Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kik azok a zsidók? Hogy...

Kik azok a zsidók? Hogy néznek ki? Miért kell utálni őket, ők rossz emberek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de bevallom fogalmam sincs a zsidókról.

Többször hallottam már, hogy vannak a zsidók... mondom rendben, vannak magyarok, angolok, cigányok, zsidók kit érdekel.


De kik azok a zsidók? Ők honnan jöttek vagy hogy van ez?


És a zsidózás miért bántó?


Apámtól állandóan azt hallom, hogy a zsidókat is mind bele kéne fojtani a Dunába stb. Mondtam neki hogy előttem ne beszéljen így, vagy legalább adjon értelmes választ miért de nem... mindegy is.

Mi a baj a zsidókkal, miért utálják őket sokan? Mit követtek el?


Rosszabbak, mint (a nem rendes, hanem lopós) cigányok?


Nem értem az egészet.


És honnan tudják, hogy valaki zsidó? Ők hogy néznek ki, képet is lehet linkelni, de kérem csak olyanról aki zsidónak is vallja magát, hogy ne legyen ebből probléma.



MEG KÉREM AZOKAT AKIK UTÁLJÁK A ZSIDÓKAT NE ÍRJANAK BE. VAGY HA MÉGIS ÉRTELMESEN!!! ÉS INDOKOLJÁK MI A BAJ A ZSIDÓKKAL.


A többiektől kérném, hogy saját szavaikkal írják le a válaszokat ha lehet. Mert azt szeretném tudni, hogy az emberek mit gondolnak és a neten utánanézni én is tudok és olvasni de attól még nem értem meg.


Köszönöm :)


2010. jan. 15. 04:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%
Én szőke vagyok, pisze orrú, fehér bőrű. Szeretek olvasni, nettó 92 e Ft a fizetésem, 38-as a lábam, munka közben jazzt hallgatok, hóvégén olcsóbb kajákat eszem, mert elfogy a pénzem. Állítólag jól főzök, ha fáradt vagyok, nem mindig van kedvem a szexhez, és megmosolygom az ezüstre festett pantomimművészeket. Kislánykoromban utáltam a bábszínházat, és féltem a vámpíroktól, a kedvenc költőm Kányádi Sándor. Szívesen hordok csíkos harisnyákat, allergiás vagyok a banánra, néha szökdécselek az uszodában, amikor azt hiszem, hogy senki sem látja. Akinek baja van velem, szívesen veszem a tanácsait, hogy miben kéne változnom. :)
2010. jan. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%
köszi utolsó
2010. jan. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
53%
Durva vagy öcsém. Nem miért utáljuk? Hanem "miért kell utalni? Ez a baj, Mindenki azt mondja hogy kell.
2010. jan. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
49%
na...nekem az egyik legjobb barátnőm zsidó, és nagyon szeretem. a barátom legjobb haverja zsidó (pedig ő kifejezetten utálja a zsidókat), és van egy osztálytársam, aki szintén zsidó, és hihetetlenül undorító ember, mindenkit kihasznál, befolyásol, tényleg gusztustalanul viselkedik. a zsidókkal általában nem egyesével van a probléma, és nem kisebb közösségekben, hanem amikor hatalmi helyzetbe kerülnek, mert semmi sem szent nekik (persze nem mondom, hogy nem zsidók között nincsenek ilyenek). egyébként izraelben teljesen ki voltak akadva, fel voltak háborodva a zsidók, hogy hogy képzelik, hogy karácsonyfákat tesznek az áruházakba, amikor az nem egy keresztény ország. ezek után nekem egy keresztény országban miért lenne kötelességem állandóan zsidó jelképeket nézni, és a zsidók vinnyogását hallgatni, hogy "lenyomják a torkukon a karácsonyt"? (ha valakit érdekel, megkeresem a cikket...)
2010. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

05:36 Te az afro-amerikaiakra (négerekre) gondoltál, nem? Szerintem kevered ezt a dolgot.

Mondjuk én azt se értem őket miért utálják sokan, szerintem legtöbbjük rendes.


05:47 Köszönöm, hogy kerek történetet, indoklást írtál. Megértem, de azért szerintem tartsd szem előtt, hogy a személyiség legtöbbször egy önálló dolog. Lehetnek rendes zsidók is.


06:27 Ez nagyon hasznos válasz volt, köszönöm.

Akkor mondhatni az emberek csak irigyek rájuk amiért gazdagok és ezért jönnek azzal, hogy tőlünk lopnak? (ami akkor nem is igaz!)


08:16 ez vicces :D Én is sok szomorú karácsonyt megéltem már, pedig mi megtartjuk....


08:37 Én ezt már mindenkivel kapcsolatban hallottam szinte, hogy ezt csinálták :D Hát nem tudom. Nem éltem akkor, nem voltam ott, lehet...


08:48 Köszönöm. Azt hiszem az emberi hülyeség határtalan (nem rád értem, hanem amit leírtál annak kapcsán jutott eszembe...)


09:06 :DDDDDD


10:41 Most ne azon akadj már fenn, hogy hogy tettem fel a kérdést.

Egyébként én nem utálom őket, és szerintem nem hogy nem kell, de nem is lenne szabad.


13:22 Én ezzel úgy vagyok, hogy szerintem az igazán nem számít, hogy ha egy plázában vagy főtéren vagy egy karácsonyfa.

Otthon meg mindenki maga dönti el hogy mit visz be a házába. Nem kéne ezen háborogni. Bár nyilván egy zsidó közösségbe nem indulnék el fenyőfával, oda szerintem se szükséges :D



Köszönöm a válaszokat.

Amikor láttam mennyi válasz érkezett már a fejemet fogtam, hogy úristen mennyi durva beszólás lesz itt.

Örülök, hogy mindenki szépen tudott nyilatkozni a témáról és értelmes, hasznos válaszokat adtatok.

Maradjon is így azt mondom :D :)


Én nem vagyok gazdag, voltunk már olyan helyzetben is, hogy több hónapig nem tudtunk ételt sem venni. Ennek ellenére nem vagyok irigy ( najó azért néha egy kicsit dühít...) és nem zavar, hogy egyesek gazdagok.


Választ kaptam a kérdéseimre, azt hiszem közelebb járok mostmár, köszönöm.


Azt hiszem 80%ban "zsidóbarát" vagyok :DD 20%ban talán nem, mert negatív dolgokat is hallottam de főleg azért mert nekem még nem volt saját tapasztalatom velük, addig azt gondolom nem hozhatok döntést.


Gyakorlatilag arra jutottam, hogy ez is csak egy értelmetlen és felesleges gyűlölködés. Talán icipici alapja OLYKOR lehet, de azt hiszem ettől még kellene tudni hol a határ. Persze mindenki maga dönti el kit szeret és kit utál. Csak semmi haszna nem lesz az utálatból szerintem.

2010. jan. 15. 14:13
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, szépen összefoglaltad a lényeget, én úgy fogalmaznék, hogy egyes embereket a tetteik minősítenek, szerintem nagyjából te is erre gondoltál, csak nem így fogalmaztad meg.
2010. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
47%
Hogy iik azok a zsidók? Egy nép. Igen egy nép , és nem egy vallási felekezet tagjai, hanem egy nép! A zsidók hosszú évszázadok során szivárogat be a különböző államokat és népek közé ,és lassan megtanulták a nyelvüket,megtanulták utánozni a másik népet. Ez sikerült is nekik,de csak azért mert a nép a "jó megtestesítőjét" látta benne és foglama se volt annak valódi céljáról.A zsidók államot képeznek az államban, nincs saját nyelvük (legalábbis nem használják) és államuk se volt a 20.szd. közepéig.Nehogy azt higyje valaki,hogy végre megtalálták a helyüket és letelepedtek,nem! Zsidók irányítják az egész világot : a bankokat, a kereskedelmet, a sajtót , a médiát stb.. A világ vezető nagyhatalmait is ide értve. A zsidók elérték céljukat behálózták szinte az egész világot és létrehozták a világbirodalmukat. Innen nincs egyhamar visszaút ,ha van egyáltalán. A zsidók hangoztatják leginkább,hogy nem fontos a hazafiaskodás és a nemzeti identitás, de közben ő vigyáz leginkább faji tisztaságára. A zsidóknak az egyik útmutatója,a Talmud jó példa rá,hogy a zsidó vallási tanítás nem a túlvilági életre,hanem sokkal inkább az evilági jólétre készít fel. 2000 évvel ezelőtt sem véletlenül feszítették keresztre jézust,aki szembe szállt ezzel az erkölcsi fertővel ( a templomban kereskedtek a zsidók pl. hát ennyire hiszenk ők az Úr-ban!) sok embernek csak azért nincs baja a zsidókkal,mert nem simeri őket! Hát remélem jól felvázoltam ezt a témát és érthető volt!
2010. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Fispán Géza ***** válasza:
58%

A zsidók, különösen Magyarországon sokat tettek a magyarok jó híréért a világban, a 10 Nobel-díjasunk közül pl 9 zsidó. Talán Radnótiról mindnki hallott már..egy költő volt akit tarkón lőttek zsidó származása miatt..


Radnóti Miklós


Nem tudhatom


Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,

nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt

kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.

Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága

s remélem, testem is majd e földbe süpped el. (Nem tudhatom – részlet, 1944. január)



Nemes Marcell Ő ajándékozta Mányoki Ádám Rákóczi portréját a Szépművészeti múzeumnak.. Ő fedezte föl El Grecot a Prado pincéjében tartott képei alapján…Herzog Mór Lipót, hatvany lajos, Kronfeld Móric, Ernst Lajos,


Tolnai Simon aki a Tolnai Világlapját és a Világlexikont, Világtörténelmet, a Bazár c. divatlapot, a Délibáb színházi hetilapot..Mauthausenben végeztek vele is.


Légrády Imre és Ottó a mai Zrínyi nyomda alapítói.A Pesti Hírlap gründolói..Falk Zsigmond a a Pesti Könyvnyomda hozatta be az első szedőgépet..

Heiman György nyomdász grafikus, tervező, , az irodalom tudományok kandidátusa, akit a Gutenberg –díjjal jutalmaztak munkájért.Végül a gyomai Kner család és a békéscsabai TevanAndor kiadói nyomdái.


• Czóbel Béla festő

• Darvas Lili színésznő

• Déry Tibor

• Fényes Adolf festő

• Frankel Leó iparos

• Fischer Mór gépészmérnök

• Füst Milán regényíró

• Gábor Andor író

2013. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Fispán Géza ***** válasza:
9%

Kissé lassan tölt, de megéri..

[link]



A neonáciktól eléggé keveset lehet tudni Rákosin és Kun Béán kívül..pl azt sem, hogy a székelyek tömegesen tértek át a zsidó hitre..""

2013. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm az utolsó két választ író "Fispán Géza" nevű válaszolónak a hozzászólásokat, különösen a nekem címzett privát üzenetet, melyben csak ennyi állt:


"Téged kéne utálni te hülye náci fasz!"

2013. okt. 21. 21:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!