Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kik azok a zsidók? Hogy...

Kik azok a zsidók? Hogy néznek ki? Miért kell utálni őket, ők rossz emberek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de bevallom fogalmam sincs a zsidókról.

Többször hallottam már, hogy vannak a zsidók... mondom rendben, vannak magyarok, angolok, cigányok, zsidók kit érdekel.


De kik azok a zsidók? Ők honnan jöttek vagy hogy van ez?


És a zsidózás miért bántó?


Apámtól állandóan azt hallom, hogy a zsidókat is mind bele kéne fojtani a Dunába stb. Mondtam neki hogy előttem ne beszéljen így, vagy legalább adjon értelmes választ miért de nem... mindegy is.

Mi a baj a zsidókkal, miért utálják őket sokan? Mit követtek el?


Rosszabbak, mint (a nem rendes, hanem lopós) cigányok?


Nem értem az egészet.


És honnan tudják, hogy valaki zsidó? Ők hogy néznek ki, képet is lehet linkelni, de kérem csak olyanról aki zsidónak is vallja magát, hogy ne legyen ebből probléma.



MEG KÉREM AZOKAT AKIK UTÁLJÁK A ZSIDÓKAT NE ÍRJANAK BE. VAGY HA MÉGIS ÉRTELMESEN!!! ÉS INDOKOLJÁK MI A BAJ A ZSIDÓKKAL.


A többiektől kérném, hogy saját szavaikkal írják le a válaszokat ha lehet. Mert azt szeretném tudni, hogy az emberek mit gondolnak és a neten utánanézni én is tudok és olvasni de attól még nem értem meg.


Köszönöm :)


2010. jan. 15. 04:29
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Mikor Ciprusrol menekültek a Palesztinok se fogadták őket, megvoltak nélkülük, mert ahol két zsido /mondják/ ott vita, ahol három, már háboru.Sehova nem kellettek, igy a sporolt sok pénzükkel vásárolnak meg mindenkit, nem tudom azt sem miért tartják hazájuknak Izraelt/a szentföldet/amugy meg nekem tök mindegy, fehér-fekete-ferdeszemü-mongol idiota, EMBER-ből kettő létezik_JÓ és ROSSZ!LULU
2015. máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
75%
én zsidó vagyok. Minket pedig több okból utálnak, persze okuk egyikre sem lenne... Egyesek azért utálnak mert van pénzem... erre azt tudom mondani, hogy az iskolában tanulni kellett volna... Mások azért mert ferde az orrom... Tehetek én erről? Vannak akik a vallásom miatt utálnak. A palesztínok, (akik egyébként egyek az arabokkal, tehát a palesztínok nem egy külön nemzet, hanem ugyan olyan arabok, mint az egyiptomi arabok, szír arabok, szaúdi arabok stb...) meg azért utálnak minket, mert országot kaptunk palesztínában. (a palesztínok a 60-as években jöttek létre, a 60-as évek előtt nem léteztek palesztínok. Akkor még arabok voltak. Magukat a területről nevezték el. A terület eredetileg: Kánaán volt, csak a rómaiak palesztínának nevezték el egy lázadás után.) Az emberek többsége egyébként a nácizmus miatt utál minket, a közelkeleti antiszemitizmus pedig vallási alapon történik... (iszlám) remélem megválaszoltalak :D
2015. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Malárik György válasza:
Véleményem szerin a kérdésre ahogyan ismerjük Judah népe Arab és nem fehérember. Attól, hogy fel vesz valaki egy vallást nem lesz azzá. Kik sajnos zsidóknak nevezik magukat nem azok ők Kazárok anno i.e.850-ben a nagy háborúskodások és honfoglalások miatt hagyták el földjeiket ma ez a terület Ukrajna.
2017. dec. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Milyen badarsagok ? En Zsido vagyok es nekunk van eggy hitunk es ezert is vagyunk sikeresek. Ahogy vetel ugy fogsz aratni . Ezt mindenki tudja gyakorolni - nincs semmi nagyobb titkunk mint az hogy mi Zsidok nagyon szigoruan betartjuk a vallasi törvenyeket. Tulajdonkeppen ez nem vallas. Ha eggy teglat eggy Haztetöröl elejtessz az vajon felfele fog menni ??? Hat nem - a gravitacio miatt a Tegla a földhöz fog csapodni. Tehat a Zsidoknak csak ez az eggy titkuk van -de hat ez nem titok. Ahogy az ember bertatsa Isten szavat ugy is lessz az elete. Az emberiseg nagy resze felvan puffadva es bekepzelik maguknak hogy mindent tudnak. Az elsö lepes az az hogy bekel ismerni hogy bizony van EGGY AKI URALKODIK FÖLÖTTUNK -EZ A MI URUNK -ISTENUNK. Minden Zsido ad 10 % a fizeteseböl es azert mert igy van ez megparancsolva -minden honapban barmit is kapunk ,penzt ,kacsat ,libat 10 % az Ure ,vagyis az Ur gyermekie. Ez a legnagyobb es legfontosabb törveny . Aztan persze vannak közöttunk is fura indulatu emberek - de ezek is elöbb utobb elfogadjak a Zsidosag akaratat. Legyel adakozo es Istem megald teged- es megaldja minden munkadat. Az emberiseg nagyresze nem tartsa be Isten szavait -igy ezert nem lesznek szerencsesek . Es ezek utan a karma es a reinkarnacio megmagyaraz sok mindent. Karma az pont az hogy ahogy vetsz ugy fogsz aratni. Az ember ujra es ujra szuletik eshat mi felkeszulunk a következö eletunkre - ambar Judaism nemnagyon hisz a reinkarnacioban -de a okori Zsidok ebben nagyon hittek. Nincs semmi nagy titok a Zsidoknak - csak annyi hogy mi talan szorosan betartsuk Isten akaratat - mivel a Zsidok jo nagyresze nagyon vallasos es gyakoroljak a törvenyeket -igy mindenben szerencsesek es ezert a szerencse miat lessz az hogy gyulölnek minket. Hidd el nekunk nincs semmi titkunk - es ami titok van azt itt nagyjabol leirtam - Légy jó szivu ember és tegyél jót - ez a mi nagy titkunk - es ezert amiert minket gyulölnek . Csinald azt ami Isten szemeben gyönyöru es mindenben szerencses leszel.
febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!