz h egy csoportról általánosítsunk vagy megállapítsuk,h milyen a tagjai többsége, meg kell ismernünk 50%+1 főt. ezt én megcáfoltam, többek között a közvéleménykutatás példámmal, hiszen azok is működnek, noha 3-500 ember vélemény alapján "általánosítanak"."


A közvélemény-kutatások valóban így működnek. Viszont tegyük fel, 1000 embert megkérdezve az jön ki végeredményül, hogy a válaszadók többsége homofób. Ebből általánosítanak a lakosságra, hogy hazánk lakosságának többsége homofób. Viszont senki nem jár utána, hogy valóban homofób-e a lakosság többsége, mert nem kérdezik meg a lakosság egészét (100%-át), hogy kiderüljön, vajon valóban homofób-e több mint a fele (50% +1 fő), így aztán sosem derül ki, hogy a lakosságnak valóban a többsége homofób-e, vagy csak kisebbsége (50% -1 fő). Tehát az érvelés ugyan jó, de nincs mögötte valós bizonyíték, csak egy extrapolált eredmény. Ami ugyan valószínűleg tükrözi a valóságot, de biztosra nem mehetünk.


Egyébként ezek szerint bármilyen jelzővel lehet illetni a csoportot, csak bele kell toldani a mondatba a "többség" szót, és máris nem általánosítás a dolog. Tehát azt is mondhatom, hogy a magyarok többsége egy rohadt csaló szemétláda ingyenélő bunkó paraszt, ez nem általánosítás ezek szerint. Vagy azt is mondhatom, hogy a magyarok többsége kedves, segítőkész, figyelmes és értelmes ember, ez sem általánosítás. Egyikbe sem köthetsz bele, mert ott van benne a "többség" szó, ellenben az lehetetlen, hogy mindkét megállapítás igaz legyen egyszerre. Akkor most mi is van?

2014. aug. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim válasza:

Kicsit eltértetek a fő kérdéstől.

Kedves kérdező. Úgy vettem észre, hogy a hozzászólok egy része bebizonyítja a az utolsó pontot "állandóan mindenre kifogásokat gyárt, felel"

Szerintem nem érdemes magyarázkodnod senkinek.

Ha netalántán sikerül is meggyőznöd őket,hogy neked van igazad akkor sem fogják bevallani. Nem fogják írni ,hogy "igazad van én kérek elnézést". Hanem büszkeségből ,makacsságból kitalálnak újabb és újabb dolgokat ellened.(tisztelet a kivételnek!)

Ha számít valamit, szerintem amiket leírtál abban mind igazad van.

Szerintem a többség ehhez az életszínvonalhoz annyira hozzá szokott ,hogy észre se veszi magát, hogy rossz irányba halad.

De azt tényleg jó lenne tudni, hogy ezt a felfogást mi váltotta ki, de én sajnos erre nem tudom a választ.

2014. aug. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Igazad van utolsó!
2014. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!